Güncelleme: 14:07 TSİ 08 Ekim 2018 Pazartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Adana'da aracına aldığı kadını bıçaklayarak öldürdüğü kadının cesedini Gebze'ye bırakan TIR şoförüne müebbet

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Adana'da aracına aldığı kadını bıçaklayarak öldürmesinin ardından cesedini yaklaşık 850 kilometre uzaklıktaki Kocaeli'nin Gebze ilçesinde araziye bıraktığı gerekçesiyle yargılanan TIR şoförüne müebbet hapis cezası verildi. Cezada haksız tahrik ve iyi hal indirimi uygulanmadı.
Adana'da aracına aldığı kadını bıçaklayarak öldürdüğü kadının cesedini Gebze'ye bırakan TIR şoförüne müebbet
Ajanslar
Güncelleme: 14:07 TSİ 08 Ekim 2018 Pazartesi

Son dakika flaş haber!

Adana'da aracına aldığı kadını bıçaklayarak öldürmesinin ardından cesedini yaklaşık 850 kilometre uzaklıktaki Kocaeli'nin Gebze ilçesinde araziye bıraktığı gerekçesiyle yargılanan TIR şoförü müebbet hapis cezasına mahkum edildi.

Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'nun Çukurova ilçesi mevkisindeki TIR konaklama tesislerinde 5 Temmuz 2017'de aracına aldığı Neslihan Apa'yı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Doğan Y. ile avukatı katıldı.

Dava dosyasında araştırılacak başka husus kalmaması nedeniyle mahkeme savcısı, esas hakkındaki mütalaasını verdi.

Yaşanan olayı hatırlatan savcı, sanığın "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını, hırsızlık suçundan ise kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı için beraatine karar verilmesini istedi.

Son savunması sorulan Doğan Y. ise eski savunmalarını tekrarladığını belirterek, "Adalete sığınıyorum" dedi.

Mahkeme heyeti sanığı, Neslihan Apa'yı kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına mahkum edip, haksız tahrik ve iyi hal indirimi uygulamadı. Hırsızlık suçundan ise sanık hakkında beraat kararı verildi.

KADININ CESEDİYLE YAKLAŞIK 850 KİLOMETRE YOL GİTMİŞTİ

Doğan Y. hakkında "kasten öldürmek" ve "kişinin malını koruyamayacak durumda olmasından veya ölmesinden yararlanarak hırsızlık" suçlarından hazırlanan iddianamede, sanığın nakliye şirketinde şoför olarak çalıştığı, 5 Temmuz 2017'de Adana'ya yük getirdiği, bir yıldır tanıdığı Neslihan Apa'yı telefonla arayıp buluştukları belirtilerek, şoförün birlikte olduğu kadını aracında bıçaklayarak öldürdüğü aktarılmıştı.

Sanığın, kadının cesedini TIR'daki yatağa koyduğu ve üzerini çarşafla örterek yoluna devam ettiği belirtilen iddianamede, Doğan Y.'nin, Gebze'deki boş araziye götürdüğü Apa'nın cesedini kanala atıp üzerini otlarla kapattığı kaydedilmişti.

İddianamede, Doğan Y.'nin yer göstermesi üzerine Gebze'deki kanalda yapılan aramada insan saç ve kemikleri ile dişlerinin bulunduğu, yapılan DNA testinde cesedin kadına ait olduğunun belirlendiği bilgisine yer verilmişti. 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler