Güncelleme: 20:53 TSİ 16 Ekim 2018 Salı
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

AK Parti Sözcüsü Çelik: Suudi Konsolos'un dokunulmazlığı var, seyahati engellenemezdi

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı sonrası açıklama yapıyor.
AK Parti Sözcüsü Çelik: Suudi Konsolos'un dokunulmazlığı var, seyahati engellenemezdi
Güncelleme: 20:53 TSİ 16 Ekim 2018 Salı

Son dakika flaş haber!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları;

(Erdoğan-Bahçeli görüşmesi) Her iki parti de Cumhur İttifakı konusunda hassas. Cumhur İttifakı'na verilen önemin altını çiziyoruz. Bu ittifakın ortaya koyduğu siyasal tutumun milletimize daha büyük hizmetler gerçekleştireceği konusunda kesin mutabakat vardır. Farklı yaklaşımlar olabilir, bu ittifakı bozmaz.

(Siyasette af tartışması) Haksızlıkları affetme yetkisine sahip değiliz. Bakanlıkta ve partide bir çalışma yürütülüyor.

(ODTÜ'lü öğrenciler Beştepe'de) Gençlerin aileleri temas kurdu, görüşme talep etti. Cumhurbaşkanımız ile öğrencilerin güzel bir sohbeti oldu. Cumhurbaşkanımız adına açılan dava yarın geri çekilecek.

(Suudi Konsolosluğu'nda arama) Olayın aydınlatılması için etkin bir çalışma yürütülüyor. Konsolos faaliyetleri Viyana sözleşmesi ile garanti altında. Konsolosun dokunulmazlığı var, dolayısıyla herhangi bir şekilde seyahatinin engellenmesi söz konusu olamaz. Meselenin üzerinin örtülmesi söz konusu değil. Her şey açık bir şekilde dünya ile paylaşacak. Türkiye, bağımsız soruşturmasını yürütüyor.

(Sağlıkta tasarruf iddiası) Herhangi bir hastanemizde bir boşluğun söz konusu olmaması için bizzat bu konu Sağlık Bakanlığı tarafından takip edilmektedir. Vatandaşlarımızın herhangi bir şekilde tedirgin olmasına gerek yoktur. Sağlık hizmeti en dinamik şekilde şimdiye kadar olduğu gibi AK Parti dönemlerinde Cumhuriyet tarihinde olmayacak kadar parlak bir dönemine kavuşmuştur.

(Rahip Brunson'ın tahliyesi) Ekonomik saldırıya geçtiklerinde onların dediği yapılmadı. 

Haber kaynağı: NTV

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler