Güncelleme: 19:27 TSİ 25 Mart 2019 Pazartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Ankara'dan Çipras'ın iddialarına yalanlama

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Yunanistan Başbakanı Çipras, kendisini taşıyan askeri helikopterin Türk jetleri tarafından taciz edildiğini öne sürdü. Ankara'dan bu iddiaya yalanlama geldi. Güvenlik kaynakları, Ege'de Türk jetlerinin herhangi bir taciz olayına karışmadığını, uçakların olağan görevlerini yaptığını bildirdi.
Ankara'dan Çipras'ın iddialarına yalanlama
Güncelleme: 19:27 TSİ 25 Mart 2019 Pazartesi

Son dakika flaş haber!

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Bağımsızlık Günü kutlamaları için ziyaret ettiği Türk kıyılarının karşısındaki Eşek Adası'nda, kendisini taşıyan askeri helikopterin Türk jetleri tarafından taciz edildiğini öne sürdü.

Ankara'dan Çipras'ın açıklamalarına yalanlama geldi. Güvenlik kaynakları, Ege'de Türk jetlerinin herhangi bir taciz olayına karışmadığını, uçakların mutat görevlerini yaptığını belirtti.

Türk jetlerinin Yunan jetleri tarafından püskürtüldüğünü ileri süren Çipras, "Türkiye'nin bu gibi gereksiz ihlalleri anlamsızdır. Boşuna yapılan yakıt masraflarıdır" dedi.

Yunanistan Başbakanı Çipras, "Ülkemizin egemenlik haklarını ve en ücra köşesindeki adalarımızı gereğinde yüzerek de gelir müdafaa etmesini iyi biliriz. Türkiye bunu anlamalıdır” ifadesini kullandı. 

Haber kaynağı: NTV

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler