Güncelleme: 13:07 TSİ 17 Mayıs 2018 Perşembe
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Bakan Çavuşoğlu: İsrail katliamı Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne götürülmeli

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İsrail katliamı Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne götürülmeli" dedi.
Bakan Çavuşoğlu: İsrail katliamı Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne götürülmeli
Yeryüzü Haber ve Ajanslar
Güncelleme: 13:07 TSİ 17 Mayıs 2018 Perşembe

Son dakika flaş haber!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, işgalci Siyonist terör çetesi İsrail'in 60'tan fazla Filistinliyi katletmesiyle ilgili konuştu.

Çavuşoğlu, "İsrail katliamı Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne görülmeli" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu işgalci Siyonist terör çetesi İsrail'in Kudüs protestolarında 60'tan fazla Filistinliyi katletmesiyle ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti: 

"BM Genel Kurulu'ndan bir karar çıkarmamız lazım, hesap verilebilirlik önemli. Kudüs ile ilgili olayların bağımsız bir komisyon tarafından incelenmesi ve İsrail'in hukuk önünde hesap vermesi gerekiyor."

HAKAN ATİLLA AÇIKLAMASI

Hakan Atilla davasıyla da ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Hakan Atilla davası tamamen siyasi ve FETÖ motifli bir davadır. Suçsuz bir insana 32 ay hapis cezası vermek hukuka aykırıdır" açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini işgal altındaki Kudüs'e taşıması ve Gazze sınırında çıkan olaylarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere çeşitli ülkelerdeki mevkidaşlarıyla telefon diplomasisini de sürdürüyor.

Mevlüt Çavuşoğlu dün Kazakistan Dışişleri Bakanı Kayrat Abdrahmanov, Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Halid Al Hamad Al Sabah, Brunei Dışişleri ve Ticaret İkinci Bakanı Lim Jock Seng, Mali Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Tieman Hubert Coulibaly, Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdülaziz Kamilov, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Dışişleri Bakanı Muhammed Taha Siala, Kırgızistan Dışişleri Bakanı Erlan Abdıldayev, Moritanya Dışişleri Bakanı Isliko Velid Ahmed İzid Bih, Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi ve Çad Dışişleri Bakanı Muhammed Zeyn Şerif ile de telefonda görüşmüştü.

ABD Başkanı Donald Trump'ın daha önce aldığı karar doğrultusunda, ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini 14 Mayıs'ta resmen Siyonist işgali altındaki Kudüs'e taşıması, bölgede infiale yol açtı.

İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail askerleri, ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan 62 Filistinliyi öldürmüşi, 3 bin 188 Filistinliyi de yaralamıştı.

İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırısına sert tepki gösteren Türkiye, hayatını kaybeden Filistinliler için 3 günlük milli yas kararı almıştı. 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Suriye'de ABD/YPG konvoyuna saldırı: 5 ölü

Suriye'de ABD/YPG konvoyuna saldırı: 5 ölü

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Suriye'de ABD/YPG konvoyunu hedef alan intihar saldırısında 5 kişi öldü,…
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü.…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler