Güncelleme: 03:35 TSİ 28 Şubat 2020 Cuma
Haberler

"balık" Haberleri

Toplam 64 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Göz sağlığını korumak için ne yapmalı? Göz sağlığını korumak için ne yapmalı? 20 Nisan 2018 Cuma

Sağlıklı bir bedenin sağlıklı gözlerden geçtiğini söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kemal Yıldırım, günlük hayatta dikkat edilecek bazı noktalarla göz sağılığını korumanın mümkün olabildiğini söylüyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Balık yemenin 10 önemli faydası Balık yemenin 10 önemli faydası 13 Şubat 2018 Salı

Balık, zengin vitamin içeriği ve güçlü besin değeri bakımından hem çocukların hem de yetişkinlerin düzenli olarak tüketmesi gereken bir gıda. Yaşadığı denize ve mevsimine göre değişmekle birlikte özellikle kış aylarında taze ve çok çeşitli olan balık, haftada en az 2-3 gün sofrada bulunmalı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


2017 yılının enflasyon rakamları açıklandı 2017 yılının enflasyon rakamları açıklandı 03 Ocak 2018 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER: 2017 yılının enflasyon rakamları açıklandı. Enflasyon, aralık 2017'de yüzde 0,69 artarken, yıllık bazda yüzde 11,92 oldu. Enflasyon 6 yıl sonra ilk kez yılı çift hanede kapadı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kansızlığa karşı alınması gereken 5 önlem Kansızlığa karşı alınması gereken 5 önlem 20 Aralık 2017 Çarşamba

Yorgunluk, halsizlik, nefes darlığı ve nabızda hızlanma gibi belirtilerle ortaya çıkan kansızlık tedavi edilmediği takdirde ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Başta mide ve bağırsak kanseri olmak üzere birçok önemli hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkabilen kansızlık, yorgunluğa neden olduğu için yaşam kalitesini de düşürüyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Marmara Denizi'nden 40 yıl sonra uskumru balığı çıktı Marmara Denizi'nden 40 yıl sonra uskumru balığı çıktı 05 Eylül 2017 Salı

Marmara Denizi'nden 40 yıl aradan sonra uskumru çıktı. Av yasağının kalkmasıyla uskumru, kilosu 20 liradan tezgahtaki yerini aldı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Denizlerde av yasağı 1 Eylül'de sona eriyor Denizlerde av yasağı 1 Eylül'de sona eriyor 30 Ağustos 2017 Çarşamba

Av yasağı 1 Eylül'de sona eriyor. Yeni sezon öncesi sektör temsilcileri umutlu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kanserle savaşan besinler Kanserle savaşan besinler 01 Nisan 2017 Cumartesi

Kanser oluşumunda sigara ve alkolün yanı sıra hatalı beslenme alışkanlıkları da önemli bir rol oynuyor. Sağlıksız beslenmek kanser oluşma riskini yüzde 30 oranında artırabiliyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Akdeniz diyeti meme kanserini önlüyor Akdeniz diyeti meme kanserini önlüyor 07 Mart 2017 Salı

Hollanda'da yürütülen bir araştırma, Akdeniz diyetinin meme kanserini yüzde 40 oranında önlediğini ortaya koydu. Buna göre uzmanlar, Akdeniz diyetinin başlıca besin maddeleri olan fasulye, mercimek, fındık, zeytinyağı, balık ve tahılların sıkça tüketilmesini öneriyor. Beyaz ekmek, beyaz pirinç, kırmız et ve şekerden ise mümkün olduğunca uzak durulması tavsiye ediliyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Balık tüketmek için 12 önemli neden! Balık tüketmek için 12 önemli neden! 28 Ocak 2017 Cumartesi

Cildin erken yaşlanmasını, saçların kurumasını ve yıpranmasını önlüyor… Bağışıklık sistemini güçlendiriyor… Zihni açarak unutkanlığa karşı etkili oluyor… Keskin gözler için de birebir. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Fırtına balık fiyatlarını yüzde 50 artırdı! Fırtına balık fiyatlarını yüzde 50 artırdı! 20 Ekim 2016 Perşembe

Balıkçılar, hafta başında yaşanan fırtına nedeniyle denize açılamayınca tanesi 10 liraya satılan palamudun fiyatı 15 liraya yükseldi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kanserde hücreleri besleyen yakıt: Şeker Kanserde hücreleri besleyen yakıt: Şeker 26 Mayıs 2016 Perşembe

“Son araştırmalar, tüketilen gıdaların genlerimizle bir anlamda konuştuğunu ve onların mesajlarının bağışıklık sistemimizi kapatıp açabildiğini gösterdi” diyen Tıbbi Onkolog Prof. Canfeza Sezgin’e göre, yüksek oranda karbonhidrat ya da şeker içeren beslenmenin kanser riskini arttırdığı, bilimsel çevrelerde daha yüksek sesle dile getirilir oldu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


D vitamini kalbi tedavi ediyor D vitamini kalbi tedavi ediyor 06 Nisan 2016 Çarşamba

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre D vitamini, kalp hastalıklarının tedavisinde yardımcı olabilir. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kanser hastaları nasıl beslenmeli? Kanser hastaları nasıl beslenmeli? 31 Mart 2016 Perşembe

Kanser tedavisi sürecinde doğru ve yeterli beslenmek çok önemli. Çünkü bu süreçte bilinçli beslenmek hücre ile kasları güçlendiriyor, bağışıklık sistemini onarıyor, bu sayede de daha kısa sürede iyileşmeye katkıda bulunuyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


"İyi kolesterol" ile ilgili çarpıcı iddia: Kalp krizi riskini artırır! "İyi kolesterol" ile ilgili çarpıcı iddia: Kalp krizi riskini… 11 Mart 2016 Cuma

İngiltere’de "iyi kolesterol" ile ilgili son araştırmada çarpıcı bir sonuca ulaşıldı. "İyi kolesterol"ün bazı kişilerde kalp krizi riskini daha fazla tetiklediği ileri sürüldü. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Galatasaray'da balık ziyafetinin faturası kriz neden oldu! Galatasaray'da balık ziyafetinin faturası kriz neden oldu! 19 Aralık 2015 Cumartesi

Balık ziyafetleri için gelen 35 bin TL’lik fatura yönetimi karıştırdı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hamsi sezonunda olmasına rağmen fiyatı neden yükseliyor? Hamsi sezonunda olmasına rağmen fiyatı neden yükseliyor? 15 Eylül 2015 Salı

Sezonda normalde 5 liradan satılması gereken hamsi tezgahta 15 liraya yer buluyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Balık avlanma yasağı bu gece kalkıyor Balık avlanma yasağı bu gece kalkıyor 31 Ağustos 2015 Pazartesi

Balıkçılar, 15 Nisan'da başlayan av yasağının bu gece sona ermesiyle gırgır tekneleri ve küçük teknelerle denize açılarak "vira bismillah" diyecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Gölde balık tutarken oltasına ceset takıldı Gölde balık tutarken oltasına ceset takıldı 07 Ağustos 2014 Perşembe

Ankara'da Mogan Gölü’ne balık tutmaya giden 35 yaşındaki M.B.’nin oltasına erkek cesedi takıldı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kırmızı etteki kanser tehlikesi Kırmızı etteki kanser tehlikesi 13 Haziran 2014 Cuma

Genç yaşta fazla kırmızı et tüketen kadınların, meme kanserine yakalanma riskinin yüzde 22 oranında yükseldiği ileri sürüldü. Kırmızı et yerine fasülye tüketenler ise daha az risk altında. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İstanbul'da asgari aylık yaşam maliyeti 2 bin 148 lira İstanbul'da asgari aylık yaşam maliyeti 2 bin 148 lira 26 Mart 2014 Çarşamba

Megakentin 39 ilçesinde yapılan araştırmaya göre, aylık yaşam maliyeti 2 bin liranın hemen üstünde. İyi düzeyi 6 bin lira üstü olarak saptayan araştırma, ilçeler arası farkılıkları da gözler önüne seriyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler