Güncelleme: 13:23 TSİ 29 Ocak 2018 Pazartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Bozdağ'dan Afrin açıklaması: Bunların tamamı yalan haber

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Zeytin Dalı Harekatı'nda hedefin Kürtler olmadığını söyledi ve çıkan yalan haberleri eleştirdi.
Bozdağ'dan Afrin açıklaması: Bunların tamamı yalan haber
Güncelleme: 13:23 TSİ 29 Ocak 2018 Pazartesi

Son dakika flaş haber!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca düzenlenen "Vahyin Kutsadığı Şehir: Kudüs" toplantısının açılışında konuştu.

Konuşmasında ağırlıklı olarak Afrin'de terör örgütlerine karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na değinen Bozdağ, operasyona yönelik provokatif haberleri eleştirdi.

"Bu harekatın hedefi Kürt kardeşlerimiz değildir" diyen Bozdağ, şunları kaydetti:

"PKK terör örgütü ve Türkiye'nin aleyhine çalışan başkaca terör örgütleri ve uluslararası karanlık çevreler; 'Türkler, Kürtleri öldürüyor' şeklinde haberler yapıyorlar, 'sivillere vuruyor' şeklinde haberler yapıyorlar. Bunların tamamı yalan haberlerdir. Türkiye, Kürt kardeşlerimizin de devletidir."

ABD'YE TEPKİ

PYD/YPG'ye verdiği destek üzerinden ABD'yi de eleştiren Bozdağ, "Beslediğiniz teröristlere verdiğiniz silahları toplayın" ifadelerini kullandı.

"OPERASYON NE KADAR SÜRECEK?"

Bozdağ'ın gündeminde "Operasyon ne kadar sürecek?" sorusu da vardı. Türk askerinin bölgede kalıcı olmadığını ve operasyonun başarıyla tamamlanmasının ardından çekileceğini ifade eden Bozdağ, şunları kaydetti:

"Herkes bunu tartışıyor. Biz çok net söylüyoruz. 'Sınırlı olsun, süreli olsun' diyenlere de net söylüyoruz. Zaten bu harekat sınırlı bir harekat. Kapsamı belli bir harekat. Nedir? Kapsamı Afrin bölgesinin sınırları içerisindeki terör örgütleri ve teröristlerdir. Yani bu bölgedir. Ne kadar sürecek? O da bu bölgedeki terör örgütleri ve son terörist etkisiz hale getirilinceye, bölgede huzur ve güven ve istikrar sağlanıncaya kadar oradaki insanlar barışın ve hürriyetin tadını tadıncaya kadar, bu devam edecektir."

Bozdağ konuşmasında şu ifadeleri de kullandı:

"Türkiye, uluslararası toplumun eleştirilerinden çekindiği için değil doğru olduğuna inandığı, inancının, ahlakının, ordu geleneğinin kendisine emri olduğu için sivilleri korumaktadır, onların kılına zarar gelmemesi için büyük bir dikkat, itina ve hassasiyet göstermektedir. Kılı kırk yaran bir dikkatle operasyon sürdürülmektedir. Türkiye'nin sınırında ve yanı başında bir terör devletinin kurulmasına göz yummasını beklemek, izin vermesini beklemek akıl karı değildir." 

Haber kaynağı: ntv.com.tr

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Suriye'de YPG'nin denetimindeki Münbiç'te patlama: 4 ABD askeri öldü

Suriye'de YPG'nin denetimindeki Münbiç'te patlama: 4…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Suriye'de YPG/PKK'nın işgalindeki Münbiç'te patlama meydana geldi.…
16 Ocak Çarşamba günü hangi il ve ilçede okullar tatil?

16 Ocak Çarşamba günü hangi il ve ilçede okullar…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Yurt genelinde yoğun kar yağışı, soğuk hava ve don etkisi tekrar hisettirye…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler