Güncelleme: 18:05 TSİ 26 Ocak 2020 Pazar
Haberler

"Çeçenistan" Haberleri

Toplam 47 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Tunus'ta İslamcılığın demokratik dönüşümü mü? Yoksa ''Siyasi İslam'ın İflası'' mı? Tunus'ta İslamcılığın demokratik dönüşümü mü? Yoksa ''Siyasi İslam'ın İflası''… 31 Mayıs 2016 Salı

Halen demokratikleşmenin kesintiye uğraması sürecini yaşıyoruz. Bu ortam İhvan ve Nahda gibi köklü hareketlere büyük fırsat ve sorumluluk yüklüyor. Gannuşi’nin başlattığı ideolojik dönüşüm süreci, eğer gerekli desteği bulabilirse, bir dönüm noktası teşkil edebilir. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


ABD'den IŞİD lideri Ömer Şişani'nin öldüğü iddiası ABD'den IŞİD lideri Ömer Şişani'nin öldüğü iddiası 09 Mart 2016 Çarşamba

ABD’li yetkililer, IŞİD’in ‘savaş komutanı’ Ömer Şişani’yi Suriye’nin Şadadi kasabası yakınlarına düzenlenen hava saldırılarıyla büyük ihtimalle öldürdüklerini duyurdu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Başbakan Davutoğlu: PKK ve YPG, Rusya'nın piyonları Başbakan Davutoğlu: PKK ve YPG, Rusya'nın piyonları 15 Şubat 2016 Pazartesi

Başbakan Davutoğlu, "Türkiye'de PKK, Suriye'de de YPG, Rusya'nın açık bir enstrümanı, aracı konumundadır ve onun yayılmacı politikalarının piyonlarıdır. Rusya Türkiye'yi sıkıştırmak için bu araçları kullanıyor" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Rusya’da IŞİD'e yönelik operasyon: 8 kişi öldürüldü Rusya’da IŞİD'e yönelik operasyon: 8 kişi öldürüldü 03 Ağustos 2015 Pazartesi

Rusya’nın Kuzey Kafkasya cumhuriyetlerinden İnguşetya’da IŞİD’e yönelik yapılan operasyonda 8 militan öldürüldü. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Putin Kadirov'u , Kadirov da Rus muhalif liderin katil zanlısını övdü! Putin Kadirov'u , Kadirov da Rus muhalif liderin katil zanlısını övdü! 10 Mart 2015 Salı

Rusya'da muhalif lider Boris Nemtsov'a düzenlenen suikastle ilgili 5 Çeçen tutuklandı. Putin'in dün şeref madalyasıyla ödülendirdiği Çeçenistan Devlet Başkanı Ramzan Kadirov, Nemtsov suikastiyle ilgili tutuklanan Zaur Dadaev'i "gerçek bir vatansever" ve "dindar bir Müslüman" olarak nitelendirdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


56 yaşındaki böbrek hastası Çeçen kadın Rusya'ya iade ediliyor! 56 yaşındaki böbrek hastası Çeçen kadın Rusya'ya iade ediliyor! 05 Mart 2015 Perşembe

Rus-Çeçen Savaşı'nda iki çocuğunu kaybeden 56 yaşındaki tek böbrekli hasta Çeçen kadın Arubika Süleymanova 16 gündür iade edilmek üzere Yabancılar Şubede tutuluyor! HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Rus yetkili'den IŞİD'i Mossad eğitti iddiası Rus yetkili'den IŞİD'i Mossad eğitti iddiası 09 Aralık 2014 Salı

Suriye Devlet Başkanı Esad'ın en büyük müttefiklerinden mevkidaşı Putin'in yardımcısı Prokhanov, IŞİD'in Mossad tarafından istihbarati eğitime tabi tutulduğunu iddia etti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Gülden Sönmez: İslam dünyası İran’a kızmakla meşgul Gülden Sönmez: İslam dünyası İran’a kızmakla meşgul 18 Kasım 2014 Salı

''İslam dünyası İran’a kızmakla meşgul. Şunda haklılar, bir kadının canı namusu üzerinden kazanılacak hiçbir kazanım Şii olsun Sünni olsun fark etmez, bir Müslüman için asla meşru değildir olamaz, Kur’an’ın mantalitesine terstir. İslam dünyası büyük bir imtihanda. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır’da darbeye karşı alınan tavır, selefi gruplar üzerinden yürütülen politikalar, İran’ın Esed rejiminin yanında durup bütün bu savaş suçlarına ortak olması, hepsi açıkça görünen ve asla açıklamayla falan izah edilebilir şeyler değil. Suriye’de yaşananların ve alınan tavırların hem insanlık tarihine, hem Müslümanların kendi tarihlerine çok büyük kara lekeler olarak kaydedileceğini düşünüyorum ben.'' HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Abdullah Çoruh: Oğlum ABD bombardımanında ölmüş Abdullah Çoruh: Oğlum ABD bombardımanında ölmüş 16 Eylül 2014 Salı

Sakarya’da yaşayan Bilal Çoruh, IŞİD’e katılan 43 yaşındaki oğlunun ABD'nin Irak'taki hedeflere yönelik bombardımanında öldüğünü söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


IŞİD gazeteci için ABD'den Afia Sıddıki'yi istedi IŞİD gazeteci için ABD'den Afia Sıddıki'yi istedi 21 Ağustos 2014 Perşembe

IŞİD 40 yaşındaki gazeteci James Foley için daha önce farklı isteklerde bulunmuştu. Ancak ABD'nin hava saldırılarının ardından idam etmeye karar verdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Pamak: Ümmet Kur'an'ı  terk edince zillete sürüklendi Pamak: Ümmet Kur'an'ı terk edince zillete sürüklendi 11 Ağustos 2014 Pazartesi

İslam ümmeti, uzun tarihsel süreçte, Kur’an’ı “mehcur” (terk edilmiş) bırakarak, Resulullah’ın (s) güzel örnekliğini, vahye dayanan güzel ahlakını, Muhammed-ül Emin olarak tanınmasına yol açan insani erdemlerini ve mücadele sünnetini terk etti. Dünyevileşmenin anaforunda, nefsin arzu ve isteklerinin belirleyici olduğu, heva ve zanna tabi yollarda vahye dayalı niteliklerini tüketerek, ümmet olma vasfını ve Allah taraftarı (Hizbullah) olmaktan kaynaklanan izzetini kaybederek zillete sürüklendi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ukraynalı ırkçı lider Aleksandr Muziçko'ya sokakta infaz Ukraynalı ırkçı lider Aleksandr Muziçko'ya sokakta infaz 25 Mart 2014 Salı

Ukrayna'da son dönemde meydana gelen protesto eylemlerinin radikal güçlerini birleştiren "Sağ Sektör" liderlerinden Aleksandr Muziçko sokak ortasında öldürüldü. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Rusya'da otobüstte intihar saldırısı: 6 ölü Rusya'da otobüstte intihar saldırısı: 6 ölü 21 Ekim 2013 Pazartesi

Rusya’nın güneyindeki Volvograd kentinde bir otobüse intihar saldırısı düzenlendi. Bir kadının gerçekleştirdiği intihar saldırısında ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü, 20 kişi de yaralandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Suriye'deki İslamcı gruplardan müdahale açıklaması Suriye'deki İslamcı gruplardan müdahale açıklaması 07 Eylül 2013 Cumartesi

Suriye topraklarında Esed'e karşı savaşan İslamcı gruplar, Batı'nın kendilerini hedef alacağını söylüyor. Birlikte açıklama yapan gruplar, Batı müdahalesine karşı çıktı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kutsal emanetler Çeçenistan'da Kutsal emanetler Çeçenistan'da 23 Ocak 2013 Çarşamba

Hz. Muhammed’in (SAV) hayatına ilişkin kutsal emanetler özel uçakla önümüzdeki günlerde Birleşik Arap Emirlikleri’nden Çeçenistan/Grozniy’e getirilecek. Haberi RİA Novosti’ye Çeçenistan Müftülüğü verdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Rus polise 'gazeteci cinayeti'nden hapis Rus polise 'gazeteci cinayeti'nden hapis 14 Aralık 2012 Cuma

Eski Rus polis, araştırmavı gazeteci Anna Politkovskaya cinayetinden 11 yıl hapse mahkum edildi HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


623 yıllık Osmanlı Devleti sona erdi 623 yıllık Osmanlı Devleti sona erdi 01 Kasım 2012 Perşembe

Tarihte bugün yaşanan olaylar arasında; Saltanatın kaldırılması, İlk resmi gazetenin yayınlanması, Latin alfabesinin kabulü, Cezayir bağımsızlık savaşı başladı, Çeçenistan bağımsızlık ilan etmesi gibi çok önemli olaylar var… HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Putin de örtü düşmanı çıktı! Putin de örtü düşmanı çıktı! 19 Ekim 2012 Cuma

Stavropol kentinde başörtülü öğrencilerin okula alınmaması üzerine başlayan tartışmalar hakkında açıklama yapan Vladimir Putin, "Laik bir devlette yaşadığımızı unutmamalıyız" dedi. Putin'in yasakçı tutumu da tepki çekeceğe benziyor... HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İslamcılık ve Kürdistan! İslamcılık ve Kürdistan! 10 Ağustos 2012 Cuma

İslamcı bir Türk yazar İslamcılık eleştirisi yaparsa, bunun ismi ne olur? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Türkiye Hizbullah'ının Suriye açıklaması Türkiye Hizbullah'ının Suriye açıklaması 10 Haziran 2012 Pazar

Türkiye Hizbullah'ın liderlerinden Edip Gümüş, Suriye meselesi üzerine görüşlerini kamuoyu ile paylaştı: Gümüş: 'Bugüne kadar birçok hareket, yapı ve cemaatin bu konuda açıklama ve tavırlarını ortaya koyucu beyanları olmuştur. Bu açıklama ve tavırların doğruluk ve yanlışlıklarına bakmaksızın şunu diyebiliriz ki, bugüne kadar yapılanlar ve ortaya konulanlar yetersiz olup, Müslüman Suriye halkının derdine derman olacak somut bir neticeye ulaşmadığı da ortadadır.' HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler