Güncelleme: 20:04 TSİ 22 Ekim 2018 Pazartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Cemal Kaşıkçı'nın dublörü konsolosluktan takma sakalla çıktı!

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı gibi gösterilen bir dublör Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'ndan çıkarken görüntülendi. Dublör, Cemal Kaşıkçı'ya benzemek için takma sakal kullandı!
Cemal Kaşıkçı'nın dublörü konsolosluktan takma sakalla çıktı!
YERYÜZÜHABER ve NTV
Güncelleme: 20:04 TSİ 22 Ekim 2018 Pazartesi

Son dakika flaş haber!

Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden yeni görüntüler ortaya çıktı. Amerikan yayın kuruluşu CNN, Cemal Kaşıkçı'nın kıyafetlerini giyen bir kişinin görüntüsünü yayınladı.

Görüntüdeki adamın, 15 kişilik ekipten birisi olduğu belirtiliyor. Gazeteci Cemal Kaşıçı'nın kıyafetlerini giyen kişinin, konsolosluğa 2 saat önce girdiği görülüyor. Arka kapıdan çıkmış ve üzerinde Cemal Kaşıkçı'nın kıyafetleri var.

Cemal Kaşıkçı girerken - Dublörü çıkarken

Batı basını, beyaz lastik ayakkabıları ve takma sakalıyla dublörü hiç inandırıcı bulmadı. Vahşi cinayetin ardından böyle bir dublörün gerçekten gülünç göründüğü fikrinde birleşti.

Ayrıca takma bir sakal kullanıyor ve gözlükleri var. Dublörün isminin Mustafa el Medeni olduğu belirtiliyor. İddiaya göre dublör Suudi istihbaratının 15 kişilik ekibinden biri.

CEMAL KAŞIKÇI KİMDİR?

Suudi Arabistan vatandaşı muhalif gazeteci Cemal Ahmet Kaşıkçı, 13 Ekim 1958’de Suudi Arabistan’ın Medine kentinde dünyaya geldi.

1985 yılında ABD'deki Indiana State University'den mezun olan Cemal Kaşıkçı, 1991 - 1999 yılları arasında Al Madina gazetesinin yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği vekilliği yaptı.

Cemal Kaşıkçı, bu süreçte Afganistan gibi ülkelerden haberler geçti, 1987-95 yılları arasında eski El Kaide lideri Usame bin Ladin ile Afganistan ve Sudan'da söyleşiler yaptı.

Daha sonra İngilizce yayın yapan Arab News'in başında dört yıl çalışan Kaşıkçı, buradan geçtiği Al Watan'ın yazı işleri müdürlüğünde 52 gün görev yapabildi, gazetede ülkedeki dini yapıyı eleştiren yazıların çıkması üzerine görevden alındı.

Bunun üzerine ülkeyi terk eden Cemal  Kaşıkçı, İngiltere ve ABD'de Suudi Arabistan Büyükelçiliği yapan Prens Türki al Faysal'ın danışmanlığına getirildi. 2008 yılında tekrardan Al Watan'ın yazı işleri müdürlüğüne getirildi ve 2010 yılında gazetede yayınlanan eleştirel yazılar nedeniyle bir kere daha görevden alındı. 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler