Güncelleme: 20:50 TSİ 16 Ekim 2018 Salı
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

CNN: Suudi Cemal Kaşıkçı öldürüldü, cesedi parçalara ayrıldı

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Amerikan CNN Internatıonal televizyon kanalı 14 gündür haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında yeni bir iddia daha ortaya koydu. Kanalın ismini açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı haberde Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldükten sonra cesedinin parçalara ayrıldığının anlaşıldığı belirtildi.
CNN: Suudi Cemal Kaşıkçı öldürüldü, cesedi parçalara ayrıldı
Güncelleme: 20:50 TSİ 16 Ekim 2018 Salı

Son dakika flaş haber!

"Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de İstanbul'daki Suudi Arabistan konsolosluğunda öldürüldü" İddia Amerikan CNN Internatıonal televizyon kanalında yer aldı.

Kanal, ismini açıklamadığı bir kaynağa dayandırdığı haberde, Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldükten sonra cesedinin parçalara ayrıldığını yazdı.

Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de boşanma belgelerini almak için Suudi Konsolosluğu'na girmiş ancak bir daha haber alınamamıştı.

CNN daha önceki haberindeyse kaşıkçı hakkında yine çarpıcı bir iddiayla gündeme gelmişti.

O haberde "Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı'nın öldüğünü kabul eden bir rapor hazırladığı" öne sürülmüştü. Raporda Kaşıkçı'nın sorguda yanlışlıkla öldüğünün yazıldığı ifade edildi. Ayrıca operasyonun Riyad'ın izni olmadan gerçekleştirildiği ve olaya dahil olanların sorumlu tutulacağının yer alacağı belirtildi. Raporun hala hazırlık aşamasında olduğuna ve bu yüzden içerisinde değişiklik olabileceğine dikkat çekildi

Raporda operasyonun Riyad'ın izni olmadan gerçekleştirildiği ve olaya dahil olanların sorumlu tutulacağının yer alacağı bildirildi.

ABD Başkanı Donald Trump, haberi "Şimdilik bir söylentiden ibaret" sözleriyle değerlendirmişti. 

Haber kaynağı: NTV

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler