Güncelleme: 08:43 TSİ 23 Ekim 2018 Salı
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2019 yerel seçimler ana muhalefetin sonu olacak

SON DAKİKA FLAŞ HABER: AK Parti Kadın Kolları Eğitim Programı'nda konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yerel seçimlere değindi. "Bu seçim belki de ana muhalefetin sonu olacak" diyen Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu için "Sadece milletin değil, CHP'nin de başına bela. CHP'yi bundan kurtarmamız lazım" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2019 yerel seçimler ana muhalefetin sonu olacak
Güncelleme: 08:43 TSİ 23 Ekim 2018 Salı

Son dakika flaş haber!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde AK Parti Kadın Kolları Eğitim Programı'na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"Bugüne kadar kadınlarımızın taleplerine, beklentilerine, eleştirilerine daima kulak veridik. Türkiye'de kadınları görmezden gelen bir siyasetin başarı şansı yoktur. Kadınları dışlayanların, onlara sadece bir vitrin malzemesi olarak bakanların siyasi akıbeti hüsrandır. Siyasette de sahicilik ve samimiyet esastır. Türkiye'de gerçek anlamda kadını özgürleştiren hareket AK Parti'dir. Bunu da lümpen batıcılara rağmen yapmıştır.

2002'de kadın milletvekili saysı 24'tü. 2007'de bu sayı 50'ye yükseldi. 24 Haziran seçimlerinde sadece AK Parti sıralarında 53 hanım kardeşimiz milletvekili olarak oturuyor. Bunların 46'sı da teşkilattan, yani sizlerin arasından geliyor. AK Parti teşkilatına bu denli önem veren bir partidir. Bu teşkilatta çalışan er veya geç parlamentodaki yerini alacaktır. AK Parti'nin şu anda biri büyükşehir olmak üzere toplam 8 belediye başkanı var. Bu sayıları yeterli görmüyoruz. Arzumuz bu rakamların nüfusa göre orantılı rakamları yansıtmasıdır.

Bizim gayret ettiğimiz kadar onlar da kapı kapı dolaşarak çaba sarf ettiler. 17 yıldır Türkiye'de AK Parti'nin hizmet sancağı dalgalanıyorsa en büyük pay sahibi hanımlardır. Bize destek vermiş tüm kadınlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. AK Parti Türkiye'nin partisidir, milletin tamamının partisidir. Biz dışlayan değil her kesimden insanı bünyesinde bulunduran bir partiyiz.

"BAY KEMAL ŞUNU İYİ BİL"

Ana muhalefet ve avanelerinin milletimizi bölmesine fırsat tanımayacağız. Kazanmaya umudu olmayan ana muhalefet sandığa gölge düşürmek için her türlü yolu deneyecektir. Daha şimdiden bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarıyla ittifak kurmak için kirli pazarlıklara girişmeleri boşuna değildir. Bir taraftan bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına çiçek atıyorlar diğer taraftan da Suriyeli muhacirlere zalim Esed'in diliyle saldırıyorlar.

Her seçim döneminde olduğu gibi bu sefer de muhacir ile ensar arasına fitne tohumları ekmeye çalışıyorlar. Bay Kemal şunu iyi bil, biz muhaciri de çok sevdik, ensarı da çok sevdik. Sen bizim sevdiğimiz muhacirleri geldikleri yere gönderme aşkında olabilirsin çünkü sen muhacir nedir bilmezsin.

"YİNE AYNI HEZİMETİ YAŞAYACAKLAR"

Irkçı kelimelerle savaştan kaçan mazlumları hedef alarak 3-5 oy alabileceklerini düşünüyorlar. Bu milleti galeyana getirmek için söylemedik laf bırakmıyorlar. Türk mlletinin ferasetini anlayamadılar. Ne yaparlarsa yapsınlar mart 2019 seçimlerinde de sonuç aynı olacak, yine aynı hezimeti yaşayacaklar. Biz her zaman kendi bildiğimizi yaptık, standardımızı muhalefetin belirlemesine izin vermedik. Mart 2019 seçimleri sıradan bir seçim değildir.

"BELKİ DE ANA MUHALEFETİN SONU OLACAK"

Bu mahalli idareler seçimi belki de ana muhalefetin sonu olacak. Çünkü ana muhalefetin başıdaki zat sadece milletin değil, CHP'nin de başına bela. CHP'yi bundan kurtarmamız lazım. Adam İngiltere'ye gidiyor, oradaki Türk gençlerine Türkiye'yi şiklayet ediyor. Özgürlük yok diyor. Kaybettiğin halde devamlı seçime giriyorsun bundan büyük demokrasi olur mu? Bir genç sormuş 11 seçim kaybettiğiniz bundan ders almadınız mı diye. Onda ders alacak, neyse gerisini söylemiyorum. Yaptığımız yapacağımız çok şey var. Ana muhalefetin yaptığı bir şey var mı?

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu'nda öldürülen muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili kral ve ABD Başkanı Trump ile bir görüşme yaptım. Konuyu bugün yapacağımız kabine toplantısında ele alacağız."

Haber kaynağı: ntv.com.tr

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler