Güncelleme: 07:23 TSİ 22 Ekim 2018 Pazartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile telefonla görüştü

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump telefonda görüştü. Erdoğan-Trump görüşmesinde ikili ilişkilerin ele alınmasının yanı sıra terörle mücadele, Suudi Arabistan İstanbul Konsolosu'nda öldürülen muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı meselesi ve Suriye'deki son gelişmeler hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile telefonla görüştü
YERYÜZÜ HABER
Güncelleme: 07:23 TSİ 22 Ekim 2018 Pazartesi

Son dakika flaş haber!

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında dün akşam telefon görüşmesi yapıldı.

İki başkan arasındaki görüşmede, ikili ilişkilerin ele alınmasının yanı sıra terörle mücadele, Suudi Arabistan İstanbul Konsolosu'nda öldürülen mahalif gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı ve Suriye'deki son gelişmeler ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

İki lider, tahliye edilen ABD'li Rahip Andrew Brunson ile ilgili hukuki sürece de değinilen görüşmede, Türkiye ve ABD arasındaki iş birliğini her alanda normalleştirme ve geliştirilme kararlılıklarını teyit ederken, FETÖ ile mücadelede iş birliği konusunu ele alındığı bildirildi.

Erdoğan ile Trump ayrıca Suriye'de Münbiç konusundaki yol haritasının bir an önce hayata geçirilmesinin önemine işaret ederken, İdlib konusunda varılan mutabakatının önemini de vurgulandı.

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler