Güncelleme: 14:39 TSİ 06 Ocak 2018 Cumartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

DAEŞ Mısır'da Hamas’a infaz videosu ile savaş ilan etti

SON DAKİKA FLAŞ GELİŞME: DAEŞ terör örgütü, Hamas'a karşı savaş ilan etti ve bunu bir Hamas üyesini idamını görüntüledikleri videoyla dünyaya duyurdu.
DAEŞ Mısır'da Hamasa infaz videosu ile savaş ilan etti
Ajanslar
Güncelleme: 14:39 TSİ 06 Ocak 2018 Cumartesi

Son dakika flaş gelişme!

Mısır'daki DAEŞ terör örgütü Amerika’nın Kudüs’ü işgalci Siyonist İsrail'in başkenti olarak kabul ettiğini açıklamasından sonra Kudüs'ü savunmadaki başarısızlığından ötürü Hamas'a karşı savaş ilan etti ve bunu bir Hamas üyesini idamını görüntüledikleri videoyla dünyaya duyurdu.

Cihadcı izleme kuruluşu SITE Intelligence Group’un Sina Yarımadası’ndaki DAEŞ üyeleri tarafından yayınlandığı iddia edilen 22 dakikalık video Donald Trump’ın Kudüs’ü başkent olarak tanıdıklarını ilan ettiği konuşma ile başlıyor. Video propaganda görüntüleri ve turuncu tulum ile dizlerinin üzerinde eski bir DAEŞ üyesinin idamıyla sonuçlanıyor.

Videoda yer alan ve Musa Ebu Zamat adındaki idam edilen DAEŞ üyesi Hamas’ın Mısır’daki koluna silah kaçakçılığı yapmakla suçlanıyor. Kayıtta Gazze'li Ebu Kazem el-Maqdisi adında bir vaiz, Gazze Şeridi'ndeki Hamas bölgelerine ve toplantı yerlerine saldırı çağrısı yaptı. Hamas, Batılı ülkelerle olan işbirliği yaptığı için suçlanıyor ve sadece işgalci Siyonist İsrail’deki Yahudilere karşı mücadele verdiği için eleştiriliyor. Daha sonra ise esir alınan eski DAEŞ üyesi kafasına sıkılan bir kursunla idam ediliyor. Kurşunu ateşleyen terörist ise Hamas'ın Gazze'deki eski askeri liderlerinden olan Muhammed el-Dajani olarak açıklandı. Hamas sözcüsü Salah Bardawil DAEŞ’in videosunu "Bazı Arapların direnişini bozmak için Siyonist bir üretimi" olarak tanımladı.

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Suudi Arabistan: Cemal Kaşıkçı, konsoloslukta öldü

Suudi Arabistan: Cemal Kaşıkçı, konsoloslukta…

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Suudi Arabistan Krallığı, 2 Ekim'de İstanbul Suudi Başkonsolosluğu'na evlilik…
Kayseri'de otomobil takla attı: 4 ölü!

Kayseri'de otomobil takla attı: 4 ölü!

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Kayseri-Adana karayolunda, otomobil, kontrolden çıkarak takla attı. Kazada…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler