Güncelleme: 03:12 TSİ 28 Şubat 2020 Cuma
Haberler

"damar sertliği" Haberleri

Toplam 12 sonuçtan 1 ila 12 arası haber.
Göz sağlığını korumak için ne yapmalı? Göz sağlığını korumak için ne yapmalı? 20 Nisan 2018 Cuma

Sağlıklı bir bedenin sağlıklı gözlerden geçtiğini söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kemal Yıldırım, günlük hayatta dikkat edilecek bazı noktalarla göz sağılığını korumanın mümkün olabildiğini söylüyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Böbrekleri tahrip eden 10 neden Böbrekleri tahrip eden 10 neden 23 Ekim 2017 Pazartesi

Böbrek yetmezliği Türkiye’de organ nakli gerektiren sorunların başında geliyor. Böbrek nakli için sıra bekleyenlerin bir kısmı uygun donör bulunmasıyla rahat nefes alabiliyor ama çok önemli bir bölümü hayatını diyaliz makinelerine bağlı geçirmek zorunda kalıyor. Uzmanların uyarısı ise “böbreklerinizi sağlıklıyken koruma altına alın, diyalize mahkum olmayın” şeklinde. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Prof.  Avcı: Kalbiniz için soğan, sarımsak yiyin Prof. Avcı: Kalbiniz için soğan, sarımsak yiyin 25 Aralık 2014 Perşembe

Soğan ve sarımsağın kalp-damar sisteminin dostu olduğunu belirten Kardiyolog Prof. Günsel Şurdum Avcı, “Bu ikiliyi sofranızdan eksik etmeyin” dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Göz kızarıklığı bir çok hastalığın belirtisi olabilir Göz kızarıklığı bir çok hastalığın belirtisi olabilir 11 Aralık 2014 Perşembe

Gözerinizin kızarmasını hafife almayın! Vücudunuz için bir alarm veriyor olabilir. Göz kızarıklıkları tümör gibi beyin rahatsızlıklarının yanı sıra romatizmal, kan, karaciğer, yüksek tansiyon, damar sertliği gibi hastalıkların belirtisi olabilir. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Koroner arter hastalığın nedeni kalp mi, boyun mu? Koroner arter hastalığın nedeni kalp mi, boyun mu? 24 Mart 2014 Pazartesi

Beyni besleyen boyun şah damarlarında darlık, koroner arter hastalığı bulunanlarda sıklıkla gözleniyor. Dolayısıyla bu sorunu yaşayanların boyun damarlarında oluşacak problemlere yönelik taranması büyük önem taşıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hileli sucuğu pizzaya katıp satıyorlar Hileli sucuğu pizzaya katıp satıyorlar 07 Ekim 2013 Pazartesi

Sucuk ve sosislerde karıştırılmış etlerin kullanılmasının yasaklanmasının ardından, bu etlerin pizzalara katılarak satıldığı belirlendi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Mantar'ın az bilinen yararları 'Mantar'ın az bilinen yararları 27 Aralık 2012 Perşembe

Malatya Ziraat Mühendisler Odası Başkanı Fevzi Çiçek, mantarın beyin kanaması ve damar sertliği riskini yavaşlatıcı özelliğe sahip olduğunu belirtti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


AB kan grubunun 'kalp' riski daha yüksek! AB kan grubunun 'kalp' riski daha yüksek! 11 Aralık 2012 Salı

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, AB kan grubuna sahip olanların kalp krizi geçirme riski 0 kan grubuna göre çok daha yüksek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Diş eti' deyip geçmeyin 'Diş eti' deyip geçmeyin 21 Ağustos 2012 Salı

Diş eti hastalıkları sadece ağız içini değil, tüm vücudu tehdit ediyor. Diş hekimleri ise bu tehlikeden uzak durmak için günde iki kez dişleri fırçalamanın ve bir kere diş ipi kullanmanın yeterli olduğunu söylüyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Diyabet, kalp hastalığını tetikliyor Diyabet, kalp hastalığını tetikliyor 14 Mart 2012 Çarşamba

Diyabet vakalarındaki artış, kalp-damar hastalıklarının daha sık ve erken yaşlarda görülmesine yol açıyor. Bu nedenle diyabet hastalarında kalp kontrolü daha fazla önem taşıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Grip aşısı  kalp krizinden koruyor' 'Grip aşısı kalp krizinden koruyor' 29 Eylül 2011 Perşembe

'Araştırmalar, grip ile kalp hastalıkları arasında önemli bir ilişki olduğunu gösteriyor' diyen kardiyologlara göre grip aşısı, kalp hastalarının kriz riskini ciddi oranda azaltıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bu belirtileri hafife almayın ! Bu belirtileri hafife almayın ! 05 Mart 2011 Cumartesi

Baş ağrısı, öksürük, yorgunluk, midede yanma… Herkes zaman zaman yakınsa da bu tür şikayetler genellikle göz ardı ediliyor. Ama belirtiler, hayatı tehdit eden ciddi hastalıkların habercisi olabiliyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler