Güncelleme: 00:43 TSİ 11 Mart 2018 Pazar
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Dışişleri Bakanlığı'ndan işgalci Siyonist İsrail'e kınama

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Türkiye, işgalci Siyonist İsrail İçişleri Bakanı'na, terör eylemlerine karışan veya işgalci Siyonist İsrail rejiminin güvenliğini ihlal eden fiillerde bulunan kişilerin daimi oturum izinlerini iptal etme yetkisi veren bir kanun tasarısının işgalci Siyonist İsrail Parlamentosu'nda kabul edilmesini kınadı.
Dışişleri Bakanlığı'ndan işgalci Siyonist İsrail'e kınama
Güncelleme: 00:43 TSİ 11 Mart 2018 Pazar

Son dakika flaş haber!

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, işgalci Siyonist İsrail içişleri bakanına terör eylemlerine karışan veya işgalci Siyonist İsrail rejiminin güvenliğini ihlal eden fiillerde bulunan kişilerin daimi oturum izinlerini iptal etme yetkisi veren bir kanun tasarısının İsrail Parlamentosunda kabul edilmesinin kınandığı bildirildi.

Açıklamada, "1967'de Doğu Kudüs'ü işgalinden bu yana binlerce Filistinlinin Kudüs'te oturma izni iptal edilmiştir. İsrail'in, Filistinlilerin temel insan haklarını hiçe sayarak Doğu Kudüs'ün demografisini değiştirme çabalarını artırma niyetini ortaya koyan bu gayrimeşru adımı reddediyoruz" ifadelerine yer verildi.

İşgalci Siyonist İsrail Meclisi (Knesset), içişleri bakanına, "terör örgütleri" olarak nitelediği gruplar ile bağlantısı olduğu tespit edilen Kudüslü Filistinlilerin oturum belgelerini iptal etme yetkisi veren yasa tasarısını onaylamıştı. Daha önce ilk oylaması yapılan söz konusu tasarı mecliste ikinci ve üçüncü kez oylanarak kanunlaştı. 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Erdoğan-Trump görüşmesi sonrası ABD'den Menbiç açıklaması

Erdoğan-Trump görüşmesi sonrası ABD'den Menbiç…

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Trump ile görüşmesine ilişkin ABD…
Zuhal Olcay'a Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten 10 ay hapis

Zuhal Olcay'a Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten 10 ay…

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Zuhal Olcay, cumhurbaşkanına hakaret suçundan 10 ay hapis cezasına…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler