Güncelleme: 10:19 TSİ 14 Nisan 2018 Cumartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Dışişleri'den Suriye'ye saldırıya ilişkin açıklama: Memnuniyetle karşılıyoruz

SON DAKİKA HABERİ: Türkiye, 3 gün önce üçlü zirvede verdiği pozdan sonra; saldırıya ilişkin skandal bir açıklamada bulundu! Tıpkı Libya'nın ABD öncülüğündeki koalisyonun işgaline yönelik saldırıya verdiği destek gibi! Bu destek neticesinde Libya yerle bir edilmiş; uzun süren saldırı sonucunda işgal edilmişti! Dışişleri Bakanlığı Suriye'ye düzenlenen ABD, Fransa ve İngiltere harekatına ilişkin açıklama yaptı. Bakanlık harekata ilişkin, "Yerinde bir tepki. Bu operasyonu memnuniyetle karşılıyoruz.
Dışişleri'den Suriye'ye saldırıya ilişkin açıklama: Memnuniyetle karşılıyoruz
YERYÜZÜ HABER
Güncelleme: 10:19 TSİ 14 Nisan 2018 Cumartesi

Son dakika flaş haber!

Dışişleri Bakanlığı, Suriye'deki harekata ilişkin skandal bir açıklama yaptı! 

ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye yönelik başlattığı imha saldırısına Türkiye'den destek geldi! Tıpkı Libya işgalinde olduğu gibi; tıpkı Suriye iç savaşı başlamadan ABD'nin oyuna gelindiği gibi! Nitekim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yıllar sonra ABD tarafından ''kandırıldık'' ifadeleri kullandı. Temennimiz bugün de ABD'ye verilen destek işgalle neticelenmez ve yine ''kandırıldık'' pişmanlıkları tekrar edilmez! Çünkü ''Büyük Şeytan'' ABD'nin Ortadoğu'da işgalci Siyonist İsrail'in güvenliği sağlamak için tüm Ortadoğu'yu ateşe verdiği bu ''Şeytanca'' planına alet olmak ve ABD'nin ipiyle kuyuya inmek netecesinde büyük pişmanlıklar getirir!

  Saldırı sebebi olarak gösterilen Duma'daki ''kimyasal saldırı'' faili henüz ortada değilken; ABD'nin hemen saldırıya geçmesi; Irak'a yönelik yapılan işgal saldırısını hatırlatmaktadır. Hatırlanacağı üzere o günlerde de Saddam Hüseyin'in elinde büyük miktarda ''Kimysal silah'' bulunduğu ve bu silahların bölgeyi tehdit ettiği ve yok edilmesi gerektiği propangası yapılmışt ABD tarafından! ABD öncülüğünde Irak'a yönelik yapılan saldırı işgalle sonuşlanmış ve bir ülke yerle bir olmuştu. Bugün Irak hala kendine gelememiş, iç savaş, mezhep savaşı, kargaşa, kaos devam etmektedir!

İşta Bakanlığın yaptığı skandal açıklama!

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada ABD, Fransa ve İngiltere'nin ortak harekatının "memnuniyetle karşılandığı" belirtildi.

Açıklamada, "Türkiye, 7 Nisan günü Duma’da çok sayıda sivilin ölmesine yol açan kimyasal silah saldırısına mukabil ABD, İngiltere ve Fransa'nın bu sabaha karşı Suriye rejimine karşı düzenlediği operasyonu yerinde bir tepki olarak görmektedir. Rejim tarafından gerçekleştirildiği yönünde güçlü şüphe bulunan Duma saldırısı karşısında tüm insanlığın vicdanına tercüman olan bu operasyonu memnuniyetle karşılıyoruz.

Kimyasal silahlar dahil kitle imha silahlarıyla ayrım gözetmeksizin sivilleri hedef alan saldırılar insanlığa karşı suç teşkil etmektedir. Yedi yılı aşkın süredir gerek konvansiyonel, gerek kimyasal silahlarla kendi halkına zulmeden Suriye rejiminin insanlığa karşı suçlar ve savaş suçları alanındaki sicili sabittir. Uluslararası toplumun vicdanında bu konuda şüphe yoktur.

Türkiye, bu tür suçların cezasız kalmamasının ve hesap verilebilirliğin tesis edilmesinin benzer hadiselerin tekrarının önlenmesi açısından kritik önemi haiz olduğuna inanmaktadır.

Bu tecrübe ışığında, başta BM Güvenlik Konseyi üyeleri olmak üzere tüm uluslararası toplumun kimyasal silah kullanımının cezasız bırakılmamasını sağlayacak ortak adımlar üzerinde uzlaşmaya varması elzemdir" denildi.

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü.…
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü.…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler