Güncelleme: 07:25 TSİ 25 Ağustos 2019 Pazar
Haberler

"e-devlet" Haberleri

Toplam 15 sonuçtan 1 ila 15 arası haber.
MEB'den fikir havazu MEB'den fikir havazu 01 Ekim 2018 Pazartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Milli Eğitim Bakanlığı'nca, bir milyon öğretmenin eğitime yönelik fikirlerini Bakanlığa direkt iletebilmeleri için oluşturulan "birmilyonfikir.meb.gov.tr" platformu, emekli öğretmenlerin de kullanımına açıldı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Abdullah Gül: Trol fabrikaları dünyanın konusu, çok ciddi bir mesele Abdullah Gül: Trol fabrikaları dünyanın konusu, çok ciddi bir mesele 21 Nisan 2018 Cumartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER: 11. Cumhurbaşkanı Gül, "Sosyal medya olumsuz kullanıldığında çok rahatsız edici. İşte çok bildiğimiz 'trol' denilen trol fabrikaları gibi... Bütün dünyanın konusu olarak çok ciddi bir mesele" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


SGK'dan şüpheli emekliliğe inceleme SGK'dan şüpheli emekliliğe inceleme 22 Şubat 2018 Perşembe

SON DAKİKA FLAŞ HABER: SGK'nın hizmet süreleriyle ilgili sıkı takip başlatmasıyla, hizmet dökümüne bakanlar bazı ayların yanında ‘Ş’ harfiyle karşılaşıyor. Bunun anlamı, inceleme olacağı ve sahte olduğu anlaşılırsa hizmet sürelerinin ve gerekirse emekliliğin iptal edileceği. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İkametgah belgesinde e-Devlet dönemi (İkametgah belgesi nereden alınır?) İkametgah belgesinde e-Devlet dönemi (İkametgah belgesi nereden alınır?) 10 Şubat 2018 Cumartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER: İkametgah belgesi artık nüfus müdürlüğü veya muhtarlığa gitmeden e-Devlet üzerinden alınabilecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


e-Devlet'te "alt-üst soy bilgi" sorgulamasıyla kilitlendi! e-Devlet'te "alt-üst soy bilgi" sorgulamasıyla kilitlendi! 08 Şubat 2018 Perşembe

Soyağacı sorgulama hizmeti, e-devlet uygulamasında bugün yürürlüğe girdi. Soyağacını öğrenmek isteyenler e-devlet sitesinin kilitlenmesine yol açtı. Peki e-devlet kapısı üzerinden soyağacınızı nasıl çıkaracaksınız? İşte soyağacı sorgulamak için yapmanız gerekenler... HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sabıka kaydı alımında yeni dönem başladı Sabıka kaydı alımında yeni dönem başladı 29 Mart 2017 Çarşamba

Adalet Bakanlığı personelinin geliştirdiği yazılımla İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyanca dillerine çevrilmiş sabıka kayıtlarının "e-Devlet" üzerinden alınması dönemi başladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İstenmeyen SMS yağmuruna karşı tüketici ne yapmalı? İstenmeyen SMS yağmuruna karşı tüketici ne yapmalı? 25 Haziran 2015 Perşembe

Tüketici Hakları Derneği'nden yapılan açıklamada istenmeyen SMS'lerin e-Devlet üzerinden şikayet edilebileceği belirtildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Yurtdışından telefon getirenlere sevindirecek haber Yurtdışından telefon getirenlere sevindirecek haber 23 Kasım 2014 Pazar

Bireysel yolla yurtdışından getirilen cihazların arıza nedeniyle değişimlerinde e-devlet üzerinden kayıt imkanı getirildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Elektronik haberleşmede yeni düzenleme Elektronik haberleşmede yeni düzenleme 12 Temmuz 2014 Cumartesi

İşletmeciler, çalıntı cihazların 24 saat, elektronik kimlik bilgisi değiştirilmiş cihazların 30 gün, BTK kayıtlarında yer almayan cihazların ise 60 gün içinde elektronik haberleşme bağlantısını kesecek. IMEI numaraları için beyaz, siyah, gri ve beyaz liste oluşturulacak. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Singapur'da e-devlet hesapları korsanların elinde Singapur'da e-devlet hesapları korsanların elinde 07 Haziran 2014 Cumartesi

Singapur'da 1500'ün üzerinde kişinin 'SingPass' adı verilen e-devlet şifresiyle oynandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Askere alımda yeni uygulama Askere alımda yeni uygulama 10 Nisan 2014 Perşembe

Askere gidecek gençler, askerlik şubelerine gitmeden e-Devlet üzerinden alacakları sevk belgesiyle birliklerine katılabilecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İnterneti yasaklayan hükümete bakın! İnterneti yasaklayan hükümete bakın! 25 Mart 2014 Salı

‘AK Parti hükümeti internete savaş açtı, sosyal medyayı kapatıyor' iddialarına kapak gibi cevap veren bilgiler... HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Yeni kimlikler gün saymaya başladı! Yeni kimlikler gün saymaya başladı! 13 Aralık 2013 Cuma

TÜBİTAK tarafından geliştirilen ve 'Akıllı Kimlik Kartı' olarak da isimlendirilen yeni nüfus cüzdanları, sağlayacağı kolaylıklarla adından çokça söz ettirecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Sabıka kaydı artık internetten alınabilecek Sabıka kaydı artık internetten alınabilecek 13 Haziran 2013 Perşembe

e-Devlet uygulaması hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Türkiye, e-devlet'te 27 ülkeyi geçti Türkiye, e-devlet'te 27 ülkeyi geçti 24 Mart 2011 Perşembe

Türkiye, Avrupa Birliği (AB) tarafından düzenlenen e-devlet uygulamaları 9. kıyaslama çalışmasında üst sıralarda yer alarak birlik üyesi olan birçok devletin önüne geçti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler