Güncelleme: 14:11 TSİ 21 Kasım 2019 Perşembe
Haberler

"emniyet kemeri" Haberleri

Toplam 20 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
9 günlük bayram tatilinin ilk üç gününde 54 trafik kazası oldu 9 günlük bayram tatilinin ilk üç gününde 54 trafik kazası oldu 03 Haziran 2019 Pazartesi

Bayram kazalarla başladı. 9 günlük bayram tatilinin ilk üç gününde 54 trafik kazası oldu, 22 kişi yaşamını yitirdi, 161 kişi de yaralandı. İçişleri Bakanlığı bu yılın ilk beş aylık trafik verileri açıkladı. 792 kişi hayatını kaybetti. Bu arada Türkiye'nin son 10 yıllık trafik kazaları istatistikleri yayınlandı. Rakamlar ürkütücü, 10 yılda, 52 bin 95 kişi trafik kazalarında yaşamını yitirdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kurban Bayramı tatilinde en çok ceza hız ihlalinden Kurban Bayramı tatilinde en çok ceza hız ihlalinden 04 Eylül 2017 Pazartesi

Trafik ekipleri bayram tatilinde 15 bin 738 sürücüye ceza kesti. En çok ceza hız ihlalinden. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Adana'da denize uçan otomobilde 1 metre suda boğulma! Adana'da denize uçan otomobilde 1 metre suda boğulma! 13 Aralık 2015 Pazar

Adana’nın Karataş ilçesinde denize uçan otomobilde Elif Yalçın, emniyet kemerini çıkaramayınca bir metre suda boğularak yaşamını yitirdi. Aynı otomobilde bulunan 4 kişi ise araçtan çıkarak kurtulmayı başardı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


2014 yılında trafikte sürücülere en çok ceza emniyet kemerine kesildi 2014 yılında trafikte sürücülere en çok ceza emniyet kemerine kesildi 16 Nisan 2015 Perşembe

Emniyet Genel Müdürlüğü'nce hazırlanan rapora göre, 2104 yılında sürücülere 3 milyar liraya yakın ceza kesildi. Cezalarda emniyet kemeri takmama başı çekiyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İşte 2015 yılı vergileri İşte 2015 yılı vergileri 01 Ocak 2015 Perşembe

Yeni yılda çeşitli vergi, harç ve cezalar yüzde 10,11 zamlandı. İşte kalem kalem yeni yılın vergi ve cezaları... HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Trafik polislerinin bayram izinleri iptal edildi Trafik polislerinin bayram izinleri iptal edildi 30 Eylül 2014 Salı

İçişleri Bakanlığı, bayramda meydana gelebilecek trafik kazalarını engelleyebilmek için harekete geçti. Yayımlanan genelgeyle trafik polislerinin izinleri iptal edildi. Ayrıca, bayram süresince yollarda denetimler artırılacak; sadece trafik değil, tüm polisler ceza yazabilecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


3 kırmızı ışık ihlali  yapan sürücü ehliyeti elinden alınacak 3 kırmızı ışık ihlali yapan sürücü ehliyeti elinden alınacak 10 Temmuz 2014 Perşembe

İçişleri Bakanlığı 'Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde önemli değişikliklere gidecek. 1 Ocak 2015'te başlanması planlanan aday sürücülük uygulamasında, adayların üç kez kırmızı ışık ihlali yapması ve hız limitlerini üç kez ihlal etmesi durumunda ehliyetleri iptal edilecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Trafikte 'makas' atana hapis cezası geliyor Trafikte 'makas' atana hapis cezası geliyor 22 Haziran 2014 Pazar

Emniyet Genel Müdürlüğü, trafikte "makas atma" olarak da bilinen kısa aralıklarla birçok kez şerit değiştirip vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atan sürücülere, 2 yıla kadar hapis ve bin 400 lira para cezası verilmesini öngören yeni bir düzenleme hazırladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Nihayet gerçekleşti! Bugünden itibaren artık zorunlu Nihayet gerçekleşti! Bugünden itibaren artık zorunlu 19 Şubat 2014 Çarşamba

Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle, "şehirler arası otobüslerde yolcular için de emniyet kemeri kullanma zorunluluğu getirildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Uçakta kurallara uymayanlara ceza yağacak Uçakta kurallara uymayanlara ceza yağacak 29 Aralık 2013 Pazar

Uçaklarda kural tanımaz yolcuları yeni dönemde büyük cezalar bekliyor. Ocak'tan itibaren, ''sigara içen, yerine oturmayan, elektronik cihaz çalıştıran ve kemerini bağlamayan yolculara" 1000 lira para cezası verilecek. Hava araçlarına lazer tutanların cezası ise 10 bin lira olacak. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Emniyet kemeri takmayan vekile ceza Emniyet kemeri takmayan vekile ceza 15 Nisan 2013 Pazartesi

Artvin’de trafik denetlemesi yapan polis ekipleri, emniyet kemeri takmayan AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla ve aracı kullanan danışmanına ceza kesti. Kışla ve danışmanı, emniyet kemeri takarak yollarına devam etti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Emniyet kemerinin yerini bilmeyen otobüs şöförü Emniyet kemerinin yerini bilmeyen otobüs şöförü 20 Mart 2013 Çarşamba

Rize'de trafik ekipleri emniyet kemeri takmayan araç sürücülerini uyardı. 100 metre ileride ikinci bir uygulama yapan ekipler uyarıyı dikkate almayanlara ceza kesti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Alkollü sürücüye hapis cezası Alkollü sürücüye hapis cezası 18 Şubat 2013 Pazartesi

Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik kazalarının önüne geçmek için cezaları artıran bir düzenleme hazırladı. 1 promil ve üstü alkollü araç kullananlar hakkında herhangi bir tutanağa gerek duyulmadan, 2 yıla kadar hapis cezası verilecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


300 km'yi aştı, ölüme uçtu 300 km'yi aştı, ölüme uçtu 10 Aralık 2012 Pazartesi

Bursa'nın Mudanya ilçesi yakınlarında Ferrari marka otomobiliyle alt geçide uçan tekstilci Şükrü Mançu, hayatını kaybetti. Genç işadamının iki gün önce Twitter’a “Saatte 340 kilometreye kadar hız yaptığını” yazdığı öğrenildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Emniyet kemeri takmayan şoför işten çıkarılacak Emniyet kemeri takmayan şoför işten çıkarılacak 12 Ağustos 2012 Pazar

İşyerinde şoför olarak çalışan işçi, emniyet kemeri takmadığı için işten çıkarılabilecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Aynı hatayı o da yaptı! Aynı hatayı o da yaptı! 01 Temmuz 2011 Cuma

Özcan Kalkan, emniyet kemerinin ikaz sesini susturmak için kemeri koltuğunun arka tarafından geçirip aparata taktı. Kalkan için sonuç korkunç oldu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Aynı hatayı o da yaptı! Aynı hatayı o da yaptı! 01 Temmuz 2011 Cuma

Özcan Kalkan, emniyet kemerinin ikaz sesini susturmak için kemeri koltuğunun arka tarafından geçirip aparata taktı. Kalkan için sonuç korkunç oldu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Lunaparkta facia! Lunaparkta facia! 21 Haziran 2011 Salı

Küçükçekmece'de bir ay önce iki kişinin düşerek yaralandığı Dıscovery isimli eğlence aracında, bir facia yaşandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Düşen helikopterin su altı görüntüleri Düşen helikopterin su altı görüntüleri 25 Mayıs 2011 Çarşamba

İstanbul Beykoz'da düşen helikopterde hayatlarını kaybeden, biri çocuk 4 kişinin ölümlerindeki gerçekler yürekleri yaktı. O helikopterin su altı görüntüleri yayımlandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Tatlıses'e 12 gündür söylenemeyen gerçek Tatlıses'e 12 gündür söylenemeyen gerçek 24 Mart 2011 Perşembe

İstanbul'da televizyon programının çıkışı 13 Mart gecesi uğradığı Kalaşnikof'lu saldırı sonucunda ağır yaralanan İbrahim Tatlıses'ten bir gerçek gizleniyor. Tatlıses'i ziyaret edenler bu konuda uyarılıp öyle odaya alınıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler