Güncelleme: 18:29 TSİ 21 Eylül 2019 Cumartesi
Haberler

"Enflasyon" Haberleri

Toplam 289 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Temmuz ayı enflasyon rakamları belli oldu Temmuz ayı enflasyon rakamları belli oldu 05 Ağustos 2019 Pazartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Türkiye İstatistik Kurumu temmuz ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. TÜFE aylık bazda yüzde 1,36 artış gösterirken, yıllık enflasyon yüzde 15.72'den yüzde 16,65 seviyesine çıktı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Haziran ayı enflasyon rakamları belli oldu Haziran ayı enflasyon rakamları belli oldu 03 Temmuz 2019 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Türkiye İstatistik Kurumu haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyatları haziranda aylık bazda yüzde 0,03 artarken yıllık artış yüzde 15,72 oldu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ertelenen zamlar İstanbul seçimi sonrası başladı Ertelenen zamlar İstanbul seçimi sonrası başladı 26 Haziran 2019 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER... İstanbul seçimini takip eden ilk iki günde üç ürüne zam geldi. Motorinin pompa fiyatına 22 kuruş, çaya yüzde 15, şekere de yüzde 16 zam geldi. Üreticiler söz konusu artışın ertelenen zamlar olduğuna dikkat çekti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Türkiye ekonomisi krizde mi? Türkiye ekonomisi krizde mi? 03 Haziran 2019 Pazartesi

Türkiye ekonomisi 2019 yılının ilk çeyreğinde yüzde 2,6 oranında küçülme yaşadı. 2018 yılının son çeyreğinde yaşanan yüzde 3 oranındaki küçülmeden sonra bu üst üste yaşanan ikinci küçülmeyi gösteriyor. Bu açıdan bakıldığında resesyonu andırıyor olsa da enflasyonun ve işsizliğin çok yüksek olması bu durumu resesyondan çıkarıp slumpflasyonun çerçevesine sokuyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Mayıs ayı enflasyon rakamları belli oldu Mayıs ayı enflasyon rakamları belli oldu 03 Haziran 2019 Pazartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı. Enflasyon mayıs ayında yüzde 0,95 artarken, yıllık olarak yüzde 18,71 oldu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Nisan ayı enflasyon rakamları belli oldu Nisan ayı enflasyon rakamları belli oldu 03 Mayıs 2019 Cuma

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Nisan ayında TÜFE yüzde 1,69 arttı. Yıllık enflasyon yüzde 19,50'ye geriledi. Nisan ayının zam şampiyonu yüzde 31,90'lık artışla limon olurken, kuru soğanda artış yüzde 31,55 olarak gerçekleşti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Mart ayı enflasyon rakamları belli oldu Mart ayı enflasyon rakamları belli oldu 03 Nisan 2019 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Mart ayında TÜFE yüzde 1,03 artarken, yıllık enflasyon yüzde 19,71 oldu. Martın zam şampiyonu yüzde 43,81 ile çarliston biber oldu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Şubat ayı enflasyon rakamları belli oldu Şubat ayı enflasyon rakamları belli oldu 04 Mart 2019 Pazartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER... TÜİK, şubat ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon, şubat ayında yüzde 0,16 artarken, yıllık bazda yüzde 19,67 oldu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Albayrak: Artan gıda fiyatlarına karşı haftaya adım atacağız Bakan Albayrak: Artan gıda fiyatlarına karşı haftaya adım atacağız 06 Şubat 2019 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Gıdayı oyuncak ettikleri fiyatlara karşı haftaya önemli adımlar atacağız. Tarladan sofraya koordine edecek bir zincir oluşturulacak. Bu hafta seracılık yapılandırma planı açıklayacağız" dedi. Albayrak, CHP'deki İş Bankası hisselerinin durumuyla ilgili olarak, "Hisse değişimi olursa, güçlü performansı olan İş Bankası daha da güçlenir" diye konuştu. Bakan Albayrak, nisandan itibaren ekonomide hızlı iyileşme görüleceğini ifade etti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


2019 Ocak ayı enflasyon rakamları belli oldu 2019 Ocak ayı enflasyon rakamları belli oldu 04 Şubat 2019 Pazartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Türkiye İstatistik Kurumu ocak ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. TÜFE ocakta aylık yüzde 1,06 ve yıllık yüzde 20,35 seviyesinde gerçekleşti. Ocak ayında bir önceki aya göre en yüksek fiyat artışı, yüzde 87,87 ile çarliston biberde oldu. En fazla fiyat düşüşü ise yüzde 18,02 ile etekte gerçekleşti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan: Suriye'deki koalisyon güçlerine güvenemeyiz Erdoğan: Suriye'deki koalisyon güçlerine güvenemeyiz 03 Şubat 2019 Pazar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde oluşturulması planlanan güvenli bölgeye ilişkin konuştu. Cumhurbaşkanı, "Amerika Birleşik Devletleri'ne bölgenin güvenliğini Türkiye'nin sağlaması gerektiğinin iletildiğini" söyledi. TRT'ye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Koalisyon güçlerine güvenemeyiz" ifadesini kullandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


26 Ocak 2019 Tarihte bugün Türkiye'de ve dünyada neler oldu? 26 Ocak 2019 Tarihte bugün Türkiye'de ve dünyada neler oldu? 26 Ocak 2019 Cumartesi

26 Ocak’ta dünyada ve Türkiye’de neler yaşandı, neler oldu, hangi önemli olaylar meydana geldi? Tarihte bugün hangi gelişmeler oldu? Dünya tarihine yer etmiş önemli olayları, 25 Ocak’ta doğan ve hayatını kaybeden ünlü isimler kimler? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Albayrak Dünya Ekonomik Forumu'nda konuştu: Türk ekonomisi yaza göre hızlı bir şekilde toparlanma söz konusu Bakan Albayrak Dünya Ekonomik Forumu'nda konuştu: Türk ekonomisi yaza göre hızlı… 23 Ocak 2019 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Dünya Ekonomik Forumu'nda bir oturumda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, “Türkiye yoluna son derece pozitif devam ediyor. Türk ekonomisi güçlü bir dengeye sahip. Yaza göre hızlı bir şekilde toparlanma söz konusu” dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Memur ve emekli maaşının 2019 zam oranı belli oldu Memur ve emekli maaşının 2019 zam oranı belli oldu 03 Ocak 2019 Perşembe

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon aralıkta yüzde 0,40 düştü, 2018 enflasyonu yüzde 20,30 oldu. Açıklanan enflasyon rakamıyla birlikte milyonlarca memur, sözleşmeli personel ve emeklinin alacağı zam oranları da belli oldu. İşte zamlı memur ve emekli maaşları... HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


2018 yılı enflasyon rakamları açıklandı 2018 yılı enflasyon rakamları açıklandı 03 Ocak 2019 Perşembe

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Türkiye İstatistik Kurumu aralık ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon TÜFE'de aylık bazda yüzde 0,40 düştü, 2018 enflasyonu yüzde 20,30 oldu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İstanbul'da su faturasına %15 indirim İstanbul'da su faturasına %15 indirim 02 Ocak 2019 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER... İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Kasım ayında İstanbul'da 1 Ocak'tan geçerli olmak üzere su fiyatlarında \%15 indirim yapılacağını açıklamıştı. Uysal açıklamasında, 'Hem konutlarda hem de iş yerlerinde su fiyatlarında \%15 oranında indirim kararı aldık. İndirim yıl başı yani 1 Ocak itibarıyla başlayacak. İstanbullulara hayırlı olsun' dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


ÖTV ve KDV indirimleri 3 ay daha devam edecek ÖTV ve KDV indirimleri 3 ay daha devam edecek 31 Aralık 2018 Pazartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "ÖTV ve KDV indirimleri 3 ay daha devam edecek. Otomotiv ve beyaz eşyada ÖTV, mobilye ve konutta da KDV indirimleri sürecek" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan DEİK'te konuştu: Bunlar sanatçı müsveddesi, bunun bedelini ödeyecekler Erdoğan DEİK'te konuştu: Bunlar sanatçı müsveddesi, bunun bedelini… 23 Aralık 2018 Pazar

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Cumhurbaşkanı Erdoğan, DEİK Mali Genel Kurulu'nda konuşuyor. Erdoğan, "Beni ipe götüreceklermiş. Bunu sanatçı görünümü altındaki müsveddeler yapıyor. Senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Bunlar sanatçı müsveddesi, yargıya hesabını versinler. Bunun bedelini ödeyecekler" dedi. Cumhurbaşkanı, önümüzdeki dönemde ekonomide çok güçlü yükseliş olacağı mesajını verdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İYİ Parti'nin yerel seçimde 5 ilde başkan adayı belli oldu İYİ Parti'nin yerel seçimde 5 ilde başkan adayı belli oldu 04 Aralık 2018 Salı

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Milletin tek gündeminin ekonomi olduğunu söyleyen İYİ Parti Genelbaşkanı Meral Akşener, "Bu tablonun tek sebebi AK Parti iktidarının yanlış politikalarıdır. İlk defa bir iktidar inkar ederek krizi çözeceğini sanıyor. Bu hayat pahalılığının sebebi stokçu çiftçiler ve esnafmış" dedi. Meral Akşener, bazı belediye başkanı adaylarını da grup toplantısında açıkladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Enflasyon kasım ayında gerçekten düştü mü? Enflasyon kasım ayında gerçekten düştü mü? 03 Aralık 2018 Pazartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Enflasyon, Kasım ayında yüzde 1,44 gerileyerek, yıllık bazda yüzde 21,62 oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılı kasım ayı enflasyon rakamlarına göre TÜFE: yüzde 25,24, Çekirdek TÜFE: yüzde 24,34, Gıda Enflasyonu: yüzde 29,6, ÜFE: yüzde 45,01 oldu. Peki, açıklanan enflasyon rakamları piyasa gerçeğiyle örtüşüyor mu? Enflasyon Kasım ayında gerçekten düştü mü? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler