Güncelleme: 23:00 TSİ 10 Şubat 2019 Pazar
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Erdoğan: Halde terör estirenlerin işini bitireceğiz

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Cumhurbaşkanı Erdoğan, sebze-meyvedeki fiyat artışlarını eleştirdi. Tanzim satış merkezleriyle fahiş fiyatların önüne geçileceğini söyleyen Erdoğan, "Rapor tutacak müfettişlerimizi dövmeye kalktılar. Halde terör estirenlerin işini de en kısa zamanda bitireceğiz" dedi. Erdoğan sandık başkanları toplantısında yaptığı konuşmada da parti teşkilatlarını "Bir gece ansızın arayabilirim" diyerek uyardı.
Erdoğan: Halde terör estirenlerin işini bitireceğiz
Güncelleme: 23:00 TSİ 10 Şubat 2019 Pazar

Son dakika flaş haber!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da AK Partililere seslendi.

Konuşmasında fahiş fiyatları eleştiren Erdoğan, pahalı sebze mevye fiyatlarını ucuzlatmak için açılacak tanzim satış merkezlerinin hizmete alınacağını hatırlattı.

Erdoğan, "Fakat şimdi hükümetimiz el ele verdi. Siz böyle mi yapıyorsunuz, şimdi sizlere tanzim satışlarla illere giriyoruz. Yarından itibaren bütün buralar kuruluyor. Bizler maliyetine bunu vatandaşımıza satacağız" diye konuştu.

Rapor tutmak için hale giren bakanlık müfettişlerinin saldırıya uğradığını söyleyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Ticaret Bakanlığından müfettişler, hale gitmişler. Halde rapor tutacak olan bu müfettişlerimizi dövmeye kalktılar. Neden? Çünkü kovana çomak sokulduğu için. Eğer kendini devletten güçlü zannedenler varsa şunu bilsinler ki, devlet nasıl teröristlere Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te mağraların içinde işini bitirdiyse, halde terör estirenlerin işini de biz en kısa zamanda bitiririz."

Erdoğan'ın yaptığı konuşmadan öne çıkan diğer başlıklar şöyle:

"Sandıklarda en ufak bir su sızmasına, kaçağa izin vermeyeceğiz. Bir sandıkta 300 ila 350 seçmen var. Bunları paylaşacağız. Önceden kahve dağıtıyorduk, şimdi çay dağıtacağız. Bu hazırlanan 250'şer gramlık çay poşetlerimiz var. Teşkilatımız bunları size teslim edecek siz de bunları teslim edeceksiniz ve keyifli saatler diyeceksiniz. Bununla evlere gireceğiz.

Durmak yok yola devam. İstanbul'u 1 Nisan'dan itibaren daha da geliştirerek yola devam edeceğiz. Bugün AKM'nin yeni binasının temelini attı. 20 ay sonra AKM yeni haliyle bitmiş olacak. Muhteşem bir opera binası yapıyoruz. İstanbul'a da bu layık. İstanbul'da inşallah Binali Yıldıırm kardeşimizle yola devam edeceğiz. CHP'yi 3 Ç ile tarif edersiniz; çöp, çamur, çukur... Şu anda övündüğümüz bir Bağcılar, bir Güngören varsa bu AK Parti belediyeciliğidir."

"BİR GECE ANSIZIN ARAYABİLİRİM"

Erdoğan ardından Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen İstanbul Sandık Başkanları Buluşması'na katıldı. Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"Sabahın erken saatinde sandık mahaline kimse gelmeden AK Parti'nin sandık görevlileri orada olacaklar. AK Parti olarak her sandık için bir sorumlu ve 8 üyeden oluşan toplam 9 kişilik bir yönetim kurulundan bahsediyoruz. Yani ana kademeden 3 kişi. Bir tanesi o sandığın başkanı. Kadın Kollarından 3 kişi. Gençlik Kollarından 3 kişi. 9 kişilik sandık esaslı çalışmada bir yönetim. Böylece hiçbir siyasi partinin muktedir olamadığı, olamayacağı güç AK Parti'de.

Geçenlerde il başkanımızla beraber rastgele arayım dedim. Esenler ilçesinden 7-8 kişiyi aradım. Bir ikisi bocaladı, diğerleri doğru cevap verdiler. Bir gece ansızın sizi de arayabilirim. 280 binin üzerinde sandık görevlimiz var. Türkiye'de istisnasız tüm seçim sandıklarında sandık kurulu üyesi bulundurma hakkına sahip tek parti AK Parti'dir. Sandık görevlilerimiz üyelerimizle irtibat kurarak fire olmamasına dikkat edecek. Mevcut üyelerimiz yakınlarından başlayacak tüm seçmenleri partimize üye olmaya davet etmeliyiz.

İstanbul'un 959 mahallesinde 800 irtibat noktası kurduk. 'AK Sandık' adını verdiğimiz yazılımla bu noktaları her an izleme imkanına sahibiz. Her an bir irtibat noktasına da gelebilirim. İl başkanım da bunu sürekli yapmalı. Kalbim ve yüreğimle yanınızda olduğum gibi fiziki olarak da çalışmalarınıza katılacağım. 31 Mart'ta memleket işi gönül işi diyerek AK Parti'yi bir kez daha zafere ulaştıracağız.

Sandığı sağlam tutmazsak, tıpkı dibi delik bir kaba konan su gibi, verdiğimiz onca emeğin ellerimizin arasından kayıp gitmesini, heba olmasını engelleyemeyiz.
Sandıkta adaleti tesis etmeden diğer işlerimizde başarıyı gösteremeyiz. Ne kimsenin tek bir oyuna tenezzül edeceğiz ne de tek bir oyumuzun ziyan olmasına izin vereceğiz.

"SANDIKTA HİLE SİYASET TARZI"

CHP geleneğinde sandıkta hile adeta bir tarzı siyasettir. CHP şu anda kimlerle beraber. Kandil terör örgütünün desteklediği HDP, diğer yanda adı iyi olan bir parti. Dördüncüsü Saadet Partisi... 4 tanesi elele vermişler, biz ittifak yaptık, sizde yapıyorsunuz diyorlar.

ÇAY VE KENEVİR ÇANTA

200 gramlık Rize çayını kurullarımız sandık seçmen listesine ulaşarak ikram edecek. Kenevirden dokunmuş çantalarla AK Parti'nin çevreciliğini göstereceğiz. Naylon poşetler toprakta yok olmuyor. Yüzlerce yıl kalıyor. Kenevir üretimini yaygınlaştıracağız. Fileler ve bu tür torbalarımızla beraber halkımızın karşısında gerçek çevreci bir parti olduğumuzu göstereceğiz.

SANDIK GÖREVLİLERİNE UYARILAR

Demokrasilerde sandık namustur. Sandığa sahip çıkmanın yolları ve yöntemleri siyaset geleneğinde hukukta açıkça belirtilmiştir. Sokaklarda demokrasi avaneliğine soyunmaları sandıkta faşist kesilmeleri eskiden beri bildiğimiz bir husustur. Partimizi temsil eden sandık kurulu üyelerimiz oy verme işleminden en az 1 saat önce görev yerlerinde hazır bulunmalıdırlar. Oy verme işlemi sürerken yaşanabilecek olumsuzluklara haksızlıklara üyelerimiz anında müdahalede bulunacaklar. Sandıklar kapandıktan sonra oyların seçim kurullarına götürülmesinde eşlik edecekler. Sandıkları asla boş bırakmayacaklar. Seçmenlere tüm sandık mahalinden yardımcı olacaklar. Partimizdeki sonuç alma sistemine bildirme görevi de müşahitlerimize aittir.  

Haber kaynağı: ntv.com.tr

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
ABD ve Türkiye'den görüşmelerin ardından 13 maddelik ortak açıklama

ABD ve Türkiye'den görüşmelerin ardından 13 maddelik…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Türkiye ile ABD arasında, Suriye'nin kuzeydoğusundaki Barış Pınarı…
ABD ve Türkiye'den görüşmelerin ardından 13 maddelik ortak açıklama

ABD ve Türkiye'den görüşmelerin ardından 13 maddelik…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Türkiye ile ABD arasında, Suriye'nin kuzeydoğusundaki Barış Pınarı…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler