Güncelleme: 01:23 TSİ 27 Ocak 2019 Pazar
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Erdoğan'dan marketlerdeki yüksek fiyatlara tepki: Bunun adı ticaret değil ihanet

Suriye'de diplomatik sürecin sonucunu beklediklerini söyleyen Erdoğan, "Oldu oldu, olmadı bir gece ansızın oralardayız" dedi. Marketlerdeki yüksek fiyatlara değinen Erdoğan, "Bunun adı ticaret değil, ihanet" dedi. Erdoğan daha sonradan yaptığı açıklamada Kuzey Irak'taki saldırıya değindi ve "Bugün Irak tarafında bir yanlış yapmak istediler. SİHA'larımız kalktı ve hepsi dağılmak zorunda kaldı" diye konuştu.
Erdoğan'dan marketlerdeki yüksek fiyatlara tepki: Bunun adı ticaret değil ihanet
Güncelleme: 01:23 TSİ 27 Ocak 2019 Pazar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Gaziantep Belediye Başkan Adayları Tanıtım toplantısına katıldı.

Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"Ülkemizin huzurunu bozmak için çırpınanlara itimat etmeyen Gaziantepli kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Şimdiden 31 Mart'ın müjdesini görüyorum. Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğine özellikle sahip çıkacağız. Gaziantep Havalimanı'nın yolcu sayısı geçtiğimiz yıl 2.6 milyon kişiye ulaştı. Bay Kemal bizim icraatlarımızın ulaştığı yere senin hayallerin ulaşamaz.

Biz burada huzur ve güven içinde yaşarken, yanı başımızdaki kardeşlerimizi zalimlerin insafına, bombalarına, varil bombalarına bırakamayız. Bunu kimi zaman göstere göstere, kimi zaman da sessizce yaparız. Ama mutlaka elimizden gelen gayreti ortaya koyarız ve bir gece ansızın gider, gereğini yaparız.

Coğrafyamızla hiçbir tarihi, insani ilişkisi olmayanlar 12 bin kilometreden gelip Suriye'de cirit atarken biz elimiz kolumuz bağlı mı duracağız? Türkiye'yi buradan uzak tutmak isteyenlerin derdi, Suriye halkını özgürlüğe kavuşturmak değil, tam tersine bataklığı derinleştirmektir.

Türkiye'nin burada ne işi var diyorlar. 1998 yılında baba Esed ile Türkiye Adana Mutabakatı anlaşmasını imzaladı. 2001'de bu aynı şekilde yenilenmiş yola devam edilmiştir. Bu daha sonra aynı kararlılıkla hükmünü icra etmektedir.

Son 2 yılda yaklaşık 8 bin DEAŞ mensubunu gözaltına aldık, bunlardan 2 bin 300'den fazlasını tutukladık.

"DİPLOMASİ VE SİYASETİN SONUCUNU BEKLİYORUZ"

İnşallah Suriye'de güvenli hale getirdiğimiz bölgelerle yükü hafifleteceğiz. Fırat'ın doğusunda teröristlerden arındırdığımızda milyonlarca kardeşimiz evlerine dönebilecek. İdlib'de Rusya ile müdahale yapmasaydık yüzbinlerce kişi ülkemize gelecekti. Gerektiğinde askeri harekatlardan kaçınmayacağımızı gösterdik. Hala süren diplomatik süreçlerin sonucunu bekliyoruz. Oldu oldu, olmadı bir gece ansızın oralardayız.

"BUNUN ADI TİCARET DEĞİL, MİLLETE İHANET"

Dolar düştü mü düştü, borsa yükseldi mi? Bak 100 bini yakaladı. Benim burada bir ricam var. Marketlere bakıyoruz. Çarşı pazarda marketlerde fiyatlar üreticiden alındıktan sonra tırmandırılıyor. Bunun adı ticaret değil bunun adı fırsatçılık, tefecilik hatta ülkeye ve millete ihanettir. Bazıları serbest piyasa diyor ama serbest piyasa başka bir şey."

Erdoğan ardından Gaziantep ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı:

Araban: Mehmet Özdemir
Islahiye: Kemal Vural
Nizip: Mehmet Sarı
Nurdağı: Ökkeş Kavak
Şahinbey: Mehmet İhsan Tahmazoğlu
Şehitkamil: Rıdvan Fadıloğlu
Yavuzeli: Mustafa Kemal Sakaroğlu
Oğuzeli: Mehmet Sait Kılıç (MHP adayı)
Karkamış: M. Seydi Yılmaz (MHP adayı)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayının da yine Fatma Şahin olacağını açıkladı.

ERDOĞAN'DAN KUZEY IRAK'TAKİ SALDIRIYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Erdoğan ardından AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı teşkilat yemeğine katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, özetle şunları kaydetti:

"Cumhuriyetle birlikte kurulduk, biz Atatür'ün partisiyiz diyenler yerlerde sürünüyor. FETÖ şantajlarıyla yolumuzu kesmeye çalışanlar bu seçimlerde de durmayacaklar. Hassas başlıklar üzerinden alevlendirilmek istenen tartışmalar bizi nelerin beklediğini gösteriyor. Bölücü örgütün seçim dönemi için çeşitli hazırlıklar yaptığı görünüyor. Ama bunlar artık geçerli değil. Bugün Irak tarafında bir yanlış yapmak istediler. Uçaklarımız, SİHA'larımız kalktı ve hepsi dağılmak zorunda kaldı.

"İTTİFAKIMIZ PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR"

AK Parti'nin tökezlemesi demek Türkiye'nin sarsılması demektir. Bizim MHP ile azami müştereklerimiz var. CHP'nin yanındakilerle ittifakı ise azami bir şer ittifakıdır. 24 Haziran seçimlerindeki başarımızla Türkiye düşmanlarının heveslerini kursaklarında bırakmıştık. Bu başarıyı 31 Mart seçimlerine de taşıyarak ülkemizin beka sancağını yükseltmeye devam edeceğiz. İnşallah pazara kadar değil mezara kadar bir ittifakı sürdürürüz."  

Haber kaynağı: ntv.com.tr

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler