Güncelleme: 14:47 TSİ 26 Ocak 2020 Pazar
Haberler

Ergenekon Davası Haberleri

Ergenekon Davası için toplam 379 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Ergenekon davasına bakan hakim ve savcılarına 600 yıl hapis istemi Ergenekon davasına bakan hakim ve savcılarına 600 yıl hapis istemi 10 Temmuz 2017 Pazartesi

Ergenekon davasına bakan 8 eski hakim ve savcı hakkında, 600 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Devamı »


''Islak imza''ya 15 tutuklama istemi ''Islak imza''ya 15 tutuklama istemi 06 Ağustos 2016 Cumartesi

"İrtica ile Mücadele Eylem Planı" belgesinde ıslak imzası bulunduğu iddiasıyla Dursun Çiçek'e kumpas kurulduğuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 15 şüpheli, tutuklama istemiyle nöbetçi hâkimliğe sevk edildi. Devamı »


Yargıtay Ergenekon davasının gerekçeli kararını açıkladı Yargıtay Ergenekon davasının gerekçeli kararını açıkladı 24 Nisan 2016 Pazar

Yargıtay Ergenekon davasında verdiği bozma kararının gerekçesini iki gün sonra açıkladı. Kararda Ergenekon terör örgütünün varlığı konusunda somut delillerin olmadığı belirtildi. Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanmaması da Anayasa'ya aykırı bulundu. Devamı »


Ergenekon davasında karar Ergenekon davasında karar 21 Nisan 2016 Perşembe

Yargıtay, 2007 yılında Ümraniye'de bir gecekonduda 27 el bombası ele geçirilmesiyle başlayan Ergenekon davasında, usul ve esas yönünden bozma kararı verdi. Devamı »


Ergenekon soruşturmasında Tuncay Güney için yakalama kararı Ergenekon soruşturmasında Tuncay Güney için yakalama kararı 20 Kasım 2014 Perşembe

Ergenekon soruşturmasında Tuncay Güney hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Devamı »


Ergenekon sanığı Dalan'ın başvurusuna mahkemeden karar Ergenekon sanığı Dalan'ın başvurusuna mahkemeden karar 20 Ağustos 2014 Çarşamba

Yurtdışında bulunan Ergenekon davasının firari sanığı Bedrettin Dalan hakkındaki yakalama kararının kaldırılması talebi reddedildi. Devamı »


'İlker Başbuğ terörist değil, terör suçlusu' 'İlker Başbuğ terörist değil, terör suçlusu' 03 Nisan 2014 Perşembe

Ergenekon davasına ilişkin açıklanan gerekçeli kararda, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında "terörist" ifadesi kullanılmasına da açıklık getirdi. Kararda, "Terörist kelimesi hukuki değil, basının kullanmayı tercih ettiği bir kavramdır. Hukukta terör suçlusu kavramı tercih edilir" denildi. Devamı »


Ergenekon'da 7 bin sayfalık 'gerekçeli karar' tamamalandı Ergenekon'da 7 bin sayfalık 'gerekçeli karar' tamamalandı 21 Mart 2014 Cuma

Ergenekon davasının gerekçeli kararının yazımı tamamlandı. Yaklaşık 7 bin sayfadan oluşan gerekçeli kararın redaktesinin de en kısa sürede yapılacağı öğrenildi. Devamı »


Bakan Bozdağ'dan Silivri mahkemesine inceleme izni Bakan Bozdağ'dan Silivri mahkemesine inceleme izni 18 Mart 2014 Salı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi başkan ve üyeleri hakkında inceleme izni verdi. Devamı »


Sevgi Erenerol tahliye edildi Sevgi Erenerol tahliye edildi 12 Mart 2014 Çarşamba

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davası kapsamında tutuklu yargılanan Sevgi Erenerol'un tahliyesine karar verdi. Devamı »


İlker Başbuğ: Neden hala adım atılmadı? İlker Başbuğ: Neden hala adım atılmadı? 12 Mart 2014 Çarşamba

Ergenekon davasında tahliye olan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 5 nolu hard disk ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı'nın detaylı bir araştırma başlatması gerektiğini söyledi. Devamı »


Ergenekon'da dün ret bügün tahliye kararı! Ergenekon'da dün ret bügün tahliye kararı! 11 Mart 2014 Salı

Ergenekon davasında tahliyeler devam ediyor. Son olarak dün yaptıkları tahliye talepleri reddedilen Veli Küçük, Levent Ersöz ve Serdar Öztürk hakkında bugün tahliye kararı verildi. Devamı »


Ergenekon'da 3 tahliye daha! Ergenekon'da 3 tahliye daha! 11 Mart 2014 Salı

Ergenekon'da Hurşit Tolon ve iki kişiye tahliye kararı çıktı. Ancak Zirve davasında tutuklu olan Tolon cezaevinden çıkamayacak. Devamı »


Orgeneral Hasan Iğsız: Devletin özür borcu var Orgeneral Hasan Iğsız: Devletin özür borcu var 11 Mart 2014 Salı

Haklarında tahliye kararı verilen Ergenekon sanıkları işlemlerinin tamamlanmasının ardından cezaevinden çıktı. Çıkışta açıklama yapan Emekli Orgeneral Hasan Iğsız, devletin kendilerine ve ailelerine özür borcu olduğunu söyledi. Devamı »


Ergenekon'da 19 tahliye, 7 ret Ergenekon'da 19 tahliye, 7 ret 11 Mart 2014 Salı

"Ergenekon" davasında 19 sanık hakkında tahliye kararı verildi. Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında olduğu 7 sanığın tahliye talebi ise reddedildi. Devamı »


Ergenekon Davası'nda art arda tahliyeler! Ergenekon Davası'nda art arda tahliyeler! 11 Mart 2014 Salı

"Ergenekon" davasında mahkeme, Doğu Perinçek'in tahliyesine karar verdi. Böylece gün içerisindeki tahliye sayısı 19'a yükseldi. Veli Küçük'ün de aralarında olduğu 7 sanığın tahliye talebi ise reddedildi. Devamı »


HSYK'dan 13. Ağır Ceza'ya yanıt HSYK'dan 13. Ağır Ceza'ya yanıt 10 Mart 2014 Pazartesi

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Ergenekon davası sanıklarının tahliye taleplerini reddederken ortaya koyduğu "Meclis ÖYM'leri kaldıramaz" gerekçesine Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndan yanıt geldi. HSYK Birinci Daire Başkanı İbrahim Okur, ''Mahkemeleri kurma ve kaldırma yetkisi Meclis'tedir" dedi. Devamı »


Ergenekon'da 5 tutuklunun tahliye talebine mahkemeden ret Ergenekon'da 5 tutuklunun tahliye talebine mahkemeden ret 10 Mart 2014 Pazartesi

Ergenekon davasında aralarında Veli Küçük, Yalçın Küçük ve Kemal Kerinçsiz’in de bulunduğu 5 kişinin tahliye talebi reddedildi. Devamı »


Ergenekon'da 3 kişiye tahliye kararı Ergenekon'da 3 kişiye tahliye kararı 10 Mart 2014 Pazartesi

Ergenekon davasında gazeteci Tuncay Özkan, Levent Göktaş ve Sedat Peker tahliye edildi. Devamı »


İlker Başbuğ'dan tahliye sonrası ilk açıklama İlker Başbuğ'dan tahliye sonrası ilk açıklama 08 Mart 2014 Cumartesi

Silivri Cezaevinden çıkan İlker Başbuğ, tahliye sonrası açıklama yaptı. "Hayatımdan 26 ay çaldılar" diyen Başbuğ, yine de kimseye karşı nefret beslemediğini belirtti. Devamı »Son Haberler Bölümler