Güncelleme: 17:34 TSİ 06 Haziran 2017 Salı
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Eski İsrailli Bakan Moshe Ya'alon: Katar hariç Sünni Araplarla aynı gemideyiz

Eski Siyonist işgalci İsrail Savunma Bakanı ve Genel Sekreteri Moshe Ya'alon dün, Katar dışındaki Sünni Araplar ile İsrail’in aynı gemide olduğunu söyledi.
Eski İsrailli Bakan Moshe Ya'alon: Katar hariç Sünni Araplarla aynı gemideyiz
Güncelleme: 17:34 TSİ 06 Haziran 2017 Salı

Kudüs'teki Ben-Zvi Enstitüsü'nde 1967 savaşının 50. yıldönümünün kutlandığı bir konferansta konuşan SiyYa’alon, İsrail Devleti için varoluşsal tehdidin İsrail’i ortadan kaldırmak amacıyla kurulan Arap koalisyonu olduğunu belirtirken Altı Gün Savaşı’na atıfta bulunarak (1967) “Altı Gün Savaşı'nda Yahudi devletini yok etmek için koalisyon kuran Araplar bugün bizimle aynı gemide buluyorlar” dedi.

Ya’alon Katar’a uygulanan ambargolardan duyduğu memnuniyeti “Katar'ın dışındaki Sünni Arap ülkeleri bizimle aynı gemide, çünkü nükleer bir İran’ı hepimize karşı öncül bir tehdit olarak görüyoruz” şeklinde belirtti.

“Arap Ülkeleri İsrail’i Fethedemez”

Arap ülkeleri artık İsrail Devletini fethedemezler. Bugün karşılaştığımız tehditler, İran'ın nükleer tehdidi alışıldığı gibi değil ve İran'ın nükleer tehdidi ve füzelerinin İsrail topraklarında patlaması gibi ihtimaller var” diyen ve Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır'ın Katar ile olan ilişkilerini kesme kararını yorumlayan Siyonist Moshe Ya'alon, Middle East Monitör'de yer alan habere göre "Bugün, Arap devletlerinin İran’la olan ilişkileri sebebiyle ve terörü destekleyip kışkırtması nedeniyle Katar'a ne yaptıklarını görüyoruz, onu hem haydut devlet olarak suçluyorlar” dedi. 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Ermenistan'da muhalefet lideri Nikol Paşinyan gözaltına alındı

Ermenistan'da muhalefet lideri Nikol Paşinyan gözaltına…

Ermenistan'da eski Devlet Başkanı Serj Sarkisyan'ın başbakanlığına tepkiler sürüyor. Protesto…
Macron: DAEŞ sonrası yeni bir Suriye oluşturmamız gerekiyor

Macron: DAEŞ sonrası yeni bir Suriye oluşturmamız…

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "DAEŞ sonrası yeni bir Suriye…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler