Güncelleme: 12:34 TSİ 03 Haziran 2018 Pazar
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Gazze'nin ''yardım meleği hemşire Rezzan'' Siyonistler tarafından şehit edildi!

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Filistinlilerin "yardım meleği" olarak isimlendirdiği gönüllü hemşire Rezzan en-Neccar, Gazze sınırında, işgalci Siyonist terör çetesi İsrailli keskin nişancılar tarafından vurularak hayatını kaybetti. 21 yaşındaki Rezzan, binlerce kişinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.
Gazze'nin ''yardım meleği hemşire Rezzan'' Siyonistler tarafından şehit edildi!
Yeryüzü Haber ve Ajanslar
Güncelleme: 12:34 TSİ 03 Haziran 2018 Pazar

Son dakika flaş haber!

21 yaşında Filistinli hemşire Rezzan en-Neccar, Gazze sınırınındaki ''Büyük Dönüş Yürüyüşü'' gösterilerine destek olmak için sınırın sıfır noktasında gönüllü olarak çalışıyordu. Filistinliler ona "yardım meleği" diyordu.

Ancak genç hemşire, geçtiğimiz cuma günü Gazze sınırının güneyindeki Han Yunus kentinde düzenlenen gösterilerde, yaralananların yardımına koşarken,  işgalci Siyonist terör çetesi İsrailli keskin nişancıların hedefi oldu ve hayatını kaybetti.

CENAZE TÖRENİNE BİNLERCE FİLİSTİNLİ KATILDI

Rezzan'ın Huzaa beldesinde dün düzenlenen cenaze törenine binlerce Filistinli katıldı.

Cenaze sırasında sık sık işgalci Siyonist terör çetesi İsrail aleyhine sloganlar atıldı.REZZAN'IN ANNESİ: ONUN SUÇU NEYDİ?

Kızına yapılanların hesabının sorulmasını isteyen acılı anne, ''Allah İsrail'den bunun hesabını sorsun. Soruyorum size onun suçu neydi? Dünyayı yanımda durmaya ve kızımın hakkını aramam için bana yardım etmeye çağırıyorum. Dünyanın sesimi duymasını istiyorum. Siyonistlere karşı uluslararası mahkemeye gitmek ve kimin haklı kimin haksız olduğunun ortaya çıkmasını istiyorum'' diye konuştu.

İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail ordusu standart operasyon prosedürlerine uyulduğunu belirterek olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Filistinli yetkililer ise Rezzan'ın  işgalci Siyonist terör çetesi İsrail tarafından öldürülmesinin açık bir savaş suçu olduğunu söylüyor.

Birleşmiş Milletler yetkilileri de Rezzan en-Neccar'ın vurulduğu sırada üzerindeki beyaz önlüğünün, kendisinin bir sağlık görevlisi olduğunu açıkça gösterdiğini, buna rağmen hedef alınmasını kınadıklarını açıkladı.

İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail ablukası altında yıllardır büyük insani bir kriz yaşayan Gazze şeridinde 30 Mart'tan bu yana devam eden ''Büyük Dönüş Yürüyüşü'' gösterileri devam ediyor.

Gösterilerde şimdiye kadar 115'ten fazla Filistinli,  işgalci Siyonist terör çetesi İsrail askerleri tarafından şehit edildi.

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
ABD ürünlerine ek vergi getirildi (Ek vergi getirilen ABD ürünleri listesi)

ABD ürünlerine ek vergi getirildi (Ek vergi getirilen…

SON DAKİKA FLAŞ HABER: ABD'den ithal edilen bazı ürünlere ek vergi getiren karar Resmi Gazete'de…
Beyaz Saray: Trump, Rahip Brunson bırakılmadığı için hayal kırıklığı yaşıyor

Beyaz Saray: Trump, Rahip Brunson bırakılmadığı için…

SON DAKİKA FLAŞ HABER: İzmir'de ev hapsinde bulunan ABD'li Rahip Andrew Brunson hakkında Beyaz…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler