Güncelleme: 14:48 TSİ 26 Ocak 2020 Pazar
Haberler

Genel Haberleri

Genel için toplam 59 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Venezuela'daki darbe girişimi ile ilgili… Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Venezuela'daki darbe girişimi ile ilgili… 30 Nisan 2019 Salı

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Venezuela'da sorunların diyalog ile çözümünden yanayız. Venezuela halkının daima yanındayız" açıklamasını yaptı. Devamı »


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Maduro'ya destek: ''Dik dur, yanındayız'' Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Maduro'ya destek: ''Dik dur, yanındayız'' 24 Ocak 2019 Perşembe

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın "Cumhurbaşkanımız, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu arayarak 'Maduro kardeşim! Dik dur, yanındayız' dedi" açıklamasını yaptı. Devamı »


Erdoğan: Almanya ve ABD'ye terör listeleri verildi Erdoğan: Almanya ve ABD'ye terör listeleri verildi 01 Ekim 2018 Pazartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Almanya ve ABD'ye terör listeleri verildi. Almanya'nın delilleri yok saymalarını anlamak mümkün değil" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomideki gelişmelerle ilgili olarak da "IMF ile işimiz olmaz zaten toparlanmaya başladık" dedi. Devamı »


Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu, FETÖ  konusunda uyardı Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu, FETÖ konusunda uyardı 25 Eylül 2018 Salı

SON DAKİKA FLAŞ HABER: BM Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "BM'nin yapısında ve işleyişinde kapsamlı bir reforma gidilmesi gerektiğini söylüyoruz. Dünya beşten büyüktür derken de ortak vicdanın sesi olduğumuza inanıyoruz" dedi. Erdoğan konuşmasında dünyaya FETÖ uyarısı yaparak, "Buradan tüm dünya ülkelerini, FETÖ terör örgütüne karşı dikkatli olmaya ve harekete geçmeye davet ediyorum" dedi. Erdoğan, "Ekonomik yaptırımların silah gibi kullanılması karşısında hiçbirimiz sessiz kalamayız" mesajı verdi. Devamı »


Cumhurbaşkanı Erdoğan Venezuela Devlet Başkanı Maduro'yla  telefonda… Cumhurbaşkanı Erdoğan Venezuela Devlet Başkanı Maduro'yla telefonda… 07 Ağustos 2018 Salı

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Cumhurbaşkanı Erdoğan Venezuela Devlet Başkanı Maduro'yla telefonda görüştü. Devamı »


Erdoğan'dan, Donald Trump'un başkan seçilmesine ilk yorum Erdoğan'dan, Donald Trump'un başkan seçilmesine ilk yorum 09 Kasım 2016 Çarşamba

ABD'de Donald Trump'ın başkan seçilmesine ilişkin değerlendirme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Amerika'da yeni bir dönem başlıyor. Şahsım ve milletim adına Amerikan halkının bu tercihini hayra yormak ve başarılarla dolu bir gelecek temenni ediyorum'' dedi. Devamı »


NATO'ya bağlı AWACS uçakları Türkiyede de uçacak NATO'ya bağlı AWACS uçakları Türkiye’de de uçacak 10 Temmuz 2016 Pazar

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, IŞİD ile mücadele kapsamında gönderilecek AWACS erken uyarı ve gözlem uçaklarının uluslararası ve Türkiye hava sahasında uçacağını ve böylelikle Suriye ve Irak'ın hava sahasını da izleyeceğini söyledi. Devamı »


Erdoğan NATO Zirvesi'nde  Merkel ve Cameron'la görüştü Erdoğan NATO Zirvesi'nde Merkel ve Cameron'la görüştü 09 Temmuz 2016 Cumartesi

Erdoğan NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında ikili görüşmelerde bulundu. Erdoğan önce İngiltere Başbakanı Cameron, ardından da Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü. Devamı »


Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO kendini güncellemeli Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO kendini güncellemeli 08 Temmuz 2016 Cuma

NATO Zirvesi'ne gitmeden önce açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "NATO'nun yeni tehditler karşısında kendini güncellemesi gerekiyor" dedi. Erdoğan, "NATO'nun çok daha fazla çaba göstermesini bekliyoruz" diye de ekledi. Devamı »


Cumhurbaşkanı Erdoğan Varşovadaki NATO Zirvesi'ne katılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan Varşova’daki NATO Zirvesi'ne katılacak 06 Temmuz 2016 Çarşamba

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya'nın başkenti Varşova’da 8-9 Temmuz'da düzenlenecek NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılacak. Erdoğan'ın zirve sırasında ikili görüşmeler yapması da öngörülüyor. Devamı »


Türkiye'nin Ortadoğu kritik başkentlerde büyük değişim Türkiye'nin Ortadoğu kritik başkentlerde büyük değişim 14 Haziran 2016 Salı

Büyükelçiler kararnamesiyle Türkiye’yi Ortadoğu’da kritik başkentlerde temsil eden ve Ankara’da Ortadoğu politikasının belirlenmesinde ve yürütülmesinde etkili olan isimler değişti. Devamı »


Dışişleri Bakanlığı'nda yeni atamalar Dışişleri Bakanlığı'nda yeni atamalar 12 Haziran 2016 Pazar

Dışişleri Bakanlığı'nda beklenen kararname belli oldu. Yeni büyükelçiler belirlendi. Bakanlığın üst yönetimi tamamen değişiyor. Devamı »


Erdoğan: PKK terör örgütü, PYD değil diyemezsiniz Erdoğan: PKK terör örgütü, PYD değil diyemezsiniz 02 Şubat 2016 Salı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ,"Terörle mücadele konusunda en önemlisi ayrım yapılmadan mücadele edilmesidir. PKK terör örgütü, PYD değil diyemezsiniz" dedi. Devamı »


Dışişleri Bakanlığı: NATOdan asker talebimiz yok Dışişleri Bakanlığı: NATO’dan asker talebimiz yok 09 Ekim 2015 Cuma

Rus uçağının Türk hava sahasını ihlal etmesinin ardından yaşanan gelişmeleri değerlendiren Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, “NATO’dan asker talebimiz yok” dedi. Devamı »


Davutoğlu: Hava sahamızı ihlal edildiğinde angajman kurallarımız bellidir Davutoğlu: Hava sahamızı ihlal edildiğinde angajman kurallarımız bellidir 06 Ekim 2015 Salı

Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlal etmesini değerlendiren Başbakan Davutoğlu, “Kim olursa olsun hava sahamızı ihlal edildiğinde angajman kurallarımız bellidir” dedi. Devamı »


Türkiye, NATOyu olağanüstü toplantıya çağırdı Türkiye, NATO’yu olağanüstü toplantıya çağırdı 26 Temmuz 2015 Pazar

Ankara, NATO'yu olağanüstü toplantıya çağırdı. Toplantının amacı, Türkiye'nin düzenlediği operasyonlar hakkında müttefikleri bilgilendirmek ve istişarelerde bulunmak. Devamı »


Davutoğlu, Davos'ta soruları yanıtladı: Gazetecilik faaliyetleri ile ilgili… Davutoğlu, Davos'ta soruları yanıtladı: Gazetecilik faaliyetleri ile ilgili… 23 Ocak 2015 Cuma

Davos'ta bulunan Başbakan Davutoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Davutoğlu, "Türkiye'de gazetecilerin tutuklu olduğunu söyleyenlerin bu gazetecilerin ismini vermeleri lazım" dedi. Devamı »


Başbakan Ahmet Davutoğlu Davos'ta konuştu Başbakan Ahmet Davutoğlu Davos'ta konuştu 22 Ocak 2015 Perşembe

Türkiye 6 yıl sonra Davos Zirvesi'nde Başbakan düzeyinde temsil edildi. Zirvedeki konuşmasının ardından Arap kanaat önderleriyle akşam yemeğinde bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu "30 yıl önce kimse Türkiye'nin G20 Dönem Başkanı olacağını hayal edemezdi. Bir başarı hikayesi söz konusu" dedi. Devamı »


Kübadan Erdoğan'a cami yanıtı Küba’dan Erdoğan'a cami yanıtı 19 Aralık 2014 Cuma

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Küba’ya cami yapılması önerisine yanıt veren Büyükelçi Alberto Gonzales Casals, ülkede yaşayan Müslümanların da camiye sahip olma hakkı bulunduğunu belirterek, “Uzun süredir bunu düşünüyoruz. Bu cami inşaa edilecektir” dedi. Devamı »


Sürpriz teklif: Türk Doğalgaz Akımı projesi Sürpriz teklif: Türk Doğalgaz Akımı projesi 11 Aralık 2014 Perşembe

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'in Güney Akım'ın Türk Akımı olarak adlandırılabileceği ifadelerini kullandığını açıkladı. Devamı »Son Haberler Bölümler