Güncelleme: 11:54 TSİ 11 Eylül 2013 Çarşamba
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Güler: Herkes sabırla beklesin

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hatay'daki protestolarda hayatını kaybeden Ahmet Atakan'la ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirterek "Hiçbir şey gizli kalmaz, her şey açıktır. Bu ortamda herkesin sabırla beklemesi lazım" dedi.
Güler: Herkes sabırla beklesin
Güncelleme: 11:54 TSİ 11 Eylül 2013 Çarşamba

İçişleri Bakanı Muammer Güler, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bakan Güler, Hatay'daki gösteriler sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan'la ilgili bir soru üzerine "Ölen vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Hatay Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturma başlatıldı. Biz de mülkiye müfettişlerini görevlendirerek olayın bütün boyutlarıyla incelemesine başladık. Görüntülerde yüksekten düşme olduğu görülüyor. Ayrıca otopsi raporu da yüksekten düşmeyi teyit ediyor ama bütün bunlara rağmen biz incelememizi sürdürüyoruz. Olayın ayrıntıları ortaya çıkmadan polise maletmenin ya da provokasyon aracı haline getirerek özellikle Hatay'da günlerden beri yapılmakta olan büyük bir karışıklık çıkartmak eğilimlerini yakından biliyoruz. Nerede olursa olsun kanunsuz eylemlerle ilgili bizim tavrımız devam edecektir. Olayın bütün boyutları ortaya çıkmadan kimseye önyargıyla, şüpheyle yaklaşmayalım.

Oradan geçen polis aracının herhangi bir müdahalesi yoktur. Her türlü delil adli makamların önünde. Hiçbir şey gizli kalmaz, her şey açıktır. Bu ortamda herkesin sabırla beklemesi lazım" diye konuştu.

Güler, PKK'nın çekilmeyi durdurmasıyla ilgili soruyu "Sürecin baltalanması için gayretler var. Kim bu yönde gayret gösterirse altında kalır. Bölgede sürece destek yüzde 93'e ulaştı" şeklinde yanıtladı.

İçişleri Bakanı Güler, Demokratikleşme Paketi'ne ilişkin olarak da şunları söyledi:

"Demokratikleşmeye ilişkin adımlar sadece bir etnik grubu sadece belli bir bölgeyi kapsamamaktadır. Ülkenin tamamını kapsayacak bir demokratikleşme paketi üzerinde veya demokrasinin standartlarının yükseltilmesi konusundaki çalışmaları sürdürüyoruz."

Haber kaynağı: NTV

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler