Güncelleme: 12:44 TSİ 07 Şubat 2011 Pazartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

‘Havuzlu villa’dan mahkum oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iki davada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan toplam 13 bin lira manevi tazminat kazandı.
Havuzlu villadan mahkum oldu
Güncelleme: 12:44 TSİ 07 Şubat 2011 Pazartesi

BAYBURT VE GÜMÜŞHANE'DEKİ KONUŞMALAR
 

Başbakan Erdoğan'ın, CHP'nin 3 Ağustos 2010'da Bayburt ve Gümüşhane'deki mitinglerinde hakkında kullandığı ifadeler üzerine Kılıçdaroğlu'na açtığı manevi tazminat davası Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya tarafların avukatları katıldı.

Başbakan Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu, Kılıçdaroğlu'nun, konuşmasında müvekkilinin kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu ifade ederek, manevi tazminata hükmedilmesini istedi.

Kılıçdaroğlu'nun avukatı İlsu Çatak ise müvekkilinin konuşmalarının kişisel olmadığını, iktidara yönelik eleştiri niteliğinde olduğunu savunarak, "Tazminatın yasal koşulları bulunmamaktadır. Başbakanın mal varlığına yönelik eleştiriler, sert eleştiri sınırları dahilindedir" dedi.

Hakim Mustafa Çakmak, bu beyanların ardından, davanın kısmen kabulüyle Kılıçdaroğlu'nun, Bayburt ve Gümüşhane'deki her konuşması için 4'er bin lira olmak üzere, Başbakan Erdoğan'a toplam 8 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdiğini açıkladı.

"MALI GÖTÜRECEKSİNİZ, KUL HAKKI YİYECEKSİNİZ"
 

Kılıçdaroğlu, Bayburt ve Gümüşhane mitinglerinde, "Bunlar fakir dediler, fukara dediler, garip dediler, guraba dediler, Allah dediler, peygamber dediler, bir köşeyi döndüler. Hepsi han hamam sahibi olmuş", "Öyle yırtık ayakkabıyla siyasete gireceksin, fakir fukara edebiyatı yapacaksın, sonra köşeyi döneceksin. Üsküdar'da etrafına çift duvar, bakın altını çiziyorum, bir duvar değil, çift duvarlarla örülü villalar yapacaksın, havuzun olacak, içindeki malzemeleri İtalya'dan getireceksin, yanında helikopter pistin olacak, sonra diyeceksin ki 'ben halktan birisiyim, ben garip, gurabayı düşünüyorum'. Peki o villalar ne?", "Malı götüreceksiniz, kul hakkı yiyeceksiniz, paranızı dolduracaksınız, siyasete yırtık ayakkabıyla girip sonra bir bakacaksınız Üsküdar'da beyefendi havuzlu villalarda oturuyor" ifadelerini kullanmıştı.

Başbakan Erdoğan, avukatları aracılığıyla Kılıçdaroğlu aleyhine, kişilik haklarının çiğnendiği gerekçesiyle 20 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.


TIKLAYIN >>>>>>>>>>>>>

 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
MSB: İdlib'de iki asker şehit oldu

MSB: İdlib'de iki asker şehit oldu

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Suriye İdlib'de hava saldırısında iki…
MSB: İdlib'de iki asker şehit oldu

MSB: İdlib'de iki asker şehit oldu

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Suriye İdlib'de hava saldırısında iki…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler