Güncelleme: 08:35 TSİ 19 Mart 2018 Pazartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

İBB başkanı Uysal'dan ''en çok oy verene metro'' tartışmasına yeni açıklama

SON DAKİKA FLAŞ HABER: "Metroda birinci önceliğimiz, en fazla oy aldığımız yerler olacak" sözleri CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından eleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, bir kez daha konuştu.
İBB başkanı Uysal'dan ''en çok oy verene metro'' tartışmasına yeni açıklama
Ajanslar
Güncelleme: 08:35 TSİ 19 Mart 2018 Pazartesi

Son dakika flaş haber!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal , AK Parti Sultanbeyli 6. Olağan İlçe Kongresinde konuşma yaptı.

"Belediye olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı çizgide, aynı yoldan devam ediyoruz" diyen Uysal, İstanbul'un en büyük sorununun ulaşım olduğunu ve bunun metro ile çözülebileceğini söyledi.

"Bugün itibariyle 160 kilometre metro şu an faaliyette. İnşallah bu yıl sonuna kadar 110 kilometrelik de raylı sistem açılmış olacak. Hedefimiz 2023 yılında da metro hattını bin kilometreye çıkarmak" diyen Uysal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'öncelikli olarak fazla oy aldıkları yerlere metro yapıyorlar' eleştirilerini göndeme getirdi ve şunları söyledi:

"Bizim birinci önceliğimiz ulaşımda metro. Yapılan yerler ve inşaatı devam eden yerler var. Hepsi 430 kilometre ve devamında da 600 kilometre daha açılacak.

Sultanbeyli ve Arnavutköy bizim en fazla oy veren ilçelerimiz ama şu ana kadar metro gelmemiş. İnşallah dedim en fazla oy veren ilçelerimiz öncelikli olacak. Şimdi bugün haberde ana muhalefet partisi diyor ki 'Büyükşehir Belediye Başkanı bize oy vermeyenlere hizmet yok.' Bizim bugüne kadar yaptıklarımız ortada. Herkese fedakarlık yaptık yapmaya da devam ettik. Ancak buraların ihtiyacı varsa, bunlara da geçmişten olan borcumuzu da bir an önce ödeyeceğiz.

Bize oy vermeyenlere de bugüne kadar hizmet götürdük. Onları da bize oy verir hale getirdik. Herhalde Sultanbeyli, Arnavutköy'e metro yapılması istenmiyor. Kadıköy'e, Bakırköy'e, Beylikdüzü'ne yaptığımız gibi Sultanbeyli ve Arnavutköy'e de metro yapacağız. 2023 yılında metro hedefimiz de bin kilometredir."

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Suriye'de ABD/YPG konvoyuna saldırı: 5 ölü

Suriye'de ABD/YPG konvoyuna saldırı: 5 ölü

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Suriye'de ABD/YPG konvoyunu hedef alan intihar saldırısında 5 kişi öldü,…
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü.…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler