Güncelleme: 10:07 TSİ 06 Haziran 2018 Çarşamba
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

İbrahim Kalın'dan Hulusi Akar'la Abdullah Gül'e ziyaret açıklaması

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile birlikte 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etmesiyle ilgili katıldığı bir televizyon programında açıklamada bulundu.
İbrahim Kalın'dan Hulusi Akar'la Abdullah Gül'e ziyaret açıklaması
Ajanslar
Güncelleme: 10:07 TSİ 06 Haziran 2018 Çarşamba

Son dakika flaş haber!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, seçim sürecinin başlangıcında Orgeneral Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile kendisinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etmesi ile ilgili açıklamada bulundu.

Habertürk televizyonunda katıldığı canlı yayın programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan İbrahim Kalın, konuyla ilgili soruya ilişkin, "Bu ziyaret tamamen Hulusi Akar Paşa'nın ve benim, Sayın Abdullah Gül ile olan şahsi hukukumuza binaen yapılmış bir ziyaretti." dedi.

Abdullah Gül ile nasıl bir şahsi hukuklarınının sorulması üzerine ise İbrahim Kalın, şu açıklamalarda bulundu:

"Hulusi Paşa'nın bildiğim kadarıyla 40 yıla varan bir dostluğu var Sayın Abdullah Gül ile. İkisi de devletin farklı görevlerine, makamlarına geldikleri zaman da bu ilişkileri devam etti. Ta ki bugüne kadar. Benim de yaklaşık 15 yıldan fazla bir süredir Sayın Abdullah Gül ile bir tanışıklığım ve hukukum var. Bu hukuka binaen yapılmış bir ziyaret.

Bunun dışında 'gittiler, ultimatom verdiler, darbeydi' gibi siyasi istismar konusu yapılan meselelerin hiç birinin gerçekle bir ilgisi yok. Biz gittik, görüşlerimizi açıkladık, tamamen kendi şahsi inisiyatifimizle görüşlerimizi açıkladık."

Kalın, "Cumhurbaşkanı Erdoğan mı gitmenizi istedi" sorusuna, "Bilgisi dahilinde gittik ama onun talebi üzerine değil. Biz kendi inisiyatifimizle gittik oraya." dedi.

Gül ile görüşmede neler konuşulduğuna ilişkin ise Kalın, şunları kaydetti:

"Birinci sorumuz, 'sizinle ilgili aday olacak, böyle bir hazırlık var' gibi şeyler konuşuluyor. Böyle bir şey var mı yok mu diye bizzat sizden duymak istedik. Gerekli konuları etraflı bir şekilde değerlendirip, tamamen nezaket çerçevesinde...

Çok senaryo yazıldı, ben de ilk defa konuşuyorum bununla ilgili. Bunun böyle bir siyasi istismar malzemesi yapılması... Bir faydası da olmadı bana sorarsanız, bunu hedefleyenlerin. Netice itibariyle de Sayın Gül aday olmayacağını, olmadığını açıkladı, konu kapandı gitti." 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler