Güncelleme: 13:43 TSİ 28 Kasım 2018 Çarşamba
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

İngiltere, Türkiye'nin Akın İpek'in iade talebini reddetti

SON DAKİKA FLAŞ HABER... İngiltere firari FETÖ sanığı eski KOZA İPEK GRUBU yönetim kurulu başkanı Hamdi Akın İpek'in Türkiye'ye iade talebini reddetti.
İngiltere, Türkiye'nin Akın İpek'in iade talebini reddetti
YERYÜZÜHABER ve NTV
Güncelleme: 13:43 TSİ 28 Kasım 2018 Çarşamba

Son dakika flaş haber!

Türkiye, 15 Temmuz darbe girişimine katıldığı gerekçesiyle İngiltere'den Hamdi Akın İpek'in iadesini talep etmişti.

Bu gelişme üzerine Akın İpek İngiltere'de gözaltına alınmış ve mahkemeye çıkarılmıştı.

Mahkeme, firari FETÖ sanığı eski KOZA İPEK GRUBU yönetim kurulu başkanı Hamdi Akın İpek'in Türkiye'ye iade talebini reddetti. 

Firari İpek'in Londra'daki Westminster İlk Derece Mahkemesi'nde görülen Türkiye'ye iadesiyle ilgili davada karar duruşması yapıldı. Hakim, iade talebini reddederken, kararın 14 gün içinde temyiz edilebileceğini belirtti.

Ayrıca İpek'in pasaportuna el konulması, Londra dışına çıkmaması ve telefonunun 7 gün 24 saat açık kalması gibi denetimli serbestlik şartlarının da 14 gün boyunca geçerli olacağı ifade edildi.

Firari İpek, 23 Mayıs'ta gözaltına alınıp mahkemeye çıkarılmıştı. 50 bin sterlinlik kefaletle serbest bırakılan İpek'in pasaportuna el konulmuş ve denetimli serbestlik uygulanması kararı alınmıştı. İpek’in dava süresince Londra dışına çıkması yasaklanmıştı.

İpek’in herhangi başka bir seyahat belgesine başvurmasını da yasaklayan mahkeme, firari FETÖ sanığının telefonunun da 7 gün 24 saat açık kalması koşulunu getirmişti. Davada son duruşma 28 Eylül'de yapılmış ve kararın 28 Kasım'da açıklanacağı belirtilmişti.  

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler