Güncelleme: 09:58 TSİ 27 Haziran 2018 Çarşamba
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Irak Başbakanı İbadi'den PKK'ya silah bırakma çağrısı

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, terör örgütü PKK dahil ülkede bulunan tüm grupların silahlarını bırakmasını istedi.
Irak Başbakanı İbadi'den PKK'ya silah bırakma çağrısı
Ajanslar
Güncelleme: 09:58 TSİ 27 Haziran 2018 Çarşamba

Son dakika flaş haber!

Başkent Bağdat'ta haftalık bakanlar kurulu sonrası yaptığı basın toplantısında Başbakan Haydar el-İbadi, 12 Mayıs'ta ülke genelinde gerçekleştirilen seçimlerin "başarısız kılınması" için büyük bir çaba harcandığını belirtti.

Haydar el-İbadi"Seçimlerin başarısız kılınması için yüksek bir çaba harcandı. Bu, seçim sandıklarının yakılmasıyla başlatıldı." dedi.

Irak'ta örgütlenen terör örgütü PKK dahil yasa dışı tüm grupların silahlarını bırakması için çağrı yapan İbadi, şunları kaydetti:

"Irak, Türkiye ve Suriye sınırındaki güvenliğin sağlanması konusunu bakanlar kurulu toplantısında detaylıca ele aldık. Özellikle Kandil bölgesinde bir tırmanış var. Orası Irak, Türkiye ve İran üçgenidir. Orada hayat adeta yok. Yerli veya yabancı hiçbir grubun Irak topraklarını kullanarak komşu Türkiye'ye saldırı yapmasına izin vermeyiz. Devlet dışı tüm grupların silahlarını bırakmasını isterken yabancı silahlı bir örgütün (PKK) komşu ülkeye saldırmasına nasıl izin veririz?"

DAEŞ'İN ARTAN EYLEMLERİ

Terör örgütü DAEŞ'in son günlerde artan saldırı ve kaçırma eylemlerine ilişkin İbadi, "DAEŞ'i her yerde kovalamaya çalışıyoruz. Onların gücünü kırdık artık dağılmış gruplar halindeler. Özellikle halkın yaşamadığı dağlık bölgelerde bulunuyorlar ve güvenlik güçlerinin de oralara girmesi kolay değil." değerlendirmesinde bulundu. 

adv
Haberin Etiketleri : iran, PKK, Irak, bağdat, Haydar el-İbadi, DAEŞ
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler