Güncelleme: 12:58 TSİ 27 Mayıs 2018 Pazar
Haberler

"ırna haber ajansı" Haberleri

Toplam 9 sonuçtan 1 ila 9 arası haber.
İran'da Ahmedinejad'a güçlü rakip İran'da Ahmedinejad'a güçlü rakip 11 Mayıs 2013 Cumartesi

İran'ın nükleer başmüzakerecisi Said Celili, 14 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıkladı. Seçimlerin bir diğer adayı Ahmedinejad'ın müttefiki Esfandiar Rahim Mashaie oldu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İran: Patriot'lar bölgedeki karışıklığı daha da artırır İran: Patriot'lar bölgedeki karışıklığı daha da artırır 25 Kasım 2012 Pazar

İran, Türkiye'nin sınırına yerleştirmek istediği Patriot füze sistemine tepki gösterdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Kafanıza yıldırım gibi düşeriz' 'Kafanıza yıldırım gibi düşeriz' 04 Haziran 2012 Pazartesi

İran’ın dini lideri Ali Ayetullah Hamaney, İsrail’i bir kez daha sert bir dille uyardı. Hamaney’in uyarısı, İran’ın yeni bir virüs saldırısına maruz kaldığı ve İsrail’in denizaltılarının nükleer silah taşıyabildiğinin ortaya çıkmasının ardından geldi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İran ve Google arasında harita gerginliği İran ve Google arasında harita gerginliği 19 Mayıs 2012 Cumartesi

İran, dünyanın en büyük şirketlerinden Google’ı dava etmekle tehdit etti. Tahran, Google Haritalar programında Basra Körfezi’nin adının belirtilmemesine öfkeli. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Umman Denizi ısınıyor, kriz kapıda! Umman Denizi ısınıyor, kriz kapıda! 29 Aralık 2011 Perşembe

"İran'ın Batı bize petrol ambargosu uygularsa Hürmüz Boğazı'ndan tek damla petrol geçirtmeyiz" tehdidine ABD'nin bölgede bulunan 5.Filosu'ndan cevap geldi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


‘Hürmüz’den bir damla petrol bile geçemez’ ‘Hürmüz’den bir damla petrol bile geçemez’ 28 Aralık 2011 Çarşamba

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Muhammet Rıza Rahimi, Batılı ülkelerin İran'a petrol ambargosu uygulaması halinde, Hürmüz Boğazı'ndan tek bir damla petrolün geçişine dahi izin vermeyeceklerini söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İran'da 'İsrail casusu'na idam cezası İran'da 'İsrail casusu'na idam cezası 29 Ağustos 2011 Pazartesi

İran, İsrail adına casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan bir vatandaşını idam cezasına çarptırdı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İran’dan ABD’ye yeşil ışık İran’dan ABD’ye yeşil ışık 22 Temmuz 2011 Cuma

İran ile ABD arasında 30 yıldır süren diplomatik kriz devam ederken; İran Dışişleri Bakanı ABD ile eşit temeller üzerinde görüşebileceğini açıkladı HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ahmedinejad: Avrupa bulutlarımızı engelledi Ahmedinejad: Avrupa bulutlarımızı engelledi 19 Mayıs 2011 Perşembe

İran Cumhurbaşkanı, Avrupalı ülkelerini, yağış getiren bulutları engelleyerek İran’da kuraklığa neden olmakla suçladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler