Güncelleme: 17:42 TSİ 01 Temmuz 2018 Pazar
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

İşgalci Siyonist İsrail'den Golan Tepeleri'ne tank takviyesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Suriyeli mültecileri ülkeye almayacağını belirten işgalci Siyonist terör çetesi İsrail, Dera'daki operasyonlardan kaçanların toplandığı Golan Tepeleri sınırına askeri birlik takviye etti.
İşgalci Siyonist İsrail'den Golan Tepeleri'ne tank takviyesi
Ajanslar
Güncelleme: 17:42 TSİ 01 Temmuz 2018 Pazar

Son dakika flaş haber!

Suriyeli mültecileri ülkeye almayacağını açıklayan işgalci Siyonist terör çetesi İsrail, Suriye ordusunun Dera'daki operasyonundan kaçan on binlerce sivilin sığındığı Golan Tepeleri sınırına tank ve askeri birlik takviyesi yaptı.

İşgalci Siyonist terör çetesiİsrail ordusundan Pazar günü yapılan açıklamada, Suriye sınırındaki güvenliğin arttırıldığı ve işgalci Siyonist terör çetesi İsrail askerlerinin Golan Tepeleri'ndeki gelişmelere karşı hazır olduğu bilgisi verildi.

Açıklamada, "İsrail ordusu Suriye savaşına müdahil olmama politikasına bağlı kalacak ancak İsrail'in egemenliğine zarar verilmesi ya da İsrailli sivilleri tehdit edecek bir durum olması karşısında kararlı şekilde tepki verecektir" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca sınır bölgesine sığınan Suriyelilere yönelik insani yardımın sürdürüleceği belirtildi. Suriye ordusunun Dera vilayetindeki operasyonu sürerken, sınırına getirilen yaralı

Suriyelilere işgalci Siyonist terör çetesi İsrail’de tıbbı müdahale yapıldığı belirtildi. İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail ordusunun Golan Tepeleri'nde sürdüğü ve "İyi Komşu" adı verilen misyon kapsamında 6 Suriyeli'nin tedavi edildiği belirtildi.

DÖRDÜ ÇOCUK 6 SURİYELİ İSRAİL'DE TEDAVİ EDİLİYOR

Misyonda görevli bir işgalci Siyonist terör çetesi İsrailli komutan, Alman haber ajansı dpa'ya yaptığı açıklamada, sınır bölgesinde yaklaşık bin 800 Suriyeli aile olduğu bilgisini verdi.

Komutan işgalci Siyonist terör çetesi İsrail'de dördü ebeveynleri çatışmalarda ölen çocuk olmak üzere 6 Suriyelinin tedavi edildiğini ve gelecek günlerde daha fazla yaralı gelmesine karşı hazırlıklı olduklarını ifade etti. Sözkonusu yaralı çocuklardan altı ve yedi yaşlarındaki iki çocuğun hayati tehlikesi olduğu bilgisi verildi.

İşgalci Siyonist terör çetesi İsrailli komutan ayrıca çocukların tedavilerinin ardından yeniden Suriye'ye ailelerinin yanına gönderileceğini de sözlerine ekledi. "İyi Komşu" misyonu kapsamında son altı yıl içinde yaklaşık 3 bin 500 Suriyelinin işgalci Siyonist terör çetesi İsrail'de tedavi edildiği belirtildi.

Bu süre içinde yaklaşık bin 300 Suriyeli çocuğun da işitme ve diyabet gibi sağlık sorunları nedeniyle uzman doktorlara gösterilmek üzere günü birlik İsrail'e alındığı belirtildi.

300 ÇADIR 30 TON GIDA

İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail, Dera'daki çatışmalardan kaçarak Golan Tepeleri'ne sığınan on binlerce Suriyeliyi ülkeye kabul etmeyeceklerini ancak insani yardım sağlayacaklarını açıklamıştı. Bu kapsamda sınır bölgesine 300 çadır ve 30 tonun üzerinde gıda maddesi, ilaç, kıyafet ve ayakkabı gönderildiği belirtildi.

BM'ye göre Dera'dan kaçanların sayısı 66 bine ulaştı. Suriyelilerin işgalci Siyonist terör çetesi İsrail ve Ürdün sınırlarına sığındıkları bildiriliyor. İç savaşın başlamasından bu yana BM verilerine göre 650 bin, resmi olmayan hükümet verilerine göre 1 milyon 300 bin Suriyelinin sığındığı ürdün de artık Suriyeli kabul edilmeyeceğini açıklamıştı. 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Birleşik Arap Emirlikleri ile Suudi Arabistan Fırat'ın doğusunda iddiası!

Birleşik Arap Emirlikleri ile Suudi Arabistan Fırat'ın…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Suudi Arabistan’ın Suriye’nin…
Soğanın fiyatı bir haftada ikiye katlandı (Ankara'da 200 bin ton stok)

Soğanın fiyatı bir haftada ikiye katlandı (Ankara'da…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Fiyatı bir haftada ikiye katlanarak 5 lirayı bulan soğanı izleyen Maliye…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler