Güncelleme: 11:30 TSİ 13 Kasım 2018 Salı
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

İşgalci Siyonist İsrail'in Gazze saldırısı sürüyor: 4 Filistinli şehit edildi

SON DAKİKA FLAŞ HABER: İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail'in pazar gecesi Gazze'ye düzenlediği operasyonun ardından sınırda yine hareketli saatler yaşanıyor. Gazze'den İşgalci Siyonist İsrail'e 80'den fazla roket atıldı. Bir kişi öldü, 30 kişi yaralandı. İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail'in misillemesinde ise, Hamas'ın televizyonu El Aksa vuruldu. 4 Filistinli şehit olurken, 8 Filistinli de yaralandı. Hafta sonundan bu yana düzenlenen saldırılarda şehit olan Filistinli sayısı 10'a çıktı.
İşgalci Siyonist İsrail'in Gazze saldırısı sürüyor: 4 Filistinli şehit edildi
YERYÜZÜHABER ve NTV
Güncelleme: 11:30 TSİ 13 Kasım 2018 Salı

Son dakika flaş haber!

İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail'in dün akşam Gazze'nin güneyindeki Refah kentine yönelik saldırısında yaralanan bir Filistinlinin hayatını kaybetmesiyle, dünden bu yana şehitlerin sayısı 4'e yükseldi. Saldırıda 8 kişi de yaralandı.

İşgalci Siyonist İsrail'in Gazze'ye düzenlediği operasyonun ardından Filistinliler misilleme olarak İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail'e roket yağdırdı. Cebaliye'den İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail'in güneyine 80'den fazla roket atıldı.

İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail kısa menzilli hava savunma sistemi "Demir Kubbe"yi devreye alarak, Gazze'den atılan roketlerin bir kısmı havada imha edildi.

İşgalci Siyonist İsrail uçakları, birkaç saatlik aranın ardından Gazze'ye yönelik saldırılarına yeniden başladı.

Son saldırılarda Gazze'nin batısında hükümete ait bir emniyet merkezi ile İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri'nin Han Yunus ve Deyr el-Belah kentlerindeki iki askeri mevzisi hedef alındı. Saldırılarda can kaybı yaşanmadı.

İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail daha önceki saldırılarında aralarında El Aksa Televizyonu'nun da olduğu 6 binanın yıkılmasına sebep olmuştu.

İşgalci Siyonist İsrail Kamu Yayın Kuruluşu (Makan), Gazze'den İsrail'in güneyine atılan roketler ile otobüsün hedef alındığı saldırılarda 30 İsraillinin yaralandığını duyurdu.

İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail acil yardım servisi Kızıl Davut Yıldızı da Askalan'da (Aşkelon) bir binaya roket düşmesi sonucu bir kişinin öldüğü ve 1 kişinin yaralandığını açıkladı. Gazze'den atılan roketle yaşamını yitiren kişinin Filistinli olduğu belirtildi.

İşgalci Siyonist İsrail ile Hamas arasında 2014'teki Gazze Savaşı'ndan bu yana en ciddi çatışmalar yaşanıyor.

İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail özel harekat askerleri hafta sonu Gazze'ye operasyon düzenledi. Hamas'ın Han Yunus komutanı Nureddin Barak şehit edildi

İşgalci Siyonist İsrail savaş uçaklarının yerdeki askerlerini korumak için düzenlediği saldırıda da 6 Filistinli şehit oldu.

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler