Güncelleme: 15:41 TSİ 17 Mayıs 2018 Perşembe
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

İşgalci Siyonist İsrail'in yaraladığı 54 Filistinli bitkisel hayatta

SON DAKİKA FLAŞ HABER: İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail'in Gazze sınırında gerçekleştirdiği katliamda yaralanan Filistinlilerden 54'ünün bitkisel hayatta olduğu bildirildi. Üç binden fazla insanın yaralandığı olaylarda 62 kişi de İşgalci Siyonist terör çetesi israil askerlerinin açtığı ateş nedeniyle öldü.
İşgalci Siyonist İsrail'in yaraladığı 54 Filistinli bitkisel hayatta
Yeryüzü Haber ve Ajanslar
Güncelleme: 15:41 TSİ 17 Mayıs 2018 Perşembe

Son dakika flaş haber!

Filistin İşgal Suçlarını Takip Heyeti Başkanı İmad el-Baz, Gazze'deki Şifa Hastanesi'nde düzenlediği basın toplantısında, işgalci Siyonist terör çetesi İsrail'in Gazze sınırında göstericilere açtığı ateşte en az 3 bin Filistinlinin yaralandığını hatırlatarak, bu kişilerden 54'ünün bitkisel hayatta olduğunu açıkladı.

Yaralananlardan bin 359'unun gerçek mermiyle vurulduğunu, bunlardan 79'unun kadın, 255'inin çocuk olduğunu belirten Baz, 20 gazeteci ile 19 sağlık görevlisinin de İsrail askerlerince vurulduğunu ifade etti.

Baz, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a işgalci Siyonist terör çetesi İsrail'in suçlarını Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne taşıma çağrısı da yaptı.

İşgalci Siyonist terör çetesi İsrail askerlerinin, Gazze sınırında ABD'nin Siyonist işgali altındaki Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen göstericilere ateş açması sonucu 62 Filistinli hayatını kaybetmiş, en az 3 bin kişi yaralanmıştı.

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Suriye'de ABD/YPG konvoyuna saldırı: 5 ölü

Suriye'de ABD/YPG konvoyuna saldırı: 5 ölü

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Suriye'de ABD/YPG konvoyunu hedef alan intihar saldırısında 5 kişi öldü,…
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü.…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler