Güncelleme: 18:30 TSİ 14 Ekim 2016 Cuma
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

IŞİD, Azez'e bomba yüklü araçla saldırdı: 20 ölü!

Kilis'in Türkiye sınırının karşısındaki Suriye'nin Azez ilçesinde IŞİD tarafından, ÖSO'nun akaryakıt istasyonundaki kontrol noktasına bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. En az 20 kişi hayatını kaybetti.
IŞİD, Azez'e bomba yüklü araçla saldırdı: 20 ölü!
Ajanslar
Güncelleme: 18:30 TSİ 14 Ekim 2016 Cuma

Saldırı Azez'in Sucu bölgesindeki bir akaryakıt istasyonunda bulunan Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) kontrol noktasına gece saatlerinde IŞİD tarafından bomba yüklü araçla düzenlendi. Kilis'te de endişe yaratan patlamada DHA ve Reuters, 20'dan fazla kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Saldırıda onlarca kişinin de yaralandığı belirtiliyor. Yaralılardan bazıları ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi'ne getirildi. Yaralılardan bazılarının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. İl Emniyet Müdürü Candemir Özdemir, hastaneye gelerek yaralılar hakkında bilgi aldı.

ÖSO bileşenlerinden Cephe Şamiyye’ye ait güvenlik kontrol noktası Türkiye sınırındaki Bab-el Selame hudut kapısına 2 kilometre uzaklıkta.

Saldırının ardından sınır hattındaki güvenlik önlemleri arttırıldı.

6 Ekim’de İdlib’de Türkiye sınırına yakın Atme sığınmacı kampında benzer bir bombalı saldırı düzenlenmiş, saldırıyı IŞİD üstlenmişti.

Azez’de 2 ay önce de bomba yüklü araç saldırısı meydana gelmişti. Muhaliflere ait bir karargâhı hedef alan saldırıyı da yine IŞİD üstlenmişti. 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler