Güncelleme: 00:10 TSİ 14 Nisan 2012 Cumartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

İşte gıdada hile yapan 6 firma!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıdada hile yaparak sucukta dana yerine tavuk satan ve tek tırnaklı eti kullanan firmaların isimlerini açıkladı. Gıdada hile yapan 6 firma:
İşte gıdada hile yapan 6 firma!
Güncelleme: 00:10 TSİ 14 Nisan 2012 Cumartesi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 6 firmanın taklit ve tağşiş yaptığını belirledi. Bakanlık yaptığı incelemeler neticesinde yüzde 100 dana eti olarak tanıtılan sucukta kanatlı eti, pişmiş dana kavurmada ise tek tırnaklı eti tespit etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen 6 firmanın adları ile tağşiş yapılan ürünlerin isimleri açıklandı. Buna göre, Konya merkezli Akgökseller Gıda ve Süt Mam. Tar. Ürn. Canlı Hay. Oto. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin Hasan Dede markalı yağlı tulum peynirinde “nişasta ve bitkisel yağ” tespit edildi.

Kayseri merkezli Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş.’nin Yalçıntepe markalı tam yağlı tulum peynirinde (bitkisel yağ), Konya merkezli Güldemce Gıda İnş. Otomotiv San. Tic. Ltd.’nin Güldemce markalı tam yağlı tulum peynirinde (bitkisel yağ), İzmit’te Efraim Usta Lokantası Nazım Çakmak Çınarlı Mh. N. Erim Cd. Kayacı Sk. No:2’de bulunan lokantanın pişmiş dana kavurma yemeğinde “tek tırnaklı eti”, İstanbul’da kurulu Etsan Gıda Sanayi A.Ş’nin Apikoğlu markalı acılı kangal sucuk yüzde 100 dana eti olarak tanıtılan sucukta “kanatlı eti” ve İstanbul’da kurulu Karizma Beşler Et tesislerinde üretilen Uludağ markalı soyulmuş sosiste “yabancı doku ve iç organ” tespit edildi.

Ajanslar

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
İşte Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın ifadesi

İşte Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın…

15 Temmuz darbe girişiminde bir süre alıkonulan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar tanık…
İstanbul emniyetinde İstihbarat Müdürü Hasan Ali Sekkin görevden alındı

İstanbul emniyetinde İstihbarat Müdürü Hasan Ali Sekkin…

İstanbul emniyetinde önemli bir görev değişimi yapıldı. İstihbarat Şube Müdürü Hasan Ali Sekkin…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler