Güncelleme: 16:11 TSİ 09 Ekim 2018 Salı
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasında yeni detaylar

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili soruşturma sürüyor. 150 kamera görüntüsünü inceleyen güvenlik güçleri şüpheli 7 Suudi Arabistanlı 7 kişinin kimliğini tespit etti. Konsolosluğu net gören iki kamerada ise Kaşıkçı'nın çıkış görüntüsü bulunamadı. Konsolosluktaki adli işlemler için de bir başsavcıvekili ve bir cumhuriyet savcısı görevlendirildi.
Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasında yeni detaylar
Güncelleme: 16:11 TSİ 09 Ekim 2018 Salı

Son dakika flaş haber!

Muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın akıbeti belirsizliğini koruyor.

Güvenlik güçlerinin konuyla ilgili soruşturmasında yeni bilgilere ulaşıldı. Bölgedeki 150 güvenlik kamerasının görüntüleri inceleniyor.

Konsolosluğu net olarak gören iki kamerada Cemal Kaşıkçı'nın 13.00 sıralarında binaya girdiği görüntüler bulundu ancak çıkışına dair görüntünün ise bulunamadığı bildirildi.

KONSOLOSLUKTA 1.5 SAAT (EŞKALLERİ BELİRLENDİ)

Öte yandan Suudi Arabistan uyruklu 7 şüphelinin kimliği ve eşkali belirlendi. Bu 7 kişinin Kaşıkçı konsolosluğa girmeden 30 dakika önce konsolosluğa girdiği ve 14.00 sıralarında ayrıldığı güvenlik birimlerinin tespitleri arasında.

3 ARACIN PLAKASI TESPİT EDİLDİ

Güvenlik kameralarında 3 aracın konsolosluğa girdiği tespit edildi. Çıkışta 3 araçtan birinin farklı yöne gittiği belirlendi. Aynı yöne giden iki aracın plakası tespit edildi.

KONSOLOSLUKTA ARAMA YAPILACAK

Delil araştırması için istenen izin doğrultusunda önümüzdeki günlerde konsoloslukta inceleme yapılacak. Soruşturma kapsamında konsolosluk çalışanlarının da ifadesi alınması bekleniyor.

BİR BAŞSAVCIVEKİLİ VE BİR CUMHURİYET SAVCISI GÖREVLENDİRİLDİ

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasına ilişkin, konsolosluktaki adli işlemler için bir başsavcıvekili ve bir cumhuriyet savcısı görevlendirildi.

Washington Post gazetesi yazarı muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na gittikten sonra ortadan kaybolmuştu. 

Haber kaynağı: NTV

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler