Güncelleme: 21:13 TSİ 21 Ocak 2019 Pazartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Kerç Boğazı'nda Türk mürettabatının da bulunduğu iki gemi alev aldı: 14 mürettabat öldü!

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Kerç Boğazı'nda iki gemi alev aldı, mürettabatı içinde Türkler de var. Yanan iki gemideki 14 mürettabatın hayatını kaybettiği, 12 kişinin kurtarıldığı bildirildi. Kayıp olan 6 kişi de aranıyor. Kurtarılanların 8'i Türk.
Kerç Boğazı'nda Türk mürettabatının da bulunduğu iki gemi alev aldı: 14 mürettabat öldü!
Güncelleme: 21:13 TSİ 21 Ocak 2019 Pazartesi

Son dakika flaş haber!

 Rusya Denizcilik Ajansı tarafından Rus medyasına yapılan açıklamada, iki geminin Kerç Boğazı'nda alev aldığı, gemilerden birinde ise patlama yaşandığı kaydedildi. Olayın yakıt transferi esnasında meydana geldiği bildirildi.

Gemilerden birinde 17 diğerinde ise 14 kişinin bulunduğunun belirtildiği açıklamada, Tanzanya bayraklı gemilerde Türk ve Hintli mürettebatın olduğu aktarıldı.

Bakanlık, gemilerde bulunan 31 mürettabat içinde 16 Türk vatandaşının yanı sıra Hindistan vatandaşlarının olduğunu ve yangınla birlikte mürettabatın denize atladığını da ifade etti.

Yanan iki gemideki 14 mürettabatın hayatını kaybettiği, 12 kişinin ise kurtarıldığı aktarıldı. Kayıp olan 6 kişi bile aranıyor. Cesedi bulunan kişilerin uyruğu hakkında henüz açıklama yapılmadı. Kurtarılanlar arasında 8 Türk olduğu bildirildi. 

Haber kaynağı: NTV

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler