Güncelleme: 20:32 TSİ 14 Haziran 2017 Çarşamba
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan Enis Berberoğlu tepkisi: Kararı verenler bu kararın altında kalacak

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından olağanüstü olarak toplanan CHP’de genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu, karara sert tepki gösterdi. “Kararı verenler bu kararın altında kalacak” diyen Kılıçdaroğlu, yarın Ankara’dan İstanbul’a adalet yürüyüşü başlatacaklarını duyurdu.
Kılıçdaroğlu'ndan Enis Berberoğlu tepkisi: Kararı verenler bu kararın altında kalacak
Ajanslar
Güncelleme: 20:32 TSİ 14 Haziran 2017 Çarşamba

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), partinin İstanbul Milletvekili olan Enis Berberoğlu'nun, MİT TIR'larının durdurulması olayına ilişkin tutuklanmasının ardından olağanüstü toplantı yaptı.

Toplantının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basın açıklaması yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, verilen kararı eleştirerek, "Bu kararı verenler bu kararın altında kalacak" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Asıl suçluların yargılanmadığı, masum insanların yargılanıp hapsedildiği bir süreci yaşıyoruz. Sayın Enis Berberoğlu hepimizin bildiği, hepimizin tanıdığı yıllarını medya ve medya özgürlüğü için harcayan birisi şimdi hiçbir delil olmadan 25 yıla mahkum ediliyor. Bunu asla ve asla kabul etmiyoruz. Bu kararı verenler bu kararın altında kalacaklar. 20 Temmuz darbesini yapanlar adaleti yok ettiler, demokrasiyi yok ettiler.

Hakim hakim olmaktan çıktı, gözünü dikmiş Saray'a; 'Nasıl talimat gelecek ve ben öyle karar vereceğim' diye. Bunların hiçbirisi hakim değil, hiçbirisi yargı dağıtmıyor. Sadece ve sadece Saray'ın sopası olma görevini yerine getiriyorlar.

GÜVENPARK'TAN MALTEPE CEZAEVİ'NE YÜRÜYÜŞ

Yarın saat 11.00'de Güvenpark'ta olacağım. Elimde sadece bir afiş olacak; adalet yazacak üzerinde, adalet. Dünyanın en soylu kavramıdır adalet. Adaletin olmadığı bir ülke mi olur? Adaletin olmadığı bir devlet mi olur? Devletin temeline, adaletin temeline dinamit koyuyorlar. Yarın saat 11.00'de Güvenpark'ta olacağım ve bir yürüyüş başlayatacağız: Demokrasi bu ülkeye gelinceye kadar, adalet bu ülkeye gelinceye kadar.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP’lilerle birlikte Ankara'dan (Güven Park) İstanbul'a (Maltepe Cezaevi) kadar yürüyüş yapacağı bildirildi. 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler