Güncelleme: 09:05 TSİ 10 Aralık 2019 Salı
Makale detayı
Facebook'ta Paylaş

Korsanlık, haydutluk sınırlarımıza dayandı.

İbrahim Karagül
Güncelleme: 23:58 TSİ 11 Temmuz 2019 Perşembe

* Korsanlık, haydutluk sınırlarımıza dayandı. * ‘Türkiye Cephesi’ Suriye’den Akdeniz’e uzandı. * D. Akdeniz’e uluslararası güç mü yerleşecek? * Öyleyse cevap Fırat’ın Doğu’sunda verilecektir. * İçeriden vuranlar! Sizler utançla anılacaksınız!

Afganistan ve Irak işgallerinden (2001-2003) hemen sonra Doğu Asya’nın Pasifik açıklarında, Endonezya ile Filipinler arasında kargo gemilerini hedef alan korsan saldırıları başlamıştı. Dünya, 21. yüzyılda “deniz korsanlığı” ile yeniden tanışıyordu. Yük gemilerine el konuluyor ve o gemiler bir daha bulunamıyordu.

Oysa ortada korsanlık yoktu. Müslüman dünyaya karşı savaşı küre ölçeğine yayan ABD-İsrail cephesi, gemileri bizzat kendileri kaçırıyordu. Neden mi? İşgal ettikleri bölgelerden kaçırdıkları Müslümanları bu gemilere dolduruyor, gemiler uluslararası sularda işkence ve hapishane olarak kullanılıyordu.

CIA İŞKENCE GEMİLERİ VE SOMALİ KORSANLARI DÜNYA BÖYLE KANDIRILDI!

“Terörle mücadele” adı altında korkunç cinayetler bu gemilerde işleniyor, giden bir daha gelmiyor, gemiler hiçbir şekilde bir ülkenin karasularına girmiyor, uluslararası denizlerde seyir halinde tutuluyordu. O zamanlar bunları yazdığımızda kimse inanmamıştı. O yazılardan iki yıl sonra işkence gemileri ve CIA’nın işkence uçakları trafiği patladı.

Daha sonra benzer bir korsanlık Kızıldeniz, Somali kıyılarında başladı. Dünyanın en yoğun deniz trafiğinin olduğu, Babu’l-Mendeb boğazı ile Süveyş kanalı arasındaki petrol koridorunu tehdit edecek şekilde bir “Somali korsanları” furyası başladı. Dünya yine şaşkındı. Filmler yapılıyor, uluslararası medyada büyük bir fırtına esiyordu.

LONDRA’DAN YÖNETİLEN BU KORSANLAR NEREYE GİTTİ?

Çok geçmedi, bu korsanların Londra’da bir ofisten yönetildiği ortaya çıktı. Hemen sonrasında bütün Batılı donanmalar Cibuti’ye demirledi. Kızıldeniz onların kontrolü altına girmişti. Amaç hâsıl olmuş, ABD ve İsrail öncülüğündeki plan gerçekleşmişti. “Somali korsanları” birden ortadan kayboldu. Kimse de “Yahu nereye gitti bu korsanlar” diye sorma gereği duymadı. Doğu Asya açıklarındaki korsanlık da aynı şekilde bıçak gibi kesilmişti. Onu da soran bir daha çıkmadı.

AYNI KORSANLIK BASRA KÖRFEZİ’NDE. NEDEN? İŞTE BU İŞGAL PLANI İÇİN.

Geçtiğimiz haftalarda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) limandan hareket eden petrol tankerleri saldırıya uğradı. Hem de iki kez, birden fazla petrol tankerine açık saldırı yapılıyordu. Korsanlık bu sefer Basra Körfezi kıyılarında görülüyordu!

ABD-İsrail’in İran ile husumeti gelişiyor, S. Arabistan ve BAE de bunlarla birlikte İran’a saldırı için hazırlık yapıyor, bölgede tansiyon yükseliyordu. Olağan şüpheli İran’dı. Öyle de oldu, tankerlere yönelik saldırıdan İran sorumlu tutuldu.

Saldırılardan sadece birkaç hafta sonra, ABD ve İsrail, yine S. Arabistan ve BAE ile birlikte “Özgür Seyir Hakkı” diye bir askeri denetim mekanizması oluşturma kararı aldı. Buna göre ABD ve müttefikleri, Kızıldeniz’in Hint Okyanusuna açıldığı bölgeden Hürmüz Boğazı’na kadar tam bir askeri denetim kuracak.

Bu da; korsanlık üzerinden yeni bir işgal haritası oluşturulması demektir. Amaç ticaret gemilerinin, petrol tankerlerinin güvenliğini sağlamakmış! Gemilere kimin neden saldırdığı, korsanlığı kimlerin yaptığı, bu sefer çok daha erken ortaya çıktı.

AYNI PLANI DOĞU AKDENİZ’E TAŞIYACAKLAR. BİR ÇOKULUSLU İŞGAL MEKANİZMASI KURACAKLAR

Oyun Kızıldeniz-Basra Körfezi arasına kuruluyor. Bu bölgeyi çok karanlık bir gelecek bekliyor. ABD-İran restleşmesini bir kenara koyun, asıl tuzak S. Arabistan’a kuruldu. Hem de kendi basiretsizlikleri üzerinden. Yıkımı bu sefer onlar yaşayacak.

Bir adım sonrasını düşünelim. Çünkü o adım bize çok daha yakın. Hatta Türkiye’yi doğrudan hedef alıyor. ABD, İsrail, AB ülkeleri, Mısır, BAE, S. Arabistan hepsi birlikte Doğu Akdeniz’de karşımıza dikildi.

Doğalgaz merkezli ama aslında daha öte, bir harita çalışması yürütülüyor ve bu Türkiye’yi Anadolu’ya hapsetmeye, son adımda orada vurmaya dönük bir hazırlıktır.

ABD ve müttefikleri, Doğu Akdeniz için bir uluslararası denetim mekanizması kurmaya girişecektir. Bunun planlarının şimdiden hazır olduğuna inanıyorum. Babu’l Mendep-Hürmüz Boğazı arasında bugün inşa ettikleri mekanizmayı Doğu Akdeniz’e taşıyacaklardır. İşte o zaman Doğu Akdeniz’in tam anlamıyla işgalini tartışıyor olacağız. İşte o zaman KKTC, bu planın kurbanı yapılmak istenecektir.

DOĞU AKDENİZ’E CEVAP FIRAT’IN DOĞU’SUNDA VERİLİR

Şimdi başka bir haritaya geçelim: Aslında daha iç halkaya geçelim. Fırat’ın Doğu’su meselesi, bu ülke için bir varoluş meselesiydi ve hâlâ öyledir. Eğer Türkiye, bölgeye bugüne kadar müdahale edebilseydi, Doğu Akdeniz’deki çevreleme o kadar mümkün olmayacaktı. KKTC öyle bir tehditle sarılamayacaktı.

Çatışma bu kadar Akdeniz’de yoğunlaşamayacaktı. Ama hem dışarıdan hem içeriden Türkiye kilitlendi ve müdahale edemez hale getirildi. Peki, bu ülkeyi kim niye böyle kilitledi, zamanı gelince onları çok daha açık yazarız.

Şimdi ABD, İsrail ve Suud-BAE ikilisinin terör kuşağındaki varlığına ek olarak Almanya, İngiltere, Fransa ve diğer AB ülkeleri de bölgeye asker göndermeye, var olan asker sayısını artırmaya başladı. Hepsi, “Türkiye’nin müdahalesini önlemek için hazırlık” yapıyor.

BU HARİTAYI GÖRMEZSEK TÜRKİYE’Yİ MAHVEDERİZ.

İran sınırından başlayıp, Irak’tan sonra Suriye savaşı ile yüzlerce kilometre uzatılan “Türkiye Cephesi” şimdi Doğu Akdeniz aşamasına geçti. Ege’den Libya’ya kadar bütün Akdeniz’e yayılacak.

Özellikle Ege’de çok ciddi anlamda saldırı altında kalacağız. Bir süre sonra hem Doğu Akdeniz’e hem Ege’ye çokuluslu mekanizmalar kurulacak, Türkiye baskı altına alınacak. Tehdit edilecek hatta açık saldırılara maruz bırakılacaktır.

İşte bu haritayı göremezsek, Türkiye’nin bu haritaya karşı mücadelesini içeriden baltalayanlara alan açarsak bu ülkeyi mahvederiz. Yüz yılı kaybederiz.

TAM BU SIRADA İÇERİDEN SALDIRLAR TIRMANIYOR? O PROJELER ELİNİZDE PATLAR!

Tam bu aşamada içerideki muhalefetin bu kadar yoğunlaşması, güç kazanması, medya oluşumlarıyla beslenmesi, Erdoğan ve yakın çevresine her gün bir başka alanda saldırı yapılması, hiçbir şekilde bir iç politik mesele değildir.

İçerideki bütün hareketlilik, dışarıdaki çevrelemenin elini güçlendirmeye yöneliktir. Kimlerin, hangi siyasi ezberler ya da projelerle, kimlere yol açtığı artık biliniyor.

Oldukça yakın bir gelecekte, öyle bir fırtına bütün bölgeye yayılır ki, onların “siyaset mühendisliği” ellerinde patlar. İşte o fırtına döneminde kimsenin gözünün yaşına bakılmaz.

“TÜRKİYE EKSENİ” İÇERİDEN İŞGALİN PARÇASI OLACAKTIR..

Sınırları aşan, denizlere, koridorlara yayılan, coğrafya ölçeğinde bir güç hesaplaşmasının tarafıyız. Savunma kalkanlarımız Suriye’de, Libya’da KKTC’de, Saraybosna/Üsküp’te başlar. Oralarda yoksak, sınırlarımızın sıfır noktasında da olamayacağız demektir.

BAE ve S. Arabistan’ın İsrail telkinleriyle Sudan’da darbe yapıp bu ülkede toplayacağı milisleri Libya’ya gönderip Türkiye’yi hedef alması işte bu geniş güçler hesaplaşmasının parçasıdır. En uzaktan en yakına kadar, ilmik ilmik örülmüş bir proje ile Türkiye saldırı altına alınıyor.

Bütün denizlerde, bütün sınırlarda olağanüstü bir mücadele başlıyor. Böyle bir fırtınada vatan ekseni dışında, “Türkiye Ekseni” dışında kim varsa hepsinin ajandası bir “içeriden işgal”, bir “dış müdahale aracı” olarak tanımlanacaktır.

UTANÇLA ANILACAKLAR VAR.. GÜNEYİMİZDE BİR BÜYÜK OYUN. AÇIN GÖZLERİNİZİ!

Bu dönemde Türkiye’yi yalnız bırakanlar utançla anılacaktır. Ülkemiz bu kuşatmayı elbette yaracak ancak içerideki dalgaların fotoğrafının çok iyi çekilmesi, ülkenin her köşesinin direnç alanlarına dönüştürülmesi, müthiş bir toplumsal bilinç inşa edilmesi, olağanüstü bir güç yığınağı yapılması şarttır.

Milletimizi liflerine ayırmaya ayarlı bu psikolojik müdahalenin üstesinden gelinmelidir. Bedeli ne olursa olsun, en zor eşik de atlatılacak. Zihinlerinizin bulandırılmasına, gözlerinizin kör edilmesine izin vermeyin. Yüz yıl önce de aynı “Büyük Oyun”u oynadılar. Açın gözlerinizi…

(YENİ ŞAFAK)
 

Haberin Etiketleri : İbrahim Karagül
adv
SON DAKİKA
23:25 - Erdoğan: Bunlar Şehir Üniversitesi ile ilgili Halk Bankası'nı dolandırmak istediler21:20 - İktidarın Şehir Üniversitesi'ni tasfiye etmesi meselesi!13:44 - Bakırköy’de bir dairede aynı aileden 3 kişi Siyanür ile intihar etti!10:41 - Ağustos ayı işsizlik rakamları açıklandı00:13 - Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasında 1 saat 15 dakika görüşme22:47 - Tahliye edilen Ahmet Altan tekrar gözaltına alındı00:28 - Belçikalı 9 yaşındaki Laurent Simons üniversiteden mezun olacak!00:20 - İran 53 milyar varil yeni petrol rezervi buldu!00:10 - Bolivya'da Devlet Başkanı Evo Morales'e askeri darbe00:05 - ABD: Türkiye S-400'den kurtulmazsa yaptırımlar devreye girer23:12 - ''ABD için Suriye'de değişen bir şey yok''22:57 - Erdoğan: Barış Pınarı Harekatı kesinlikle devam edecek00:24 - Devre mülkte ''Bedava tatil kazandınız'' vurgunu!00:05 - İstanbul'da ıspanaktan 108 kişi zehirlendi!23:36 - Mehmet Altan'a beraat Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'a tahliye karrarı10:15 - Ekim ayı enflasyon rakamları belli oldu00:40 - Haşvîlik nedir ve günümüzdeki temsilcileri kimlerdir?19:59 - DAEŞ, Ebubekir el-Bağdadi'nin öldüğünü doğruladı, halefini açıkladı19:55 - ABD Temsilciler Meclisi Trump için azil sürecini resmen başlatan tasarıyı kabul etti23:48 - Trump: DAEŞ'in Ebubekir el-Bağdadi öldü11:52 - "İngiltere'deki sığınmacı 39 kişi eksi 25 derecedeki dorsede can verdi"23:08 - Erdoğan: ABD'nin YPG'nin çekilmesiyle verdiği sözler yerine getirilmiş değil22:59 - 150 saat içinde PKK/YPG'li teröristler sınırdan 30 kilometre dışarı çıkarılacak20:34 - Türkiye ve Rusya arasında Suriye ile ilgili 10 maddelik güvenli bölge mutabakatı00:46 - Erdoğan: Terör örgütüyle değil ABD ile anlaştık12:54 - Olası İstanbul depremi sonrası tsunami tehlikesi!00:08 - ABD ve Türkiye'den görüşmelerin ardından 13 maddelik ortak açıklama13:42 - Rusya'dan Suriye'deki Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklama15:52 - Barış Pınarı Harekatı'nda 7. gün12:48 - Temmuz ayı işsizlik rakamları belli oldu12:43 - Erdoğan: Münbiç'ten Irak sınırına kadar olan bölgeyi güvenli hale getireceğiz12:11 - ABD'den Türkiye'ye ekonomik yaptırım!11:29 - Erdoğan: Öfkeyle kalkan zararla oturur23:06 - Kandilli Rasathanesi'nden deprem açıklaması: Depremin zamanını bilmiyoruz ama sona yaklaşıyoruz21:05 - Yarın İstanbul'da okullar tatil mi? (Cuma günü İstanbul'da okullar tatil mi?)14:03 - İstanbul'da şiddetli deprem!12:47 - Husiler'den Suudi Arabistan'a uyarı: Her an yeniden vurabiliriz13:43 - Doğalgaz fiyatlarına bir ay arayla ikinci yüzde 15 zam!09:22 - Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine operasyon (3 HDP'li başkan görevden uzaklaştırıldı)00:14 - İran'dan ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde oluşturmak istediği 'Güvenli Bölge' açıklaması23:59 - Rüyamdaki Dünya23:50 - Yazarlığın Sırları13:59 - Mayıs 2019 işsizlik rakamları belli oldu12:55 - İşgalci Siyonist İsrail polisinden Mescid-i Aksa içinde Bayram namazı sonrası Filistinlilere sert saldırı13:35 - HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz hayatını kaybetti14:55 - Denizli'de 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi!10:47 - Temmuz ayı enflasyon rakamları belli oldu00:28 - BOTAŞ'tan doğalgaza yüzde 15 zam!00:24 - ABD, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'i yaptırım listesine aldı00:38 - İran ile İngiltere arasındaki tanker krizinde yeni gelişme!13:27 - Sosyal medyada linç edilen Mustafa İslâmoğlu ne dedi, ne demedi?13:17 - KPSS 2019/1 yerleştirme sonuçları belli oldu13:14 - Eski Orgeneral Yaşar Büyükanıt yoğun bakımda!23:01 - Halkbank'ın eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla tahliye edildi12:11 - Pentagon: Türkiye F-35 programından çıkarılması sonucu 9 milyar dolar kayba uğrayacak12:03 - Rusya/Borisov: Türkiye’ye savaş uçağı da satabiliriz00:26 - Dışişleri Bakanlığı'ndan Beyaz Saray ve Pentagon'un F-35 açıklamasına tepki00:21 - Pentagon'dan ''Türkiye F-35 programında askıya alındı'' açıklaması00:18 - Beyaz Saray'dan S-400 ve F-35 açıklaması09:30 - 2019-YKS sonuçları açıklandı01:22 - Trump'tan S-400 ve F-35 açıklaması10:13 - Nisan ayı işsizlik rakamları belli oldu14:03 - Gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi hayatını kaybetti13:05 - S-400 teslimatında ikinci günde dördüncü uçak geldi23:24 - ABD Savunma Bakanı Vekili Esper'den S-400 açıklaması12:59 - AK Parti'nin kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat hayatını kaybetti (Dengir Mir Mehmet Fırat kimdir?)12:16 - S-400 hava savunma sistemi teslimatı başladı11:14 - Sahte binbaşı üniformasıyla yüzlerce kişiyi dolandırdı02:51 - Yunanistan'da erken genel seçimde Kiriakos Miçotakis tek başına iktidar10:44 - Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya görevden alındı22:52 - Ali Babacan'a FETÖ soruşturması ile ilgili savcılıktan karar14:38 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ''yeni parti'' sorusuna verdiği yanıt14:27 - Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bir araçta patlama meydana geldi: 3 ölü13:16 - ''İmamoğlu’na davrandığınız gibi Gül, Davudoğlu ve Babacan'a davranıyorsunuz''10:37 - Haziran ayı enflasyon rakamları belli oldu13:09 - Davutoğlu: Beka kaygısından bahsedip İmralı'ya başvurmak milletin vicdanından kopuştur12:51 - Erdoğan ve Trump G-20 kapsamında Japonya'da 40 dakika görüştü12:36 - Erdoğan: S-400 için yaptırım olmayacağını Trump'tan duymuş olduk12:01 - Elektrik fiyatına yüzde 14.98 zam!10:01 - G-20 zirvesi Japonya’nın Osaka kentinde başladı12:46 - Volkswagen Grubu fabrika yatırımı için Türkiye'yi seçti00:41 - Gezi Parkı davasında karar! Osman Kavala'ya tahliye kararı çıkmadı00:20 - Ertelenen zamlar İstanbul seçimi sonrası başladı00:10 - Yeni askerlik yasası TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi (Askerlik süresi kaç aya düştü?)12:52 - ABD konsolosluk çalışanı Nazmi Mete Cantürk serbest bırakıldı11:37 - İŞKUR'dan 100 bin öğrenciye ilk kez sigorta10:52 - 23 Haziran İstanbul seçimlerin galibi Ekrem İmamoğlu00:35 - Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul seçim sonuçları ile ilgili açıklama00:17 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu'na tebrik00:03 - Binali Yıldırım'dan rakibi Ekrem İmamoğlu'na tebrik13:00 - Trump'ın İran'a saldırı tehdidine karşı Tahran'dan jet yanıt!01:18 - Trump'tan ''İran'a saldıracak mısınız?" sorusuna cevap23:19 - İran ABD'ye ait insansız hava aracını düşürdü!15:51 - Genelkurmay çatı davasında kim ne kadar ceza aldı?15:42 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ndan faiz ve S-400 konusunda önemli açıklamalar13:11 - ABD'li NATO komutanından S-400 açıklaması12:32 - Sanayi üretimi ve perakende satışlar Nisan'da sert düştü!23:53 - Muhammed Mursi mahkeme salonunda hayatını kaybetti!01:49 - Yunanistan Başbakanı Çipras Türkiye'yi hedef aldı01:18 - Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu canlı yayında seçim vaatlerini anlattılar
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Yazarın Diğer Makaleleri

Son Haberler Bölümler