Güncelleme: 00:08 TSİ 04 Aralık 2018 Salı
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Kremlin'den Putin ile Prens Selman'ın ''çak'' selamlaşmasına açıklama

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Suudi Arabistan Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın , G20 zirvesi sırasında yaptıkları "çak" selamlaşmasını savundu ve "yakın kişisel ilişiklerin etkili ikili işbirliklerinin temeli" olduğunu belirtti.
Kremlin'den Putin ile Prens Selman'ın ''çak'' selamlaşmasına açıklama
Yeryüzü Haber ve Ajanslar
Güncelleme: 00:08 TSİ 04 Aralık 2018 Salı

Son dakika flaş haber!

Kremlin, Arjantin'deki G20 Liderler Zirvesi'nde 'çak' selamlaşması yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Suudi Arabistan Prensi Muhammed bin Selman'ın fotoğrafına açıklama getirdi. Yapılan açıklamada, bu selamlaşmanın 'yakın kişisel ilişiklerin etkili ikili işbirliklerinin temeli'nin bir yansıması olduğu ifade edildi.

Prens Selman ve Rusya lideri Putin'in G20'de samimi sohbetleri dikkat çekmişti.

Başkan Putin, bu selamlaşma sebebiyle eleştirilmişti.

Çünkü Veliaht Prens Selman, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cinayetinden sorumlu tutuluyor.

Bu konuda bir soruya cevap veren hükümet sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya'nın OPEC üyesi olan ve olmayan tüm petrol üreticileriyle ilişkilerini sürdürmek istediğini ve iki liderin Arjantin'de yaptıkları görüşmede bu konuyu ele aldıklarını söyledi.

Prens Selman ve Rusya lideri Putin 'çak selamı' yaptı.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin tartışıldığı bir ortamda Putin ve Veliaht Prens Selman arasındaki samimi tokalaşma dikkat çekmişti.

ABD Başkanı Donald Trump, Arjantin'deki G20 Liderler Zirvesi'nde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile kısaca selamlaşmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Prens'e selam bile vermedi.

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler