Güncelleme: 22:06 TSİ 05 Nisan 2020 Pazar
Haberler

"maden" Haberleri

Toplam 37 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Elazığ'da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi Elazığ'da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi 26 Ocak 2020 Pazar

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Elazığ Sivrice'de 6,8 büyüklüğündeki depremde, Sürsürü Mahallesi'nde enkaz altında kalan son kişinin de cansız bedenine ulaşılmasıyla yaşamını yitirenlerin sayısı 41'e yükseldi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


8 Ocak Salı günü hangi illerde okullar tatil? 8 Ocak Salı günü hangi illerde okullar tatil? 08 Ocak 2019 Salı

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Yurt genelinde yoğun kar yağışı devam ediyor. Yoğun kar yağışı olan illerde okullar bir gün ara verildi. 8 Ocak Salı günü Bitlis, Bingöl, Adıyaman, Konya, Karaman, Afyonkarahisar, Batman, Isparta, Tunceli, Muş, Erzincan, Elazığ, Denizli, Çorum, Balıkesir, Bursa, Ağrı, Kocaeli, Erzincan, Kırşehir, Kırıkkale, Antalya, Zonguldak, Burdur, Sakarya, Düzce ve Çanakkale'nin bazı ilçelerinde okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Siirt'teki maden faciasında son işçinin cesedine ulaşıldı Siirt'teki maden faciasında son işçinin cesedine ulaşıldı 12 Aralık 2016 Pazartesi

Siirt’te toprak altındaki son maden işçisinin cesedine ulaşıldı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Eroğlu'dan 'Cerattepe' açıklaması Bakan Eroğlu'dan 'Cerattepe' açıklaması 27 Şubat 2016 Cumartesi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cerattepe’yle ilgili açıklama yaptı. Çevrenin korunması için tedbirler alındığını ifade eden Eroğlu, "Çevre ile uyumlu örnek bir proje olacak" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 1 ölü Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 1 ölü 13 Aralık 2014 Cumartesi

Zonguldak'ta, özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte bir işçi hayatını kaybetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kaskını takmayan işçi işten çıkarılacak Kaskını takmayan işçi işten çıkarılacak 10 Aralık 2014 Çarşamba

İş Güvenliği Yasası Meclisin onayına sunuldu. Yasa'nın geçmesi durumunda tedbir amaçlı bir takım yaptırımlar uygulamaya geçirilecek. Yasa'da ayrıca Ermenek kazazedelerinin ailelerine de maaş bağlanması ile ilgili hükümler yer alıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


ILO sözleşmesi Meclis'te onaylandı ILO sözleşmesi Meclis'te onaylandı 07 Aralık 2014 Pazar

Türkiye'deki madenleri uluslararası standarta kavuşturacak ILO sözleşmesi Meclis'te onaylandı. 19 yıl sonra onaylanan Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) sözleşmesi, hem işverene hem de idareye yeni sorumluluklar getiriyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Meclis Genel Kurulu'ndan ILO sözleşmesine onay Meclis Genel Kurulu'ndan ILO sözleşmesine onay 05 Aralık 2014 Cuma

Uluslararası Çalışma Örgütü'nün maden işyerlerinde güvenlik ve sağlık sözleşmesi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı maden kazasına el koydu Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı maden kazasına el koydu 01 Kasım 2014 Cumartesi

Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı, maden ocağı kazasında sağ kurtulan işçilerin ifadelerinin alınmasına başlanıldığı ve bir önceki vardiyada görevli işçilerin de ifadelerinin alınmasına yönelik kolluğa talimat verildiğini açıkladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Soma faciasında sendikaya ilk tazminat davası Soma faciasında sendikaya ilk tazminat davası 22 Haziran 2014 Pazar

Manisa'da 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasında ölen işçilerden Sezai Kilinç'in avukatı, Maden-İş Sendikası'na yönelik ilk tazminat davasını açtı. Sendikanın hesaplarına el konulması talep edildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


CHP'li Özel: Dayıbaşılar madencileri mesajla işe çağırıyor CHP'li Özel: Dayıbaşılar madencileri mesajla işe çağırıyor 25 Mayıs 2014 Pazar

CHP Manisa milletvekili Özgür Özel verilen sözlere rağmen, Soma maden faciasının meydana geldiği maden ocağının da bağlı bulunduğu holding bünyesindeki diğer 2 maden ocağına madencilerin mesaj yoluyla işe çağrıldığını söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Hükümetten 7 maddelik eylem planı Hükümetten 7 maddelik eylem planı 19 Mayıs 2014 Pazartesi

Soma'da yaşanan tarihin en acı maden faciasının ardından, Türk madenciliği baştan aşağıya yenileniyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Yıldız: Çalışmalar sona erdi, içeride kalan işçi yok Bakan Yıldız: Çalışmalar sona erdi, içeride kalan işçi yok 17 Mayıs 2014 Cumartesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasında 301 işçinin hayatını kaybettiğini söyledi. Madendeki son 2 işçinin de çıkarıldığını belirten Bakan Yıldız, "Çalışmalar sona erdi, içeride kalan işçi yok" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Taner Yıldız farklı bir bilgi paylaştı (Video) Taner Yıldız farklı bir bilgi paylaştı (Video) 17 Mayıs 2014 Cumartesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız madende farklı bir noktada yeni bir yangın başladığını söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Yıldız: Farklı bir noktada yeni bir yangın başladı Bakan Yıldız: Farklı bir noktada yeni bir yangın başladı 17 Mayıs 2014 Cumartesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Soma'daki maden faciasında bugün itibarıyla 299 işçinin cesedine ulaşıldığını belirtti. Bakan Yıldız, madende farklı bir noktada yeni bir yangın başladığını da söyledi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Yıldız: 6 cenaze için müracaat olmadı Bakan Yıldız: 6 cenaze için müracaat olmadı 15 Mayıs 2014 Perşembe

Bakan Taner Yıldız, 6 işçinin cenazesi için kendilerine bir başvuru olmadığını söyledi ve madenci yakınlarına müracaat çağrısı yaptı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Yıldız: İhmal varsa gözünün yaşına bakmayız Bakan Yıldız: İhmal varsa gözünün yaşına bakmayız 15 Mayıs 2014 Perşembe

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasına ilişkin yeni açıklama yaptı. Maden ocağındaki karbonmonoksit seviyesinin düştüğünü ve yangının küçüldüğünü belirten Bakan Yıldız, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü söyledi. Yıldız, "İhmali olan varsa gözünün yaşına bakmayız" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Faciadan kurtulan işçiden çok konuşulacak iddia (Video) Faciadan kurtulan işçiden çok konuşulacak iddia (Video) 15 Mayıs 2014 Perşembe

Faciadan 3 dakikayla kurtulan İbrahim Işık patlamanın madende ‘topçu' olarak tabir edilen bir çalışanın, emniyet amirinden izinsiz gaz ölçümü yapılmadan dinamit patlatması sonucu kaynaklandığını savundu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Yıldız'dan son son bilanço: 282 ölü Bakan Yıldız'dan son son bilanço: 282 ölü 15 Mayıs 2014 Perşembe

Enerji Bakanı Taner Yıldız, bu sabah 8 işçinin daha cesedine ulaşıldığını ve toplam ölü sayısının 282'ye yükseldiğini açıkladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Faruk Çelik: 15 değil 19 yaşında Bakan Faruk Çelik: 15 değil 19 yaşında 14 Mayıs 2014 Çarşamba

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yangın faciasının yaşandığı Soma'daki madende 15 yaşındaki çocuğun çalıştırıldığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler