Güncelleme: 08:07 TSİ 25 Ağustos 2019 Pazar
Haberler

"mikroskop" Haberleri

Toplam 6 sonuçtan 1 ila 6 arası haber.
İnsan vücudunda bulunan yeni bir organ keşfedildi iddiası (Interstitiyum nedir?) İnsan vücudunda bulunan yeni bir organ keşfedildi iddiası (Interstitiyum… 29 Mart 2018 Perşembe

ABD'li araştırmacılar, insan vücudunda daha önce keşfedilmemiş bir organ bulduklarını iddia etti. ‘İnterstitiyum’ olarak adlandırılan organ, vücutta adeta bir "darbe emici" olarak görev yaparak dokuları koruyor. Uzmanlar, 10 litre sıvıdan oluşan intestitiyum"un vücuttaki en büyük organ olduğunu belirtiyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kulak çöpü kullanmak zararlı mı? Kulak çöpü kullanmak zararlı mı? 06 Eylül 2017 Çarşamba

Uzmanlar, her gün milyonlarca kişinin kullandığı kulak çöpünün, yanlış kullanımı nedeni ile sağırlığa, hatta yüz felcine bile neden olabileceğini bildirdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kendisi nişan alan tüfek (GALERİ) Kendisi nişan alan tüfek (GALERİ) 10 Ocak 2013 Perşembe

ABD'de son olarak Newtown kentinde bir okulda 26 kişinin katledilmesi sonrasında Obama yönetimi, silah sahibi olmayı zorlaştırmak için çare ararken, Las Vages kentinde düzenlenen Tüketici Elektronikleri Fuarı'nda (CES 2013) sergilenen bir tüfek büyük ilgi görüyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


AIDS testi yapabilen akıllı telefon AIDS testi yapabilen akıllı telefon 01 Eylül 2012 Cumartesi

Güney Afrikalı ve Güney Koreli araştırmacılar, AIDS testi yapabilen akıllı telefon üzerinde çalışıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Dünyanın en eski kan örneği Otzi'nde Dünyanın en eski kan örneği Otzi'nde 02 Mayıs 2012 Çarşamba

1991 yılında İtalyan Alpleri'nde bulunan 5300 yıllık mağara adamı Otzi'nin üzerinde çalışan bilimadamları, cesedin yaralarında alyuvar hücreleri bulmayı başardı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Cep'le göz muayenesi Cep'le göz muayenesi 21 Eylül 2010 Salı

Sağlık hizmetlerinin hızlanması, özellikle de erişim güçlüğü yaşanan yerlere ulaştırılmasında cep telefonlarından yararlanılabilir. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler