Güncelleme: 13:45 TSİ 19 Ocak 2020 Pazar
Haberler

"Milli Mücadele" Haberleri

Toplam 14 sonuçtan 1 ila 14 arası haber.
26 Ocak 2019 Tarihte bugün Türkiye'de ve dünyada neler oldu? 26 Ocak 2019 Tarihte bugün Türkiye'de ve dünyada neler oldu? 26 Ocak 2019 Cumartesi

26 Ocak’ta dünyada ve Türkiye’de neler yaşandı, neler oldu, hangi önemli olaylar meydana geldi? Tarihte bugün hangi gelişmeler oldu? Dünya tarihine yer etmiş önemli olayları, 25 Ocak’ta doğan ve hayatını kaybeden ünlü isimler kimler? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Muhafazakar yazarların derin endişesi: ''Aman provakasyona gelmeyelim!'' Muhafazakar yazarların derin endişesi: ''Aman provakasyona gelmeyelim!'' 14 Kasım 2018 Çarşamba

Türkiye muhafazakarlarının ağzından en fazla duyduğumuz kelimelerden biri olan “provakasyon” kelimesini Kemalizmin varlığını hissettirdiği son günlerde yine sık işitir olduk. Kaynak: “Aman Provakasyona Gelmeyelim!” HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İş Bankası'ndan ''hisse'' açıklaması İş Bankası'ndan ''hisse'' açıklaması 17 Eylül 2018 Pazartesi

SON DAKİKA FLAŞ HABER: İş Bankası, ortaklık yapısıyla ilgili kamuoyuna bir açıklama yaptı. Bankadan yapılan açıklamada, "İş Bankası siyaset malzemesi yapılamayacak önemde bir kuruluş olup, özellikle ülkemizin yoğun ve hassas gündemi içinde tüm değerlendirmelerin bu önem çerçevesinde yapılması milli menfaat meselesidir" ifadelerine yer verildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Siyasi tarih hurafesi: ''Kut-ül Amare Zaferi'' Siyasi tarih hurafesi: ''Kut-ül Amare Zaferi'' 10 Şubat 2018 Cumartesi

Yıldıray Oğur, Karar’daki yazısında “Kut’ul Ammare” ile ilgili olarak dolaşımdaki “Kut Bayramı 1952’ye kadar kutlanıyordu. Sonra NATO’ya girdiğimizde İngilizlerin ricası üzerine uygulamadan kaldırıldı” tezini tartışmaya açıyor. “Kut’ul Ammare” gerçek bir zafer mi yoksa tarihi bir hurafe mi? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Yeni eğitim müfredatında FETÖ, PKK, DAEŞ kavramları yer alacak Yeni eğitim müfredatında FETÖ, PKK, DAEŞ kavramları yer alacak 18 Temmuz 2017 Salı

Bakan Yılmaz, güncellenen öğretim programlarının tanıtımına ilişkin basın toplantısında konuştu. Yılmaz, yeni müfredatta FETÖ, PKK, DAEŞ kavramlarının yer alacağını açıkladı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


2016 YAŞ toplantısında alınan kararlar açıklandı 2016 YAŞ toplantısında alınan kararlar açıklandı 29 Temmuz 2016 Cuma

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. 5 saat süren toplantıda alınan kararlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayının ardından açıklandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


TBMM'de müthiş görsel şov (Video) TBMM'de müthiş görsel şov (Video) 24 Nisan 2014 Perşembe

TBMM'nin açılışının 94. yılı kutlamaları çerçevesinde resepsiyonun ardından Meclis bahçesinde ışık ve ses gösterisi yapıldı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


623 yıllık Osmanlı Devleti sona erdi 623 yıllık Osmanlı Devleti sona erdi 01 Kasım 2012 Perşembe

Tarihte bugün yaşanan olaylar arasında; Saltanatın kaldırılması, İlk resmi gazetenin yayınlanması, Latin alfabesinin kabulü, Cezayir bağımsızlık savaşı başladı, Çeçenistan bağımsızlık ilan etmesi gibi çok önemli olaylar var… HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakan Günay'a İzmir'de protesto Bakan Günay'a İzmir'de protesto 09 Eylül 2012 Pazar

Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü törenlerinde bir grup tarafından protesto edildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Mustafa Kemal’i de darbeci yapacaklar' 'Mustafa Kemal’i de darbeci yapacaklar' 03 Şubat 2012 Cuma

"Gençliğe Hitabe"nin kaldırılması yönündeki tartışmalara tepki gösteren MHP lideri Devlet Bahçeli, “Böyle giderse milli mücadele sorguya çekilebilir, Mustafa Kemal de darbeci yaftası yiyebilir” dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'Mücadelemiz 'Doğucu İslâmcılarla!' 'Mücadelemiz 'Doğucu İslâmcılarla!' 28 Ocak 2012 Cumartesi

İnternete düşen ses kayıtlarına bir yenisi daha eklendi. Daha önce İnternet Andıcı davasının firari sanığı Tümg. Mustafa Bakıcı’yı gizleyerek savcılardan kaçırdığına dair ses kayıtları ile gündeme gelen İstanbul Garnizon Komutanı Tuğg. Muhittin Yenikeçeci’yle ilgili ses kaydı internete düştü. Kayıtta Tuğg. Yenikeçeci olduğu iddia edilen kişi, AK Parti aleyhinde yürüttükleri çalışmalara ilişkin şok itiraflarda bulunuyor ve Türkiye’deki mücadele doğucu, İslamcı olanlarla biz ulusalcılar arasında. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Millî Mücadele'ye desteği İngiliz belgelerinde Millî Mücadele'ye desteği İngiliz belgelerinde 21 Nisan 2011 Perşembe

Yakın tarihe ışık tutacak bilgilerin yer aldığı ve 90 yıldır İngiltere Devlet Arşivi'nde bulunan Türkiye Raporu orijinal haliyle yayımlandı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ergenekon sanıklarını aday gösterenler bedelini sandıkta öder Ergenekon sanıklarını aday gösterenler bedelini sandıkta öder 13 Mart 2011 Pazar

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ergenekon sanığı bazı tutukluların muhalefet partilerinden milletvekili adayı yapılması girişimlerine tepki gösterdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İskilipli Atıf Hoca Şapka İçin İdam Edilmedi mi? İskilipli Atıf Hoca Şapka İçin İdam Edilmedi mi? 21 Şubat 2011 Pazartesi

Atıf Hoca'nın aslında şapkadan dolayı değil, İstiklal Savaşı aleyhine fetva verdiği için asıldığını iddia ediyorlar. Böyle bir fetvanın altında imzası olmadığını hem kendisi, hem de dostu Tahirü'l-Mevlevi bizzat mahkemede açıklamışlardır. Mustafa Armağan’ın yorumu: HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler