Güncelleme: 03:07 TSİ 26 Temmuz 2014 Cumartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Nasrallah: Arap liderler İsrail'e 'devam et' diyor

Hizbullah lideri Nasrallah, Arap liderleri ve medyasını hedef aldığı konuşmasında, her zaman Filistin halkının yanında yer alacaklarını söyledi.
Nasrallah: Arap liderler İsrail'e 'devam et' diyor
Güncelleme: 03:07 TSİ 26 Temmuz 2014 Cumartesi

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Lübnan'ın başkenti Beyrut'un güneyindeki Dahiye'de, ''Dünya Kudüs Günü'' etkinlikleri kapsamında konuştu.

Nasrallah, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına ilişkin, ''Filistinlilerin zaferi bizim zaferimiz, hezimetleri bizim hezimetimizdir'' dedi.

"Eminim bazı Arap liderler, Netanyahu'yu arayıp 'saldırılara devam et' diyorlar" diyen Nasrallah şunları söyledi:

"Böylece direnişin başarısını engellemeye çalışıyorlar. Üzücüdür ki bazı Arap medyası Filistinli çocukları öldüren İsrail askerlerine karşı duygusal yaklaşım gösteren haberler üretiyor. Ordusuna güvenemeyen İsrail, Filistin direnişini kırmak için saldırılarını çocuk ve kadınları öldürmekle başlattı."

"MESCİD-i AKSA'YI NEDEN YIKMASIN"
"Irak'ta kilise ve camilerin yıkılmasının Kudüs'teki Mescid-i Aksa'nın yıkılışına zemin hazırlamasından korkuyorum" diyen Nasrallah, "Irak Şam İslam Devleti örgütü (IŞİD), Irak'ta cami, klise ve peygamber türbelerini hadef alıyorsa İsrail neden Mescid-i Aksa'yı yıkmasın" değerlendirmesinde bulundu.

Nasrallah, İsrail'in İslam ülkeleri arasında kargaşa ve husumet meydana getirerek, Filistin davasının unutulmasına ve halkının siyasi, askeri ve psikolojik olarak yalnızlaştırılmasına çalıştığını öne sürdü.

"HEDEF SADECE HAMAS DEĞİL"
Hasan Nasrallah, Hizbullah'ın her zaman Filistin halkı ve tüm Filistinli direnişçilerin yanında yer alacağını belirterek, "Filistinlilerin zaferi bizim zaferimiz, hezimetleri bizim hezimetimizdir... Gazze'de hedef sadece Hamas değil, bütün Filistinli direniş gruplarıdır. Batı ve Arap dünyasına kalsa, İsrail'e 'fırsatını bulmuşken işlerini bitirin' diyecekler" diye konuştu.

HAMAS'TAN AÇIKLAMA
Öte yandan Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze'nin Beyt Hanun kentinde pusuya düşürülen 10 İsrail askerinin öldürüldüğünü, Gazze semalarında İsrail ordusuna ait 'F15' tipi savaş uçağının da roketle vurulduğunu açıkladı.
 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler