Güncelleme: 23:59 TSİ 03 Aralık 2018 Pazartesi
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Nijerya Devlet Başkanı Buhari: Gerçek benim, ölmedim, klonlanmadım

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Nijerya Devlet Başkanı Buhari, sosyal medyada dönen 'öldüğü ve yerine kendisine benzeyen başka birinin geçtiği' söylentilerini yalanladı. Polonya'daki iklim zirvesine katılan Buhari, "Sizi temin ederim ki gerçek benim, ölmedim, klonlanmadım" dedi.
Nijerya Devlet Başkanı Buhari: Gerçek benim, ölmedim, klonlanmadım
Güncelleme: 23:59 TSİ 03 Aralık 2018 Pazartesi

Son dakika flaş haber!

Nijerya Devlet Başkanı Muhammadu Buhari, özellikle sosyal medyada dönen 'öldüğü ve yerine kendisine benzeyen başka birinin geçtiği' söylentilerini yalanladı.

Ülkede, geçen yıl İngiltere'de 5 ay tedavi gören Buhari'nin aslında öldüğü ve yerine başka birinin geçtiği söylentileri yayıldı.

Buhari'nin hastalığı açıklanmamış, ülkeye döndükten sonra Şubat ayında gerçekleşecek seçimlere hazırlandığı belirtilmişti.

Özellikle sosyal medyada Buhari'nin yerine kendisine benzeyen ve Sudanlı olan Jubril isimli birinin geçtiği iddia edildi.

Bu teoriyi desteklemek için herhangi bir kanıt sunulmazken, iddianın dillendirildiği videolar Facebook ve Youtube'da binlerce kez izlendi.

'KLONLANMADIM, ÖLMEDİM'

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 24. Taraflar Konferansı (COP24) için Polonya'ya giden Buhari konu hakkında gelen soru üzerine iddiaları yalanladı.

Buhari, "Sizi temin ederim; bu gerçek benim. Yakında 76. doğum günü kutlayacağım ve daha güçlü olacağım. Hastalığım sırasında birçok insan ölmemi istedi" dedi.

Söylentiyi yayanları cahil ve inançsız olarak niteleyen Buhari, "Gündeme gelen bir başka konu da benim klonlanmış olmamdı. Bu cahilce söylenti de beni şaşırtmadı" şeklinde konuştu.

Ayrıca Başkanlık Sözcüsü Garba Shehu da Facebook'tan Buhari'nin hayatta olduğunu belirtti ve konferansta yaptığı açıklamayı paylaştı.

(Yeni Şafak)

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler