Güncelleme: 03:45 TSİ 20 Ocak 2020 Pazartesi
Haberler

"öğretim" Haberleri

Toplam 130 sonuçtan 1 ila 20 arası haber.
Okulların tatil takvimi değişti Okulların tatil takvimi değişti 15 Mayıs 2019 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER!... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda nisan ve kasım aylarında birer hafta ara tatil uygulanacağını açıkladı. Bu tatiller, öğretmenler için ise seminer dönemleri olacak. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


18 milyon öğrenci için karne günü 18 milyon öğrenci için karne günü 18 Ocak 2019 Cuma

SON DAKİKA FLAŞ HABER... 2018-2019 eğitim öğretim döneminin en heyecanlı günü! Bugün ilk ve orta dereceli okullardaki 18 milyon öğrenci karne aldı. 15 gün sürecek sömestr tatili 4 Şubat'ta sona erecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


16 Ocak Çarşamba günü hangi il ve ilçede okullar tatil? 16 Ocak Çarşamba günü hangi il ve ilçede okullar tatil? 16 Ocak 2019 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Yurt genelinde yoğun kar yağışı, soğuk hava ve don etkisi tekrar hisettirye başladı! Eğitim ve öğretimin ilk yarıyılının son haftasında da bazı il ve ilçelerde okullara kar tatili ile bir gün ara veriliyor. Yoğun kar yağışının etkili olduğu Eskişehir, Kahramanmaraş, Muş, Adıyaman, Bilecik, Adana, Sivas, Kütahya, Sakarya, Uşak, Düzce, Bolu, Karabük, Manisa, Bursa, İzmir, Afyonkarahisar, Kastamonu, Tunceli, Nevşehir, Gümüşhane, Balıkesir, Ordu, Kayseri, Muğla, Çankırı ve Denizli'nin bazı ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Kocaeli Üniversitesi'nde (KOÜ) eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


11 Ocak Perşembe günü kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilen iller 11 Ocak Perşembe günü kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilen… 11 Ocak 2019 Cuma

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Bingöl'ün Karlıova ilçesindeki okullarda yoğun kar nedeniyle yarın eğitim öğretime ara verildi. Samsun'un Tekkeköy ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitim yoluyla gelen öğrenciler için eğitime yarın ara verildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


9 Ocak Çarşamba günü hangi illerde kar nedeniyle okullar tatil? 9 Ocak Çarşamba günü hangi illerde kar nedeniyle okullar tatil? 09 Ocak 2019 Çarşamba

Yurt genelinde yoğun kar yağışı ve soğuk havanın etkisi devam ediyor. Yoğun kar yağışı olan il ve ilçelerde okullar eğitime yarın ara verildi. Yoğun Kar yağışı nedeniyle birçok şehirde okullar tatil edildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle birçok şehirde 9 Ocak Çarşamba günü okullar tatil edildi. Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Ardahan, Samsun, Denizli, Bingöl, Elazığ, Karaman, Adana, Van, Hakkari Düzce, Ağrı, Ordu, Kırşehir, Samsun, Antalya, Bayburt, Malatya, Adıyaman, Kars, Tunceli, Isparta, Giresun, Çorum, Tokat, Bitlis, Kahramanmaraş, Nevşehir, Amasya, Kayseri, Erzurum ve Yozgat'ın bazı ilçelerinde okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


12 ilde pazartesi okullara kar tatili (31 Aralık Hangi illerde okullar tatil edildi?) 12 ilde pazartesi okullara kar tatili (31 Aralık Hangi illerde okullar tatil… 30 Aralık 2018 Pazar

Yoğun kar yağışının etkili olduğu 12 ilde eğitime 31 Aralık pazartesi bir gün ara verildi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan: Kredi burs miktarını yükseltme kararı aldık Erdoğan: Kredi burs miktarını yükseltme kararı aldık 03 Ekim 2018 Çarşamba

SON DAKİKA FLAŞ HABER: Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Önümüzdeki eğitim-öğretim yılı için kredi burs miktarını lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada 1500 liraya yükseltme kararı aldık" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İstanbul'da okul saatlerine yeni düzenleme İstanbul'da okul saatlerine yeni düzenleme 15 Eylül 2017 Cuma

İstanbul Valiliği, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında ikili eğitim yapan anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda eğitim öğretimin en erken sabah 08.00'de başlaması kararının alındığını bildirdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İstanbul'da 19 Ocak Salı günü okullar tatil mi? Vali açıkladı... İstanbul'da 19 Ocak Salı günü okullar tatil mi? Vali açıkladı... 19 Ocak 2016 Salı

İstanbul Valiliği'nden kar tatili açıklaması yapıldı. 19 Ocak Salı günü İstanbul'da okullar tatil olacak mı? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Öğretmen ataması için başvuru tarihi belli oldu Öğretmen ataması için başvuru tarihi belli oldu 25 Ağustos 2015 Salı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarına ilişkin, "Eğitim öğretim takviminin başladığı 28 Eylül tarihinde öğretmenlerimizin mail müddetleri, yani 15 günlük süreleri tamamlanmış olarak göreve başlayabilecekleri şekilde atamalar eylül ayının ilk 15 günü içerisinde mutlaka yapılacak" dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


AYM'nin dersanelere ilişkin gerekçeli kararı açıklandı AYM'nin dersanelere ilişkin gerekçeli kararı açıklandı 24 Temmuz 2015 Cuma

Anayasa Mahkemesi, dershanelerin kapatılması düzenlemesinin kısmi iptali yönündeki kararının gerekçesini yayımladı. Yüksek mahkeme iptale gerekçe olarak, eğitim ve öğrenim hakkının engellenmesi, özel teşşebbüs özgürlüğünün korumasız bırakılması ve ölçülülük ilkesine aykırılığı gösterdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Erdoğan: Amerika'yı Müslümanların keşfettiği iddiası bana ait değil Erdoğan: Amerika'yı Müslümanların keşfettiği iddiası bana ait değil 18 Kasım 2014 Salı

Amerika'yı Müslümanların keşfettiği iddiasının kendisine ait olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, eleştirilere yanıt verdi: ''Bunlar bir Müslümanın bunu yapabileceğine hiçbir zaman inanmadılar.'' HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Diyarbakır'da Kürtçe okul valilik kararıyla mühürlendi Diyarbakır'da Kürtçe okul valilik kararıyla mühürlendi 15 Eylül 2014 Pazartesi

Diyarbakır'da Kürtçe eğitim vereceğini bildirerek bu sabah açılan okul valilik kararıyla mühürlendi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


YÖK'ten Kürtçe Öğretmenliği'ne onay YÖK'ten Kürtçe Öğretmenliği'ne onay 07 Ekim 2012 Pazar

YÖK, Artuklu Üniversitesi'nin Kürtçe Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı'ndan çekilme talebini reddetti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Mezunlarına Kore’de iş imkanı sunan üniversite Mezunlarına Kore’de iş imkanı sunan üniversite 30 Temmuz 2012 Pazartesi

Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Artan dünyanın bir çok üniversitesiyle partner olduklarını belirterek “Hem Türkiye’deki birimlerine, hem Kore’deki şirketlere hemen öğrenci istiyor. Mezunları işe alıyor” dedi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


'İspat edeyim, Kılıçdaroğlu bıraksın!' 'İspat edeyim, Kılıçdaroğlu bıraksın!' 27 Mayıs 2011 Cuma

Melih Gökçek canlı yayında o belgeyi gösterdi ve Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İmralı faktörü devreye girmezse... İmralı faktörü devreye girmezse... 01 Nisan 2011 Cuma

Güneydoğu'da ucu açık bir takvim var, BDP sivil itaatsizlik eylemlerinin bitirilmesi için pası AK Parti'ye attı. İmralı faktörü devreye girmezse olayların dozu 12 Haziran'dan sonra düşecek. NTV Diyarbakır Temsilcisi Nizamettin Kaplan, yaşananları ve yaşanacakları yazdı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Ergenekon'da 'İlahiyatçı' dalgası Ergenekon'da 'İlahiyatçı' dalgası 30 Mart 2011 Çarşamba

Zirve yayınevi soruşturması kapsamında 6 ilde arama. Zekeriya Beyaz, Abdurrahman Küçük, Şahin Filiz.. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


16 Mart 2011 dünyadan basın özetleri 16 Mart 2011 dünyadan basın özetleri 16 Mart 2011 Çarşamba

İngiltere ve Rusya basınında günün öne çıkan haber ve yorumlardan bir bölüm... HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


10 Mart 2011 dünyadan basın özetleri 10 Mart 2011 dünyadan basın özetleri 10 Mart 2011 Perşembe

İngiltere basınında günün öne çıkan haber ve yorumlardan bir bölüm... HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler