Güncelleme: 08:05 TSİ 25 Ağustos 2019 Pazar
Haberler

"organ" Haberleri

Toplam 19 sonuçtan 1 ila 19 arası haber.
İnsan vücudunda bulunan yeni bir organ keşfedildi iddiası (Interstitiyum nedir?) İnsan vücudunda bulunan yeni bir organ keşfedildi iddiası (Interstitiyum… 29 Mart 2018 Perşembe

ABD'li araştırmacılar, insan vücudunda daha önce keşfedilmemiş bir organ bulduklarını iddia etti. ‘İnterstitiyum’ olarak adlandırılan organ, vücutta adeta bir "darbe emici" olarak görev yaparak dokuları koruyor. Uzmanlar, 10 litre sıvıdan oluşan intestitiyum"un vücuttaki en büyük organ olduğunu belirtiyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam organ nakli bekliyor! Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam organ nakli bekliyor! 08 Ağustos 2015 Cumartesi

Karaciğer rahatsızlığı nedeniyle yaşam savaşı veren Sinan Şamil Sam'ın sağlık durumu ile ilgili açıklama yapıldı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


''Dirençli tansiyona'' dikkat ''Dirençli tansiyona'' dikkat 04 Şubat 2013 Pazartesi

Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı Kozan, hipertansiyonu ''sessiz katil''e benzetti, ''Kontrol altına alınmadığında organ hasarına yol açar'' uyarısında bulundu. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İstanbul'da Organ Çetesine Darbe İstanbul'da Organ Çetesine Darbe 26 Kasım 2011 Cumartesi

Giysilerinden şüphelenilen 2 kişiyi hastane personeli ihbar etti. Ekiplerin harekete geçmesiyle organ çetesi çökertildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Akraba Seçme Yerleştirme Merkezi ! Akraba Seçme Yerleştirme Merkezi ! 27 Nisan 2011 Çarşamba

YGS'de 'şifre', ALES'te 'hatalı kitapçık' skandallarıyla gündeme gelen ÖSYM, çalışanlarının 'akrabalık ilişkileri' ile dikkat çekiyor. Kurum çalışanlarından 350 kişi, birbiriyle birinci ya da ikinci dereceden 'akraba'. Bunun yanında, ÖSYM'den emekli olan pek çok kişi METEKSAN'da işe başlamış... HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Karanlık Oda’dan irtica haberleri Karanlık Oda’dan irtica haberleri 08 Mart 2011 Salı

Ergenekon soruşturması kapsamında Oda TV’ye düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen belgelerde, Oda Tv’nin gazetecilik faaliyeti yerine darbe zemini hazırlamak için kışkırtıcı yayınlar yaptığı ortaya çıktı HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Bakanlıktan dinleme iddialarına cevap Bakanlıktan dinleme iddialarına cevap 18 Şubat 2011 Cuma

Adalet Bakanlığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun dinleme iddialarına yazılı açıklama ile yanıt verdi. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Yargıda ikinci reform paketi hazır Yargıda ikinci reform paketi hazır 15 Şubat 2011 Salı

Yüksek yargı reformunu hayata geçiren Adalet Bakanlığı, şimdi adliyelerdeki dosya sayısını azaltmaya çalışıyor. Kanun taslağını tamamlayan Bakanlık, yargı organları, barolar ve hukuk fakültelerinden görüş istedi. Öğrenci disiplin işlemlerinden vakıf mallarına, asker kaçağı cezalarından toplu taşımaya kadar pek çok konuyu kapsayan düzenleme, yüz binlerce davanın mahkemelere gitmeden çözülmesini sağlayacak. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İki oğlu arasında seçim yapması istendi İki oğlu arasında seçim yapması istendi 04 Şubat 2011 Cuma

Diyarbakırlı kimya öğretmeni Namık Akar, doktorlara başvurarak nakil bekleyen iki oğluna da böbreklerini vermek istediğini iletti. Ancak doktorlar ikisi olmaz, birini seçeceksin deyince baba ne yapacağını şaşırıp doktorlara yalvardı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


‘Ben dayanırım karaciğeri kardeşime verin’ ‘Ben dayanırım karaciğeri kardeşime verin’ 31 Ocak 2011 Pazartesi

Gaziantep'te doğuştan karaciğer yetmezliği bulunan iki kardeş arasında yaşanan özveri, doktorları hayran bıraktı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


5 bin kişi Kornea nakli bekliyor 5 bin kişi Kornea nakli bekliyor 10 Ocak 2011 Pazartesi

Türkiye'de 5 bin kişi kendilerine ışık olacak kornea naklini bekliyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Devlet, kol naklini ödemeye hazırlanıyor Devlet, kol naklini ödemeye hazırlanıyor 04 Ocak 2011 Salı

Sağlık Bakanlığı, kol naklinden sonra, saç derisi, yüz, rahim, yemek borusu ve mesane gibi organ ve doku nakillerinin de önünü açmaya hazırlanıyor. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Organ naklinde merak edilen 10 soru Organ naklinde merak edilen 10 soru 12 Kasım 2010 Cuma

Birçok kişi haberdar olmayabilir ama 3-9 Kasım Doku, Organ Nakli ve Organ Bağışı Haftası. Peki, son derece önemli olan organ nakli konusunda ne kadar bilgi sahibiyiz acaba? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Organ naklinde merak edilen 10 soru Organ naklinde merak edilen 10 soru 12 Kasım 2010 Cuma

Birçok kişi haberdar olmayabilir ama 3-9 Kasım Doku, Organ Nakli ve Organ Bağışı Haftası. Peki, son derece önemli olan organ nakli konusunda ne kadar bilgi sahibiyiz acaba? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Organ naklinde merak edilen 10 soru Organ naklinde merak edilen 10 soru 12 Kasım 2010 Cuma

Birçok kişi haberdar olmayabilir ama 3-9 Kasım Doku, Organ Nakli ve Organ Bağışı Haftası. Peki, son derece önemli olan organ nakli konusunda ne kadar bilgi sahibiyiz acaba? HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


İki fotoğrafın bize anlatacakları var İki fotoğrafın bize anlatacakları var 24 Ekim 2010 Pazar

İki fotoğraf arasında bir benzerlik yok ki farklarını bulasınız. İki fotoğraf da aynı mekanda ve ihtimal aynı günde çekildi. Fotoğrafın altına, “Babadan kızına veda busesi” yazılmış. Senai Demirci iki fotoğrafı yazdı: HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Böbreğe karşık gecekondu vadediyorlar Böbreğe karşık gecekondu vadediyorlar 06 Ekim 2010 Çarşamba

Suriye'nin Halep kentinde organ ticareti yapanlara karşı düzenlenen operasyonda 11 kişi yakalanırken çetenin kurbanlarına neler vaadettikleri ve nasıl kandırdıkları da gün yüzüne çıktı. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Kayserili kayıp 3 çocuk için büyük iddia! Kayserili kayıp 3 çocuk için büyük iddia! 30 Eylül 2010 Perşembe

Kayseri’de geçen yıl Ramazan Bayramı’nda kaybolan 3 çocukla ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Kayıp çocuklarla ilgili Sivas Cezaevi’ndeki bir mahkumun yazdığı ihbar mektubu üzerine savcılık harekete geçti. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »


Türkiye'de ilk: Organ naklinde son nokta! Türkiye'de ilk: Organ naklinde son nokta! 25 Eylül 2010 Cumartesi

Trafik kazası sonucu geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden 23 yaşındaki Fatih Demirel'in iki kolu, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek ameliyatla, bir hastaya nakledilecek. HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ »Son Haberler Bölümler