Güncelleme: 17:59 TSİ 22 Ocak 2019 Salı
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Rusya'da yolcu uçağını Afganistan'a kaçırma girişimi başarısızlıkla sonuçlandı

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Rusya'da başkent Moskova'ya giden yolcu uçağı silahlı hava korsanı tarafından Afganistan'a kaçırılmak istendi. Kaçırılmak istenen yolcu uçağı Sibirya'da bir havaalanına zorunlu iniş yaptı. Sarhoş olduğu iddia edilen silahlı korsan gözaltına alındı.
Rusya'da yolcu uçağını Afganistan'a kaçırma girişimi başarısızlıkla sonuçlandı
Güncelleme: 17:59 TSİ 22 Ocak 2019 Salı

Son dakika flaş haber!

Rusya’nın Sibirya'daki Surgut şehrinden başkent Moskova’ya giden yolcu uçağı, silahlı bir kişi tarafından Afganistan'a kaçırılmaya çalışıldı.

Uçak Rusya'nın başkenti Moskova'ya 240 kilometre uzaklıkta bulunan Hanti-Mansiysk kentindeki havaalanına acil iniş yaptı.

Rus basınında yer alan bilgilere göre, silahlı bir yolcu yerel saat ile 14.55’te kalkış yapan ve Surgut-Moskova seferini yapan Aeroflot firmasına ait SU1515 sefer sayılı uçağın Afganistan’a gitmesini istedi. 

Moskova’da Şeremetyevo Havaaalanı’na inmesi gereken uçak bu olay üzerine Hantı-Mansiysk’teki havaalanına acil iniş yaptı.

Sarhoş olduğu iddia edilen silahlı hava korsanı saatler sonra gözaltına alındı. Gözaltına alınma görüntüleri de Rus basını tarafından yayınlandı.

Rus basını, yolcu uçağını Afganistan'a kaçırmak isteyen hava korsanının gözaltına alındığını duyurdu. 

Boeing 737 tipi uçakta 69 yolcu ve 7 mürettebat bulunuyordu.

Konuyla ilgili Rus yetkililerden henüz resmi açıklama yapılmazken, Rus havayolu şirketi Aeroflot uçağın Hanti-Mansiysk'ye acil iniş yaptığını doğruladı. 

Haber kaynağı: NTV

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler