Güncelleme: 15:51 TSİ 13 Nisan 2018 Cuma
Haber detayı
Facebook'ta Paylaş

Rusya’dan Trump’a: Ülke ilişkileri bir kişinin ruh haline bağlı olmamalı

SON DAKİKA FLAŞ HABER: ABD Başkanı Donald Trump'ın attığı tweet'lere bir tepki de Rus Başbakan Yardımcısı'ndan geldi. Dvorkoviç, "Okyanus ötesindeki birinin sabah uyandığındaki ruh haline ve ertesi gün kalktığında aklına gelenlere bel bağlayamayız" dedi.
Rusyadan Trumpa: Ülke ilişkileri bir kişinin ruh haline bağlı olmamalı
Güncelleme: 15:51 TSİ 13 Nisan 2018 Cuma

Son dakika flaş haber!

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Krasnoyarsk Ekonomi Forumu’nda ABD Başkanı Donald Trump’ın 2 gündür Suriye ve Rusya'ya ilişkin attığı tweet'lerle ilgili konuştu.

Sputnik Türkiye'nin haberine göre Dvorkoviç, ülkelerin ilişkilerinin bir kişinin sabah kalktığındaki ruh haline bağlı olmaması gerektiğini, Rusya’nın üzerine böyle riskleri almaya hazır olmadığını söyledi.

Dvorkoviç "Her türlü ilişki için güven gereklidir, güven olmadan ilerleme kaydedilemez. Biz de okyanus ötesindeki birinin sabah uyandığındaki ruh haline ve ertesi gün kalktığında aklına gelenlere bel bağlayamayız. Böyle riskler alamayız" dedi.

Dvorkoviç Rusya'ya uygulanan ekonomik yaptırımlara ilişkin, “Bu Avrupa iş dünyasını ilgilendiren de bir mesele. Avrupa yaptırımlara katıldı. Ne oldu? Elinize bir şey geçti mi?… Çok şey kaybettiniz” ifadelerini kullandı.

TRUMP'IN AÇIKLAMALARI

ABD Başkanı Trump geride bıraktığımız günlerde dünyanın gündemine oturan açıklamalarda bulundu. Trump, Suriye'deki kimyasal saldırı iddialarının ardından önce Esad'a hayvan nitelendirmesini yaptı.

ABD Başkanı önceki gün kişisel Twitter adresinden paylaştığı mesajında, "Hazır ol Rusya, füzelerimiz geliyor " ifadelerini kullandı. Trump dün yaptığı paylaşımlarında ise, "Suriye'ye ne zaman saldıracağımızı söylemedim. Çok yakında olabilir, hiç olmayabilir de" dedi. 

adv
Henüz yorum yapılmamış. Yorum yapmak için tıklayın
lütfen bekleyiniz
Yorumunuz:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü.…
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile…

SON DAKİKA FLAŞ HABER... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü.…
Twitter
ANKET
Toplam 0 oylama
Oy Ver

Son Haberler Bölümler